ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

martina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.06.2009 00:31

ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od martina »

Máme vw passat variant r. výroby 2004, model 2005. Chceme kupovat dětskou autosedačku s nejbezpečnějším upeněním pomocí systému ISOFIX. V servisní knížce se píše o tomto systému bohužel však v cizím jazyku, kterému houby rozumím. Jelikož je v servisní knížce tento systém znázorněn, mám za to, že by to v autě mělo být namontované. Dokonce i ve značkovém dětském obchodě s autosedačkami mi ukazovaly knížku, kde jsou vypsané značky aut. U vw passatu psaly, že systém isofix je automaticky montován již od 98 roku. My máme 2004 v servisní knížce jsem to našla, ale reálně v autě bohužel nikoliv. Poraďte mi prosím, kde to může být schované, popř. na koho se mohu obrátit. Děkuji :)

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od Tomasek1234 »

Nejsem si jistej jestli to tam davali seriove. Mam 2003 a isofix v aute nemam. Na druhou stranu to neni vubec potreba sedacka poradne pridelana pasama se ti pri bouracce ani nehne. Takze toho bych se nebal.

P.S. sedak si odklopila?

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od vwbora »

Co je vlastne ten isofix ? To jsou jen ty ocka pod sedakem ?
Aspon ja to na moji Bore nasel.

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od brot1cz »

Jsou to vlastně takové jakoby do podkovy zahnuté tluste ocelové draty přivařené ke karoserii. Když koukneš mezi sedák a opěrku autosedačky tak v te škvíře mezi musí být vidět.

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od brot1cz »

Podle tohodle by mělo mít isofix
Přílohy
Isofix.pdf
(748.74 KiB) Staženo 1299 x

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od vwbora »

Jasne,tak jsem to myslel dobre. Jen na ten isofix musi byt takova spesl zakladna a do ty az nacvaknes sedacku. Tady za to chtej pres sto euro,tak jsme to ani nekupovali. Ale vyndat a zandat sedacku s iso bude hracka.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od elit »

ISOFIX se montoval dle stupně výbavy.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od Tomasek1234 »

Tak tak. I kdyz ja mam highline a nemam :D

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od patper »

Isofix je supr vec,kdyz stridas auta - vezmes sedacku a cvaknes ji do uchytu.... nadruhou stranu, toho prcka stejne musis pripoutat,takze se tam stejne musis natahnout... ale je to pohodlnejsi,jenze cana sedacek s Isofixem je nekde jinde :|

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od Tomasek1234 »

sedacku s isofixem mam ale v aute iso nemam a vubec mi to nevadi. Navic ji tam mam stejne nastalo, takze to neresim a uchycena je tam za 15s takze neresim nejaky isofixy. A verte ze nez by se utrhla z pasu to uz spis budeme vsichni pod tatrou. A pak nepomuze ani 10 isofixu.

martina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.06.2009 00:31

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od martina »

Tak isofix v autě opravdu nemáme. Je to určitě dobrá věc a věřím, že když člověk koupí kvalitní autosedačku, tak i velmi bezpečná - aspoň tak to ukazují crash testy. Ale po zkušenosti s klasickým poutáním pomocí pásu a ještě s pojistkou, aby pás neprokluzoval a sedačku opravdu nepustil, tak si myslím, že je to na velmi podobné úrovni, jak isofix. Děkuji Vám všem za snahu a rady. Zatim pa :)

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od jozef.79 »

Isofix je štandard, používaný skoro všetkými koncernmi, a ma veľkú výhodu v tom že sedačka je pevne spojená s karosériou auta a nie iba s pásmi ktoré môžu pri prudšom brzdení, zatáčkach povoľovať a sedačka sa chveje a podobne,
na zadných sedadlách býva zvykom ako štandardná výbava .. http://dubfoto.com/albums/userpics/1000 ... h_clip.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - obr. isofixu na zadnom sedadle, väčšinom je to tam aj napísané

Na prednom sedadle je to skôr výnimka, ale dala sa doplatit za pomerne tučný príplatok..

martina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.06.2009 00:31

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od martina »

Máš pravdu. Ale bohužel, jak jsem již zmiňovala ISOFIX v autě zabudovaný nemáme, takže se musíme spokojit s pásy. Součástí autosedačky je i pojistka na pás, aby neprokluzoval. Ten pás tam vyloženě skřípne, takže je velmi malá pravděpodobnost, že by se sedačka pohla. Navíc si myslím, že jsme koupily jednu z nejlepších autosedaček značky Römer sice bez isofixu, ale v crash testech dopadla dobře. :)

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od Tomasek1234 »

Pokud ste koupilli kvalitni sedacku tak isofix neres. Ta se opravdu ani nehne stejne jako by drzela v isofixech. Nez by se pohla tak to je vetsi pravdepodobnost ze je auto na kasi. Chci rict ze uchyceni bez isofixu bezpecnost sedacky a ditete nijak nesnizuje.

Uživatelský avatar
Charlie76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.08.2009 08:04
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ISOFIX - systém poutání dětské autosedačky

Příspěvek od Charlie76 »

Tak mi to nedalo a šel jsem se podívat jestli můj pašík je tím vybaven.A zjistil že není 8O ,ale je to jedno jelikož autosedačku co tam mám je tam přibitá ani se nehne :good:
Charlie76 VW PASSAT 3BG 1.8T HIGHLINE TIP TRONIC r.v.2003

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“