Tvrdy brzdovy pedal + slabe brzdenie zadných kolies

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Tvrdy brzdovy pedal + slabe brzdenie zadných kolies

Příspěvek od noiby »

Ahojte pred nedavnom som pisal temu tvrdy brzdovy pedal a dosiel som na par zaujimavocsti.

1. Vymenil som podtlakovu hadicku a gumovu priechodku k posilnovaci v motorovej casti.
S pociatku sa mi zdalo zlepsenie, ale to som si asi len myslel, je to stale rovnake.
2. Ked som tak skusal brzdy ci s tym mozem este jazdit, tak som dosiel na to ze auto pri prudkom brzdeni ide skor(rychlejsie) do smyku (spustenie ABS) ako predtym, ako keby brzdili iba predne brzdy.
3. Po absolvovanie 30 km trasi som skusal ake su horuce kotuce (normalne som ich oplul :lol: )
4. Dosiel som k zaveru, ze predne boli rozeravene tak ako maju byt pot takej trase a brzdení, ale zadne boli na tom uplne inak.
Vodicova zadna strana bola horuca, ale ani zdaleka nie tak ako predne(ked som ho oplul tak sa vyparovali sliny pozvolne).
Ale problem je ze spolujascova zadna strana bola "takmer" studena (kotuc), ked som ho oplul tak sa sliny vobec nevyparovali.

Na prednych kotucoch sa vyparili hned , na zadnom vodicovom pomalsie ale na zadnom spolujazcovom vobec.

Mam nejake teorie, ale su to len teorie (niesom odbornik do aut ale ani "lavy")
1..ak by bola vetva ktora vedie k spolujazcovemu zadnemu kotucu zavzdusnena tak by to asi vysvetlovalo preco vobec ale takmer vobec to koleso nebrzdi. ALE nebol by potom brzdovy pedal makky ?
2.. Je poskodeny brzdic/piestik – je zablokovany a preto to koleso nebrzdi a pokli tomu je potom pravdepodobne tvrdy pedal (kvapalina sa nema kde roztahovat)
3.. som v koncoch lebo potlak mi neunika, skusal som to v tichu(nepocul som sicanie/nasavanie), skusal som spoje natierat midlovou vodou(bublinky sa nerobili), Kvapalina mi nikde neunika, pred dvomi mesiacmi bola testovana brzdovka a nebola stara podla mechosa, aj ked je pravda ze uz tam je urcite viacej ako dva roky.

Prosim kohokolvek a akekolvek napady, Dakujem

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tvrdy brzdovy pedal + slabe brzdenie zadných kolies

Příspěvek od majkl1 »

Určitě budeš mít minimálně zhoršený pohyb brzd na jednom zadním kole. Buď zarezlý brzdový pístek nebo vodící tčky, takže rozhýbáním a kontrolou všech čtyř třmenů rozhodně nic nezkazíš. Toto se stává např při prasklé prachovce na pístku nebo oněch vodících tyčkách a po větším opotřebení kotoučů a destiček, kdy orezlá část pístku dře a pístek se nevrací. Ale samotný tvrdý pedál by to asi nezpůsobilo. Dej zkontrolovat samotný posilovač, tam bude zakopaný pes. Pokud by někde unikal ve větší míře podtlak, motor by ti padal do nouzového režimu, protože by špatně chodila regulace turba.
Být tebou připravil bych peněženku na výměnu posilovače a pořádný kompletní servis brzd. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“