Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od FandaTDI »

Ahoj, poohlížim se po zimních gumách na nadcházející zimu a už jsem v podstatě vybral výše zmíněný(rozměr 185/65/15), jen by mě zajímalo, kolik variant jich vlastně je a v čem všem se lišej (v první řadě asi nosností, protože jsem viděl i 92T, ale na na mýho "kombajna" by snad měly bejt dostačující i ty "klasický" 88T, spíš mě zajímá, proč jsou některý označený písmenama MO (příp. MO**)?
... a kde je nejlíp koupit - kvůli ceně je vybíram už s takovym předstihem - koukal jsem, že běžně se daj sehnat do 1700,-/ks a asi nejlevnější jsem našel tady - o moc levnější už asi nenajdu, co?

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od Alesek820 »

Tak ja jsem narazil jenom na 88T a 92T (92T je zesilena pneumatika)

M0 = homologace pro Mercedes-Benz
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od FandaTDI »

tak to jsme s hledanim dopadli stejne ... ja jsem chtel i napsat primo Michelinu (nasemu zastoupeni), ale ty ... maj na strankach kontaktni formular, kterej se mi za boha nechtel odeslat a primo adresu (mail) se mi na jejich strankach najit nepovedlo ... no ja jsem uz min. rok pokukoval po tech A2 a ty byly snad i 91T a tenkrat se mi snad povedlo dohledat i podrobnejsi info, ale uz si nepamatuju ani kde ... :oops:
...fakt je to MO homologace pro MB? Nejak se mi to nezda ... proc to maj jen nektery stejnyho druhu(185/65/15 88T) a pritom to vypada, ze na cene se to nijak neprojevuje ... :?: :?

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od Alesek820 »

uz nekolikrat jsem na to narazil a tak jsem hledal co to znamena
viz.: http://www.pneunet.cz/pneu-slovnik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od Alesek820 »

napr. 195/65 R15 91T stoji 1540 kc
http://www.pneunet.cz/pneumatiky/195-65 ... i-Michelin" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od FandaTDI »

ok, máš pravdu, díky :wink:
Stejně je divný, že neoznačej rovnou celou sérii, ostatním řidičům by to určitě nevadilo, když cenově i parametrově vypadaj naprosto stejný ... ta cena u 195 je lákavá, ale asi tenhle rozměr nebudu mít v TP a hlavně bych na zimu i na takhle těžký auto raději 175tky než 185 ... 195 už je dost ...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od pepanos »

FandaTDI píše:ok, máš pravdu, díky :wink:
Stejně je divný, že neoznačej rovnou celou sérii, ostatním řidičům by to určitě nevadilo, když cenově i parametrově vypadaj naprosto stejný ... ta cena u 195 je lákavá, ale asi tenhle rozměr nebudu mít v TP a hlavně bych na zimu i na takhle těžký auto raději 175tky než 185 ... 195 už je dost ...
Vždyť 195/65 R 15 je přece nejstandartnější guma na pašíka,tak proč by neměla bejt napsaná v techničáku,když je tam dávaj ve fabrice? :?: :?: 8O
A tady na nich v zimě jezdí skoro celej klub :!: :!:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od FandaTDI »

dobře, už mlčim :oops: ... to jsem zas něco plácl ... :roll: ... mam v tom nějakej bordel ... já v tom techničáku nakonec ty 185 ani nemam :mrgreen: takže díky za poznámku a příště se raději nejdřív podívam, než něco plácnu :oops: (...v Dalších záznamech jen 205/55/16, 205/60/15 a nějakou nouzovku 125/90/15, přitom rezervu mam plnohodnotnou...), tak asi nebudu zas vymejšlet kraviny a vemu ty 195ky, u těch 185ek bych stejně měl vzít tu zesílenou(a nechat si to zapsat do TP), protože v TP mam u všech nejmenší index nosnosti 91, což je oproti 88čkám rozdíl 55kg/kolo .
.. ale stejně bych raději užší ... a to ne kvůli spotřebě ... i když ve městě a na dálnici by se nakonec asi hlavním důvodem stala :P ... no nic, díky za osvětu a jdu se asi někam zahrabat :mrgreen:

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od live69 »

zimní pneu se kupujou před zimou a letní najaře! Aspon mi tak bylo řečeno že v tu dobu je nejlepší cenovka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Michelin Alpin A3 /druhy, označení (MO), kde pořídit

Příspěvek od FandaTDI »

live69 píše:zimní pneu se kupujou před zimou a letní najaře! Aspon mi tak bylo řečeno že v tu dobu je nejlepší cenovka
no já bych to napsal opačně (nebo vynechal tu nejlepší cenovku) - jak řikala babča - "plavky kupovat zásadně na podzim" - nejlepší cena (ale bohužel taky nejmenší výběr) je co já vim vždycky po sezóně, aby se zbavili "zbytků" ... na druhou stranu je taky pravděpodobný, že s dostatečnym předstihem před sezónou jsou "zaváděcí" ceny na modely, u kterejch se plánuje největší odbyt a nejdražší to obvykle bejvá v sezóně, protože když to někdo potřebuje, nemá většinou moc času na výběr, tak vezme co je ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“