kola z golfa GTI

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
koks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2009 15:40
Bydliště: Trebeach
Kontaktovat uživatele:

kola z golfa GTI

Příspěvek od koks »

zdavím,
rozhodl jsem se koupit kola z VW golf gti 17'' ovšem narazal jsem na problem,
v TP mam zapsano že můžu mit kola
7J x 17 H2 ET37 - v technickem prukazu
7 1/2 J x 17 H2 ET51 - kola z golfa

myslíte že je to problém???

koks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2009 15:40
Bydliště: Trebeach
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od koks »

přidávam foto
Přílohy
683692114_1.jpg

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Envio »

Problém to není.. A kdyby přece jen ano, tak si od těch kol vezmi typový list a nech si je zapsat do TP..

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od kipo »

Ak máš passata,tak neviem či ti tam vlezu tie kola s ET51,ak budeš mať na nich obute gumi 225 široké,tak to tam nedáš,ja mám ET45,gumi 225 a mam to tam tak na chlp,to horné rameno v predu ťa tam nepustí,musel by si dať rozširovacie podložky.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Envio »

Jo takhle, už jsem pochopil dotaz.. Já myslel, že se ptáš kvůli policajtům ohledně zápisu kol v TP.. Ale jinak takovýhle ET je opravdu hodně velký.. :roll:

koks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2009 15:40
Bydliště: Trebeach
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od koks »

díky za odpovědi..ale jeste mam pár dotazů :!: když se rozhodnu že koupím ty rozšiřovací podložky asi 20mm bude to vpohodě? nemá to nejaké nevýhody? a problém se šířkou ráfku nebude? - v TP 7J kola 7,5J a jeste poslední dotaz jak by to bylo se šroubama to se musi pořídit delší + bezpečnostní.. díky za ochotu a za odpovědí a největší dík za to že je tohle forum.. už ho prolejzám tejden :D

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Envio »

S duralovými podložkami už by to mělo být ok.. :wink: Šířka ráfku také nevadí.. Nevýhody to žádné nemá, naopak o něco širší rozvor kol, tudíž i lepší stabilita vozu.. Sám je na autě mám.. :wink: Samozřejmě k nim ale musíš koupit delší šrouby, případně i ty bezpečností, pokud na nich trváš..

Na podložky a šrouby doporučuju člena Kuchy.. :wink:

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od kipo »

Auto síce lepšie sedí,aj to nepšie vypadá s podložkami,ale viac trpía nápravi,posoby na ne večšia páka,čiže sa skor opotrebujú jej časti,ramená atď..Ale nieje to až tak strašné,pokiaľ sa nejazdí často po nerovnostiach,tak je to v pohode.U nás su cesty hrozné,tiež som rozmýšľal nahodiť podložky,ale radšej predám kolesá a kúpin druhé s menším ET,najlepšie ET30-ET35.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Deepr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.08.2009 18:43

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Deepr »

Já mam taky dotaz ohledně kol, budou mi pasovat na B5.5 kola z audi Q7? 18 palců?

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Joda »

Ne Q7 má větší střed nevyrovnáš to tak aby ti to nekopalo. A jsou tam i větší šrouby než má passat nejspíš i jiné rozteč. Tohle je nesmysl.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kola z golfa GTI

Příspěvek od Joda »

Podložky apsolutně ne. Auto je širší geometrie nejde nastavit, pneumatiky se budou v zatáčkách přímo drolit. Neexistuje nastavení pro podvozek s podložkama. Navíc trpí celá náprava, ložiska a tak dál. Lidi se pak hrozně divý když se musí měnit tak často ložiska a u tohohle typu je nutná demontáž těhlice a lisování ložiska z těhlice ven na lisu. Neni to na minutu a práce neni zadarmo. Jestli podložky tak šetřit na ložiska a sadu ramen.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“