Svíčky SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
svincik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 24.02.2006 21:02

Svíčky SR

Příspěvek od svincik »

Ahoj všem potřebuji radu, chtěl jsem omrknout svíčky u 1,6 SR a zjistil jsem že nevím jak na ně. Sundal jsem plastovej kryt a k svíčkám furt daleko...:-( Poraďte přesnej návod jak je vyndat. Díky

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: Svíčky SR

Příspěvek od enzo84 »

blbě :-) minulý týden jsem je měnil a musím říct, že je to pěkně na ho... Sundal jsem plastový kryt, připravil trubkový klíč na svíčky s pořádnou pákou (nedoporučuji ten z OBI za 79 Kč nebo kolik to stojí, hned se na něm zlomí ten kloub...) a šel na to. No ty dvě krajní svíce jsem jakštakš vyndal za pár minut, ale ty zbývající 2 co jsou pod sáním a lištou se vstřiky byly velkej problém, chvílema jsem uvažoval, že to budu muset rozebrat celý, ale neměl jsem u sebe všechny klíče, takže jsem to vzdal a trubkovým klíčem jsem se tam horko těžko dostal a svíce vyměnil... no, když to shrnu cca hoďka práce... kdyby tam byl lepší přístup tak je to celý tak na 5 min. Toť můj zážitek, třeba na to někdo máte lepší klíč a grif a je to i přes ten přístup za chvilku hotový, ale já jsem s tím docela zápasil...

Uživatelský avatar
svincik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svíčky SR

Příspěvek od svincik »

takže bez žádnýho odstrojování sání nebo tak něco? ty dvě prostřední svíčky nejsou vidět natož je vyndat... a kabel od svíčky se jenom vytáhne? není tam žádný patenet...?

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Svíčky SR

Příspěvek od cheetah »

Prosím tě, nedávno jsem je měnil a použil jsem klíč na svíčky ve tvaru T s kloubem. Násada za kloubem musí bejt aspoň 10 cm, ale je to hrozný m...dání, doporučuju aspoň 15 cm. Jde to pak skoro samo a kabel je tam nasazenej, ale docela fest. Doporučuju šroubovákem zaháknout za řez na straně hlavice kabelu, zapřít se snažit se táhnout ve směru svíčky nahoru. Jde to naprd, ale lepší než rozebrat sání. Akorát to občas bolí, když ti šroubovák vyskočí z té drážky a dáš si plnou silou o sání :D , taky záleží jaký máš ruce. Já mám delší hubenější prsty, tak sem se tam celkem srovnal,ale tchán má kratší a tlustší a ten se k tomu ani nemoh dostat. Hodně zdaru.

Uživatelský avatar
biKKer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.10.2007 07:10
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od biKKer »

Kabely jdou docela slušně sundat sikovkama nebo kombinačkama s dlouhýma čelistma ... ale je to dost nafest...
G IV Variant 1.6SR Highline

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od Jeremy31 »

Pánové je to vopruz to mi věřte ... jak píšete ty dvě prostřední jsou tam pěkně schovaný ale jiná možnost bohužel neexistuje ... chce to bejt trochu šikovnej a co hlavně: nevztekat se!!! :lol:

Uživatelský avatar
svincik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svíčky SR

Příspěvek od svincik »

takže nic víc než vrchní plastový kryt nesundaváte a kabely je jenom vytrhnou....? No to se soudruzi v NDR moc nevytáhli :-( asi se na to vybodnu.

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od Jeremy31 »

svincik píše:takže nic víc než vrchní plastový kryt nesundaváte a kabely je jenom vytrhnou....? No to se soudruzi v NDR moc nevytáhli :-( asi se na to vybodnu.
hele pokud máš nějakýho známýho servisáka tak mu řekni at ti to vymění ... pro něj to bude otázka 15 min. max.

Styl3rZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 03.10.2007 00:05
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od Styl3rZ »

clovek nemusi byt ani servisak a je to do 15min... :D sice je to trosku na pikatchu ale de to klic na svicky dlouhej a kratkej nastavec a nakonec racna a de to.. jedine co se musi tak pred povolenim svicek u 2 a 3 valce je lepsi odpojit konektory od vstriku at je lepsi pristup a je to..:) jen nevetsi porod je oddelat ty fajky ze svicek..:D jinak pohoda.. namontoval jsem densa iridium a spokojenost..:)

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od chasnik »

chlapi, bacha na ty kabely!!! mi se podařilo trochu prodřít izolaci a probíjelo mi to do toho kovového nesmyslu kolem. Ten jsem pak sundal, omotal izolačkou a teď na tom mám naježděno 60tkm, takže svíčky musím teď během týdne znovu... autí mi trochu pokuckává :( a nejede, co dřív. Jinak jsem sundával sání- ale jak už tu někdo psal m.dačka pěkná

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od chasnik »

jo a mimochodem- jaké svíčky dáváte? NGK? Bosch? Brisk? BERU?

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od chasnik »

takže svíčky jsem dal nakonec brisk- super; auto přestalo cukat. Spotřeba o něco dolů. Přede jak koťátko a to ty svíčky stály 65,-/ks

Uživatelský avatar
svincik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svíčky SR

Příspěvek od svincik »

tak že ten kabel je jenom nastrčenej, takže serově vytrhnout nebo je na to nějakej fígl?

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od chasnik »

jen nastrčený... pokud svíčky nebyly měněny v horším případě od výroby, tak je to trochu zatuhlé... chytni to normálně za drát a potáhni... neboj, vydrží. rozhodně to nepáči šroubovákem, kleštěma nebo něčím podobným, nebo dopadneš jak já a prodřeš si ho a bude ti probíjet...

Styl3rZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 03.10.2007 00:05
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky SR

Příspěvek od Styl3rZ »

svicky denso

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“