Čepy řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Čepy řízení

Příspěvek od Pedro »

Zdravim, čeká mě výměna kulových čepů řízení. Kterého výrobce mi doporučíte, abych je nemusel za chvíli měnit znovu? Na internetu jsem našel čepy těchto značek: MOOG, Delphi, Febi, Optimal, TRW a samozřejmě originál, ale 1600 se mi za jeden čep opravdu dávat nechce.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Čepy řízení

Příspěvek od majkl1 »

Pokud budeš měnit jen ty čepy, je myslím celkem jedno co tam dáš, protože spolu ruku v ruce ti budou dosluhovat i ostatní díly nápravy. Je to vše zhruba stejně dimenzováno, takže pokud jsi je nezmrvil třeba křivýma kotoučema, tak stejně v dohledné době budeš řešit další ramena a další čepy a další silentbloky a pokud to nevyměníš jako komplet, narveš do toho 5x více než bys dal za komplet sadu. Můžeš mi věřit, i já jsem byl v tomhle skrblík, jenže mně nikdo tyhle info nedal, páč jsem tehdá nebyl ještě členem VWclubu :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Čepy řízení

Příspěvek od živočich »

majkl1 píše:Pokud budeš měnit jen ty čepy, je myslím celkem jedno co tam dáš, protože spolu ruku v ruce ti budou dosluhovat i ostatní díly nápravy. Je to vše zhruba stejně dimenzováno, takže pokud jsi je nezmrvil třeba křivýma kotoučema, tak stejně v dohledné době budeš řešit další ramena a další čepy a další silentbloky a pokud to nevyměníš jako komplet, narveš do toho 5x více než bys dal za komplet sadu. Můžeš mi věřit, i já jsem byl v tomhle skrblík, jenže mně nikdo tyhle info nedal, páč jsem tehdá nebyl ještě členem VWclubu :P


Bacha na něj-má pravdu :158:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Čepy řízení

Příspěvek od majkl1 »

Zde nejde ani tolik o pravdu jako o osobní zkušenosti, jež mně vyšly sakra draze. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

ales46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.07.2009 12:22

Re: Čepy řízení

Příspěvek od ales46 »

Já bych netvrdil že s čepy by se měl měnit i zbytek i kdyz to není od veci.
ja osobně bych byl pro Optimal, TRW, KAMOKA jde jen o to kolik chceš platit :)
http://www.KAMOKA.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Čepy řízení

Příspěvek od majkl1 »

Právě, já chci platit co nejmíň a už vím že nejlevněji vyjde komplet sada. Nevím kde jezdíš ty, ale v mém blízkém okolí se těžko rozezná silnice od nezpevněné komunikace a tam prostě odchází na podvozku vše. Jak jsem už psal, taky jsem to měnil ze začátku po dílech a když jsem pak zjistil že např. od značkových dílů (swag apod.) třeba horní zadní rameno stojí kolem 2000 - 3000 dle prodejce a to je to nejlacinější rameno z nápravy tak po dílech tě tato sada vyjde na 30 - 40 litrů kdežto v sadě na 9200 u Meggyho. Za celkovou životnost auta to vyjde zatraceně levněji měnit to komplet. Ale toť můj názor a každý ať činí jak uzná za vhodné ale já nemám peněz nazbyd a proto vždy komplet.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
slechtax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.07.2008 16:20

Re: Čepy řízení

Příspěvek od slechtax »

Mám stejnou zkušenost jako VW Expert. Jo, chybami se člověk učí. Díky mé nezlanosti a neučásti zde na WV clubu, mě přišla přední náprava o 6.000,- Kč více a spojka o 7.000,- Kč více. Nehodlám stejnou chybu 2x. Resume - komplet sada ! :-)

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepy řízení

Příspěvek od AlešB5 »

A co říkáte na tyhle sady je to úplný shit výrobce mapco je to německo vychází celkem dobře a dávají 100000km záruku co si o tom myslíte, dále jsem našel na aukru tohohle pána http://www.aukro.cz/item727434919_sada_ ... uperb.html" onclick="window.open(this.href);return false; je to výrobce AUTOTEILE Pollath Germany myslíte že to něco vydrží známý je má ale neřekl by mi ani zanic že jsou na prd protože co má on je super proto se ptám tady zda má někdo zkušenost rozhoduji se mezi těmito dvěmi sadami.

Uživatelský avatar
mecek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 12.10.2009 19:20
Bydliště: Husova 2754

Re: Čepy řízení

Příspěvek od mecek1 »

Nazdar draku,ja jsem si je osobne kupoval pred ctyrmi mesici........a uz mlati jak cikanka decko.Kdyz jsem poukazoval prodejci,ze naprava po nejakych 20ti tisicich klepe,rekl mi....ze mu je to lito.A ze potrebuje kontakt na autorizovany servis,kuli zaruce......pro dodrzeni utahovacich momentu.Mam kontakt na znacku MEYLE HD....je fakt dobra,je k bratru za 9tisic...tri roky zaruka.S pozdravem APU FROM INDIA

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepy řízení

Příspěvek od Kubíny »

Koupil jsem Swag, jsou to dva roky a je v PR..LI!! Najeto něco přes 30tis. Takže trochu zklamání. Ale zase na druhou stranu se není čemu divit na těch našich silnicích. :negative:
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepy řízení

Příspěvek od Tomášek »

hosi o napravach tu je uz hodne psano, takze naky sracky kolem 5tacu z aukra je nesmysl, chce si to priplatit a myslim ze bysme meli poslechnout majkla, pac on to nema "jedna tea povidala" ale ma to z osobni zkusenosti.. mne se zatim zamlouva nejvic sada trw od seba za cca 9400kc s dph.. ceka me vymena taky, zatim se chystam vsechno porade prostrikat WDckem

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Čepy řízení

Příspěvek od Globettroter »

Mam Meyle HD najeto zatim 52tis km ,polovina Praha, polovina po docela rozbitý a hrbolatý strakonický dálnici a zatim dobrý :wink:(cena komplet nápravy se dá sehnat okolo 9tis)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“