Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Čau kluci v poslední době mám problém že motor přestal táhnout. V kopcích je to katastrofa tak o 50% horší než předtím! Vag O.K bez chyb pro jistotu vyčištěna šktící klapka + základní nastavení. Včechny filtry jsou nové, už si fakt nevím rady. Jediné co mě napadlo že by mohl být ucpaný Kat protože se mi vysipal motor a žralo to dost dlouho litr oleje na 500 km tak před půl Rokem je motor po kompletní GO ale na kat nikdo nekoukal.
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Toxyz »

kouknul bych na ten kat :wink:

měl jsem něco podobného na jiném autě....již od koupi se mi zdálo že na ten výkon auto nejede jak má (hlavně v nižších otáčkách), po rozebrání výfuku se zjistilo že KAT je pěkně zpečenej, takže se vyndal a auto jede o 20% lépe (subjektivně)
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

O.K já na něj kouknu díky. Jezdil jsem dopoledne s Fabií 1.2 htp a oproto golfovi byla o dost živější takže je opravdu něco špatně :D A mám ten kat vykuchat a nechat ho prázdnej a nebo do něj navařit trubku?
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Toxyz »

nejdřív ho jen zkontroluj.....pokud bude OK nehcal bych ho tam nebo koupil jinej......my ho vyhodily úplně a dali trubku

má to několik proti: na Emisích neprojdeš (já mám do TK skoro 2 roky takže neřeším)
pokud je lambda i za KATem bude to dělat zřejmě neplechu, já měl lambdu jen před
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

O.k podívám se nato, lambda je na svodech a je tam jedna takže v tom problém nebude
Emise mám taky na 2 roky takže to zatim neni důvod řešit a i potom nemám problém. Akorád jsem myslel abych něco neoddělal.
Ještě prosimtě jak poznám že je kat v pořádku?
A když už budu v tom sváření tak sem přemýšlel jestli když už budu v tom sváření nějak ten výfuk nepředělat celej protože nevim ani v jakym stavu jsou zbylé díly. Jestli má cenu třeba upravovat koncovej tlumič kvůli lepšímu Zvuku
Díky za odpověď
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Toxyz »

no já to poznal jednoduše, v katalyzátoru jsou takový jakoby sejtka se stovkama otvorů.....no a já ty otvory měl jakoby spečený....a "průhledných" jich bylo tak 60%

zkusili jsme s matiassem vyndat KAT + střed....a zvyk byl totálně v prd.... prostě hodně hlasité, takže nakonec ven jen KAT

jinak koncovej tlumič můžeš dát, je tu o tom taky hodně povídání, ale volil bych něco decentního jinak z toho budeš na budku
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Ok za půl hoďky to jdeme dělat. Ten koncovej tlumič jsem myslel jestli jde upravit originál co tam je mám doma koncovku od rémusu tak nevim jestli ji tam dát nebo ne a hlavně jestli se nějak dá upravit vnitřek aby to bylo decentní ne žádnej řev jezdim 10 tis měsíčne tak aby mi z toho nehráblo díky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Rom@n píše:Ok za půl hoďky to jdeme dělat. Ten koncovej tlumič jsem myslel jestli jde upravit originál co tam je mám doma koncovku od rémusu tak nevim jestli ji tam dát nebo ne a hlavně jestli se nějak dá upravit vnitřek aby to bylo decentní ne žádnej řev jezdim 10 tis měsíčne tak aby mi z toho nehráblo díky.
Tak o viekendu jsem vyndal katalizátor a když jsem se do něj podíval tak se ezdálo že by byl ucpanej ale radši jsem do něj vyvrtal nějaké díry kdž už byl venku :D Auto jde o něco lépe do otáček ale pořád to není ono. Nevíte někdo jaký by mohl být ještě problém? Svíčky mají skoro 30 tisíc tak jestli by už nechtěli vyměnit. jinak mě nic nenapadá
Obrázek

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Rom@n píše:
Rom@n píše:Ok za půl hoďky to jdeme dělat. Ten koncovej tlumič jsem myslel jestli jde upravit originál co tam je mám doma koncovku od rémusu tak nevim jestli ji tam dát nebo ne a hlavně jestli se nějak dá upravit vnitřek aby to bylo decentní ne žádnej řev jezdim 10 tis měsíčne tak aby mi z toho nehráblo díky.
Tak o viekendu jsem vyndal katalizátor a když jsem se do něj podíval tak se ezdálo že by byl ucpanej ale radši jsem do něj vyvrtal nějaké díry kdž už byl venku :D Auto jde o něco lépe do otáček ale pořád to není ono. Nevíte někdo jaký by mohl být ještě problém? Svíčky mají skoro 30 tisíc tak jestli by už nechtěli vyměnit. jinak mě nic nenapadá
čau ... podívej se na vzduchovou hadici ... zejména takovej ten kousek jak de do motoru ... je to tam hodně na krátko a často se stává že se to tam teplem přepálí a udělá ti to díru. Já to takhle měl a když jsem to vyměnil tak jak nebe a dudy ... pak to saje vzduch ještě mimo a proto to nejede. napiš pak

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

O.K. podívám se nato díky za radu!
Obrázek

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

Rom@n

Chci se jen zeptat, kde jsi vzal na SRku 85 Kw ? :mrgreen: Nerikam ze se nepletu, ale 1,6SR meli max 74 kw nebo ne? Jen tak se ptam, trosku me to zmatlo :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Radim_23 píše:Rom@n

Chci se jen zeptat, kde jsi vzal na SRku 85 Kw ? :mrgreen: Nerikam ze se nepletu, ale 1,6SR meli max 74 kw nebo ne? Jen tak se ptam, trosku me to zmatlo :mrgreen:
Ne nepleteš spolupracujem ze Škodovkou v Boleslavi a tem je nějakej chlap co ladí motory a dělal i závodní. Tak jsem se s nim dohodl a on mi udělal komplet GO motoru a něco tam poladil já nevim co on mi to nechce říct a to jsem to jsem se to zněj snažil dostat asi už 5x :x . A výsledek odbržděnejch 85 KW cena 35 000 kč záruka 200 000 km. I když teď mi přije že to jede jak normální 1.4 16V je to prostě líný a nevím proč!
Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Jeremy31 píše:
Rom@n píše: Tak o viekendu jsem vyndal katalizátor a když jsem se do něj podíval tak se ezdálo že by byl ucpanej ale radši jsem do něj vyvrtal nějaké díry kdž už byl venku :D Auto jde o něco lépe do otáček ale pořád to není ono. Nevíte někdo jaký by mohl být ještě problém? Svíčky mají skoro 30 tisíc tak jestli by už nechtěli vyměnit. jinak mě nic nenapadá
čau ... podívej se na vzduchovou hadici ... zejména takovej ten kousek jak de do motoru ... je to tam hodně na krátko a často se stává že se to tam teplem přepálí a udělá ti to díru. Já to takhle měl a když jsem to vyměnil tak jak nebe a dudy ... pak to saje vzduch ještě mimo a proto to nejede. napiš pak
Tak hadice jsem prošel všechny a jsou v pohodě už fakt nevim!
Obrázek

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

a není to tím polazenim, bo jediny co mi prijde realny je ze tam dal kompresor :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

kompresor tam určitě neni :D Tím peděláním to nebude to jezdilo normálně teď se to chová jak kdyby bylo něco přicpanýho prostě to nejde do otáček.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“