Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od TNT »

Premyslim o koupi 225/40 18, ale ty nemam v TP.... Jak je slozity nechat je dopsat do TP?

Ted tam mam: 235/40 18 95 Y

Chtel bych tam :225/40 18 92 Y

Co myslite? Diky

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od CoolXman »

Jen technická, co tě k tomu vede? Ty 235 drhnou na těch Samarkandech s ET44 o lem blatníku nebo o podběh?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od TNT »

Vede me k tomu nasledujici:

1) potrebuju dat pneu na auto maximalne ve ctvrtek

2) 235/40 R18 95 Y nemaji skladem

3) 22540 R118 92 Y maji skladem, zitra bych je mel a navic jsou o 1500kc na kolo levnejsi

EDIT: Tak objednavam tohle: http://www.pneunet.cz/pneu/9684/bridges ... 2-Y-letni/" onclick="window.open(this.href);return false; Uvidime.

Uživatelský avatar
pavelce
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.10.2008 12:42
Bydliště: kutná Hora

Litá kola na VW Passat model 2006

Příspěvek od pavelce »

Prosím o radu zda mohu použít na VW bez úprav litá kola z Audi rozměr 16" (5x112. ET50), V TP i manuálu píší rozměr ET45, ET 42 nebo ET 47.
Nějak se v tom ztrácím. Co je vlastně to "ET".V současné chvíli jezdím na plecháčích rozměr 7Jx16 ET 45.
Dík všem.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Litá kola na VW Passat model 2006

Příspěvek od Mára_VR6 »

http://www.pneumatiky.cz/info/alu-kola-et-zalis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mrmaryII »

Vynikajuca volba. Lepsie som este nemal.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od TNT »

Tak super, po tydnu a kousek najeto neco pres 3tis km a parada!!! Super vedou na suchu, na mokro teprve cekam.A co je hlavni, nehuci!!! :)

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mrmaryII »

TNT píše:Tak super, po tydnu a kousek najeto neco pres 3tis km a parada!!! Super vedou na suchu, na mokro teprve cekam.A co je hlavni, nehuci!!! :)
Na mokru to bude trosku slabsie, ale nie nijako vyrazne. Ako som povedal, najlepsia volba :).
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od duffo »

Nightwish píše:
novacik píše:ako poviem ti mam tiez tie pirelli zero a su riadne tvrde, tiez som mal divne pocity ked som ich prezul po zime...ale tak na zatackach a pri vysokych rychlostiach su podla mna super...
To je pravda, ze to sedi v zatackach a pri rychlostiach. Ale ja mam ten bod stretu medzi stabilitou a komfortom asi posunutu inde ako vacsina ludi (napr. tu na fore), hlavne ked som presiel z Octavie I a jej 15" kolesami (prip. ženinej Coroly s 15" kolesami) na Passata so 17" kolesami (a gumami Pirelli).

A Ty ked si mal po prezutí ten zvlastny pocit, tak si prezuval len gumy na takej istej velkosti diskov, alebo si mal zimne disky aj mensie? Chcem prist na to, do akej miery hra rolu velkost disku a do akej miery typ pneumatiky.

Inak ja mam tie Pirelli 97W a v technicaku pisu, ze stacia oba indexy mensie. 93V alebo 94V. Ak dalsie gumy kupim iba taketo pomozem si trochu v "makkosti"? Co myslite ostatni?
prezuval som aj disky na zimnych som mal 16" a letne 18" a este k tomu aj rozsirovacie podlozky,preto som bol taky prekvapeny ale myslim si ze to bude jednoznacne velkostou diskou a aj pneumatikou,chapes ked mas profil 40 tak tam toho medzi zemou a diskom vela nemas...

gambac36
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2009 18:15

5/112 18"

Příspěvek od gambac36 »

Ahoj potřebuju poradit, můžu dát na passata 3C r.v.2006 2.0 TDI combi, alu disky 8x18 nebo 8,5x18. V techničáku mám napsáno, musím mít úpravu podběhu.Díky

Uživatelský avatar
Jirik.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.08.2009 11:09
Bydliště: CZ, Severní Morava

Re: 5/112 18"

Příspěvek od Jirik.G »

Na auto můžeš dát pouze to co máš zapsáno ve VTP, jinak je to samozřejmě na pokutu. Nevím co konkrétně tam máš napsáno jak musí být podběh upraven. Pokud chceš nasadit kola, které nesedí podle techničáku, tak musíš kontaktovat výrobce a požádat o zapsání to VTP. To samé pojišťovna v případě nehody může dělat problémy, proto nasaď raději co máš povoleno - nejsem expert ale dle mého názoru je to tak :-)

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 5/112 18"

Příspěvek od TNT »

Priste radsi do tematu Kola a pneu. :)

Jestli mas napsany v TP neco o uprave podbehu, tak tam mas i rozmer kol 18", nepletu se, ze jo?:)

Koukni co tam mas za rozmer kol a pneu a to tam dej. Bez problemu... Ja mam taky 18" a ten samej text v TP. Mam 18" od vyroby.

PMachal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.08.2009 16:24

Re: Litá kola na VW Passat model 2006

Příspěvek od PMachal »

Tak jo, dozvěděl jsem se, co je ET, díky :-) Jen by mě zajímalo, když budu mít na autě kola s jiným rozměrem ET než mám v technickém průkazu, tak jestli pak v případě nehody nebudu mít problém např. s pojišťovnou? Díky, Máchal.

kikin1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.05.2009 21:55

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od kikin1 »

Zdravím vás tu :) Vybírám zimní pneumatiky. Vím, že potřebuju 205/55 R16, ale řeším hmotnostní a rychlostní index. Na Passatu by měl být 93V nebo 94V. Teď mám dobrou nabídku resp. můžu si vybrat z těchto čtyřech pneusad: GoodYearyUG 7+, Continental WinterContact TS830, Michelin Primacy Alpin PA3, Dunlop SP Wintersport 3D. Ale má to jeden háček. Jsou to 205/55 R16 91H. Proto sem píšu, abych se zeptal jestli jste někdo jezdil pneumatiky s tímhle nižším hmotnostním a rychlostním indexem (91H) na Passatu 3C Variant. S tej rychlosti ani tak strach nemám jako spíš z toho zatížení. A mám vybranou značku GoodYear UG 7+ --> jen co na to říkate? Děkuji za každou reakci.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od CoolXman »

Tak asi nejvic zalezi na tom co je napsany v technicaku. Ja mam u 205/55 R16 index 91H, takze me to prijde v pohode. Rovnez shanim zimni pneu, asi taky ten stejnej rozmer a hledam vylozene s indexem 91H. Mam stejnej vyber jako ty, akorat jsem uz vyradil Alpiny 3 a asi i ty Goodyeary (ten sipovitej vzor moc nemam rad a uz jsem mel ultragrip 5, po mirnym sjeti dost hucely). Takze ted rozhoduju mezi Dunlop 3D a nebo Conti TS830, coz jsou prvni gumy navrzeny s ohledem na system ESP.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“