NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od jenda »

Stormos píše:Obrázek
takže asi nic že?Ty 6 budíkoví maj čidlo kde? Jak je na vaně to čidlo?
To nevím kde mají čidlo ale informaci budíky berou z drátu připojeného k pinu 18 zelené svorkovnice a ta informace je tam i když budíky teploměr nemají.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od abeljozef »

Myslim ze by to malo byt to spodne cidlo na vani ale neni som si isty. Tomas I. generaciu ?

Uživatelský avatar
Stormos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Stormos »

je to leon 1M, takže myslíš že ten signál tam je? na pin 18? takže se to dá naprogramovat do palubního pc ne?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Marek77 »

Stormos píše:je to leon 1M, takže myslíš že ten signál tam je? na pin 18? takže se to dá naprogramovat do palubního pc ne?
Nespletl sis fórum? Tady jsi u Sharanů :wink:.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Bandog »

Marku,

koukni na datum, kdy to psal :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Marek77 »

To je jedno, ne ? :)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od patper »

Marek77 píše:To je jedno, ne ? :)
....no,nekdy je to problem :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1439761#p1439761" onclick="window.open(this.href);return false; :D

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Bandog »

:mrgreen:

1:0 pro Patrika :D

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Harry 2009 »

Zdravím,tak jsem se tady ale ani náhodou nedozvěděl jak je to s tou teplotou oleje.Při couračkách v létě po městě v plném obsazení to vyletí i k 103 stupňum jinak okolo 90. Ví někdo jaké jsou tolerance a kam až ta teplota může vylézt a hlavně co se může stát?? Na čem je to závislé-myslím v motoru atd.

Pustí se někdo do odborného výkladu nebo nějaký odkaz??

Díky moc za všechny.... Harry 2009



Harry 2009 Sharan I benzin 2,0 7 seslí

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Lolik »

Ahoj chtěl bych se přidat k dotazu od Harry-ho2009
Teplotu oleje mám i při těchto vedrech v normálu také kolem těch 90°C ale pokud zapřihnu přívěs s koněma tak mě teplota oleje leze na 110°C a při dlouhém kopci až na 123°C. Více jsem tam snad zatím neměl. Chtěl bych se zaptat zda se ten olej už nepálí??? Mám najeto 200tis.km a je tam Mogul 10W-40 a měním ho po 10-15tis.km (podle příležitosti a času mechanika)

Mimochodem při tom zápřahu do kopce voda vyleze do 3/4 stupnice. Jeden ventilátor (levý) mě spíná kousek za 1/2 na vodě a jede asi pouze na pohodičku uplně stejně tak jak když zapnu klimu na kterou jede také jen ten levý. Ten pravej se sepne jenom když v tom parnu nechám otevřené dveře a tak si Climatronic přidá na ofuku a sepne si asi na minutku i ten pravej ventilátor než vychladí vnitřek. Neměl by spínat při vyšší teplotě vody i ten pravej nebo i levej na vyší stupeň??? Mám tam asi 2st. teplotní čidlo vedou k němu 3 dráty. Bude stačit když to odzkouším místo čidla klemou??? A co by mělo vše foukat na chladič a kolik otáček při: zaplé klimě, 1st. a 2st. od sahary.Mám tam 2 ventilátory, každy s 2-vodičovým přívodem od nějaké spínací jednotky u baterky a pod ní vidím ještě 2ks zelených odporů s odbočkou.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

MarBu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 13.03.2008 16:53
Bydliště: Slovensko

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od MarBu »

Nazdar. Potrebujem poradiť. Kolíše mi teplota motora. Začalo to asi pred rokom išiel som tak športovejšie, podraďovanie pred zatáčkami a vyššie otáčky. Teplota mi klesla pomaly na 70 a potom pomaly na 90 a tak sa to opakovalo aj ďalšie dni.Tak som vymenil termostat, všetko bolo doteraz v poriadku a opäť sa to zopakovalo, tiž športová jazda. Teplota kolíše aj keď jazdím normálne a väčšinou je na 80 stupňov. Plynulo sa hýbe medzi 70-90 stupňami. Tak teraz si nie som istý či je to termostatom.

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Lolik »

MarBu píše:Nazdar. Potrebujem poradiť. Kolíše mi teplota motora. Začalo to asi pred rokom išiel som tak športovejšie, podraďovanie pred zatáčkami a vyššie otáčky. Teplota mi klesla pomaly na 70 a potom pomaly na 90 a tak sa to opakovalo aj ďalšie dni.Tak som vymenil termostat, všetko bolo doteraz v poriadku a opäť sa to zopakovalo, tiž športová jazda. Teplota kolíše aj keď jazdím normálne a väčšinou je na 80 stupňov. Plynulo sa hýbe medzi 70-90 stupňami. Tak teraz si nie som istý či je to termostatom.
Známý měl něco podobného. Termostat také měnil a nepomohlo to a vodní pumpu měl skoro novou.
. Teplota vody mu jezdila cca. 80-105°C po dálnici v záběru (130km/h) O.K z kopců se trochu zahříval jak sjel z dálnice tak to lezlo nahoru. Pomohla až výměna těsnění pod hlavou. Teplota oleje v normálu a uniky vody nikde žádný.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

MarBu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 13.03.2008 16:53
Bydliště: Slovensko

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od MarBu »

Dúfam, že problém s tesnením nebudem mať. Mne teplota nikdy nešla nad 90.

Uživatelský avatar
tomas81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 31.07.2012 11:01
Bydliště: Klatovy

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od tomas81 »

Zdavím, je to tu dlouho bez příspěvku, ale zkusím to zajímala by mě maximální teplota oleje- fóra i příspěvky jsem si pročet aspoň co jsem našel :) - popíšu můj případ : normální jízda do 110km/h teplota 110st. jízda do kopce když přišlápnu tak není problém 125st.
a teď se mě stalo dálnice Praha -Plzeň teplota venku 35°C rychlost 150km/h klima na plno , teplota vody ideální drží se ve středu pole, přepínal jsem PC a uplně sem se lek teplota oleje 138°C - tak se ubral na 120km/h a teplota spadla na 125°C ani nevím jak dlouho sem s takovouhle teplotou oleje mohl jet :( - auto nic nesignalizovalo a jelo normálně táhne pěkně všechno šlape- po přečtení příspěvků že všichni máte teplotu oleje max do 110°C sem ňákej rozhozenej :). Ále zase kdybych neměl PC tak bych nepoznal nic. chlazení oleje mám přes kostku na filtru a olej 10W-40 - výměna nejdéle po 10 000km. Je ta teplota normální??? asi ne co? :) vůbec netuším kde bych měl hledat zádrhel ? děkuji
Seat Alhambra r.v.1999 1.9 TDi 81kw AFN

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, TEPLOTY: provozní teploty oleje a vody, poraďte

Příspěvek od Brady7 »

bude špatné čidlo teploty :-)
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“