PALUBOVKA: demontáž palubovky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od patper »

....u II v motoru nic neni - tedy srouby, co drzi palubku.... :D :wink:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od Bandog »

Já nedokážu poradit ze své zkušenosti, ale jak jsem se dočetl tak údajně by u I. měli být dva šroubky od motoru.....ještě jsem ji ven nedával.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od machstrechy »

tak už je volná akorád jsem myslel že ji dostanu i když zůstane volant ale musím ho taky sundat .
A ten druhý šroub od motoru by l maskovanej (byl to šroub a z obou stran závit a na to přidělanej nějakej klakson ).

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od octan »

Zdarec. Řešil někdo výměnu rámečku s climatronikem nahoře za rámeček s klimatronicem dole (novější) u I? Jde mi o to, že chci do auta vysuvnou 1 DINovou televizi. Dak bych i 2 DINovou, ale chyběl by mi pak ten odkládací prostor pod rádiem, protože odkládacích přihrádek je u I. zoufale málo. Takže dotazy: Jde vyměnit novější hranaté ovládání climatroniku za to starší nahoře půlkulaté aby fungovalo - pasují konektory? Dosáhnou kabely z vrchu až dolů, aby se dalo ovládání zapojit? Dá se někde za rozumný peníz sehnat rámeček + novější ovladač? Děkuji za reakce.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od bodyvlk »

Tu starší řídící jednotku climatronicu (půlkulatou mám), ty rámečky bych asi taky dokázal sehnat. Tak celkem za cca 1500,-

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od octan »

bodyvlk píše:Tu starší řídící jednotku climatronicu (půlkulatou mám), ty rámečky bych asi taky dokázal sehnat. Tak celkem za cca 1500,-
No jo.... jenže já potřebuju tu novější hranatou.... pokud to jde předělat, aby to fungovalo.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od golfgti16vv »

pokud vim tak hranata se davala v kombinaci s navi a jestli pasuji konektory tak nevim sto procent

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od michall »

Jestli myslíš nahradit jedničkový Climatronic (kulatý) za dvojkový (hranatý), tak to nejde - zkoušeli jsme to a má jinak osazené konektory (mechanicky jsou stejné).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od abeljozef »

Ono by to islo ale museli by sa prepinovat konektory (hlavne cerveny).


Do I. tiek sa aj original z fabriky montovali II kove klimatroniky ak to auto malo velku MFD navi. Len tych aut beha hrozne malo. Mali aj iny plast okolo stredoveho panela ktory bol prisposobeny na tieto v tedy nove komponenty.

Bez tohoto plastu je te premontaz zbytocna lebo to nebude pasovat.

Stara znama klasika:
cl1.JPG
Verzia z MFD navi a II kovym klimatronikom
cl2.JPG

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od octan »

abeljozef píše:Ono by to islo ale museli by sa prepinovat konektory (hlavne cerveny).


Do I. tiek sa aj original z fabriky montovali II kove klimatroniky ak to auto malo velku MFD navi. Len tych aut beha hrozne malo. Mali aj iny plast okolo stredoveho panela ktory bol prisposobeny na tieto v tedy nove komponenty.

Bez tohoto plastu je te premontaz zbytocna lebo to nebude pasovat.

Stara znama klasika:
cl1.JPG
Verzia z MFD navi a II kovym klimatronikom
cl2.JPG
Tak děkuju moc. Budu muset vymyslet něco jiného.

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od fitzano »

Vejde se palubka ze 2 na 1 ?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od abeljozef »

Teoreticky vojde, ale co dal, co spravis z elektrikou ? Chce sa ti to prerabat ? Hoooooodne vela prace. :(

To by som radcej rovno kupil II ku. :D

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od radek35 »

Zdravim Pokud muzu Pridat par fotek z demontaze palubovky tak jsou tu.Je to hnus fuj kdyz jsem to vydel tak jsem myslel ze mne slehne :158: ze muzu shanet nove topeni, ale neeee ted uz je to jak nove a zejtra to montuju spet. :D
Přílohy
IMAG0077.jpg
IMAG0078.jpg
IMAG0079.jpg
IMAG0080.jpg
IMAG0081.jpg
IMAG0082.jpg
IMAG0083.jpg
IMAG0084.jpg
IMAG0085.jpg

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od radek35 »

Jee omlouvam se to topeni patri asi nekam jinam tak se nezlobte.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PALUBOVKA: demontáž palubovky

Příspěvek od dvorky1 »

zdarec, tak jsem taky vyndaval palubovku u svýho Galaxyho, ale dost jsem se pak mordoval s vymontováním samotnýho radiátoru topení. Nakonec jsem přišel na to, že jak je tam plastový kolínko který je na torx šroubech připevněný k radiátoru a jsou na něj napojený hadice od motorovýho prostoru, tak se dá vyšroubovat, ale na ten spodní se musí od motoru, kdy se prořízne pěnová izolace a pod ní je připravený výřez v plechový přepážce, pak jen nasadit torx na nějaký kloubek a nástavec od malý goly a mělo by to jít. Přišel jsem na to pozdě až když jsem povolil uchycení celýho topení ( je to od motoru asi na 4 šroubech pod tepelnou izolací - jsou tam perforace že se dá ta izolace vyloupnout) no a pak jsem musel ještě povolit celou železnou výztuhu která je napříč autem. Jeden šroubek je záludně dole u pedálů, je to imbus a drží někde u tyče řízení. No a pak se mi teprve podařilo odtáhnout celý topení od přepážky tak aby se dal radiátor topení nějak horko těžko vytáhnout i s tím přišroubovaným plastovým kolínkem, který jsem stejně při vyndavání ulomil. Měl jsem ale komplet jinej radiátor i s kolínkem. No a až když to bylo venku tak pak teprve jsem si všimnul těch výřezů v přepážce, že to stačilo jen odšroubovat pomocí nějakýho kloubu, tak kdyby někdo řešil stejnou opravu tak si zbytečně nepřidělávejte práci. No jinak práce nic moc ale konečně už můžu zase topit aniž bych cejtil odpařenej fridex.
pohled pod přístrojovku galaxy I
pohled pod přístrojovku galaxy I
pohled pod přístrojovku od řidiče
pohled pod přístrojovku od řidiče
přístrojovka ze spodu
přístrojovka ze spodu
[attachment=0]

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“