KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
erichk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.11.2008 17:08
Bydliště: SR, Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od erichk »

Moj klimatronik mi zas robí z ničo nič prestane fungovať. Spravil som test na VAG.Vypisal mi že mam vadný regulator ventilatoru.Tak som ho vymenil zo zadným je taký istý.Stalo sa to opakuje. Skontroloval som aj uhlíky na motore - vsetko ok.požičal som si aj druhy klimatronik stale to iste. Upravil som aj kable na povodnom klimatroniku (vid foto).Tak ja naozaj neviem. Potom sa z ničoho nič zas rozbehne.Prejavuje sa to na prednom aj na zadnom ventilatore.Stretol sa tu niekto z niečím takým.
Přílohy
Výmena petice na zakladne doske
Výmena petice na zakladne doske
klima_3.jpg
Výmena kabla a osadenie na ovl. doske.
Výmena kabla a osadenie na ovl. doske.
klima_7.jpg
klima_6.jpg

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od vizard67 »

Tak me taky blikala po startu klima,nechal jsem to natlakovat a zjistili ze mam prasklej chladic klimatizace.Ten chlapik co to dela me rekl ze z druhy ruky by nic nekupoval ze prej novej.Tak jsem vletel do VW.Novej origo za 12tis. 8O Tak jsem objel "Mototechny" mrknul na e-shopy a vysledek neorigo od 3700do 5500kc :!: Mate s tim nekdo zkusenosti?Uz jste ho nekdo menil?Myslim jestli se tech lacinejch z druhovyroby nemusim nejak obavat?Lacinny gumy nebo brzdovy desticky bych na Sharana nedal ale ten chladic :?: Nevim.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od abeljozef »

Spytam sa ta inac, myslis ze ten kondenzator vyraba VW ?

Tiez je to druhovyroba. Takze ide o to vybrat dobreho vyrobcu ktoreho vyrobky maju adekvatnu kvalitu. Na ten "original VW" by som sa vykaslal.

Jedine co si VW robi sam su motory, karoserie a manualne prevodouky. Ostatne komponenty su od subdodavatelov.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od patper »

vizard67 - take jsem daval novy - tusim ze jsem ho bral od ACI... jeste pred tim jsem kupoval na vrakaci asi za 3jku :? a jak pises - je to :budo: Okruh klimatizace nema byt otevrenej - nesmi tam vzduch - nici se 'vysousec' graulovati a nasledne ti to zasere i kompresor,nebo hu to odrovna uuuuuplne=zadre se :!:
U dvojky je uz vysousec v chladici = pokud koupis novej ,musi na nem byt zatky :!: A dej nove i ty tesnici O krouzky :wink:

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od vizard67 »

prej mam zatim jezdit na Econ,kompresor zustava vypnuty a nic se nemuze stat :?:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od patper »

Presne tak :wink:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od abeljozef »

Teoreticky by ho nemal sa zapnut ani na auto. Ma to nastarosti tlakovy snimac F129. Ak je nizky tlak v okruhu tak jeho kontakt blokuje spojku kompresora tym ze dava signal o nizkom tlaku do klimatroniku a ten sam by to mal vyhodnotit ako zavadu a nepustit komresor.

tovesa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.08.2009 21:58

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od tovesa »

Čau,
mám Alhambru rok 99 a po startu mi blikají údaje na klimatroniku. Po připojení na VAG, zjištěna vadná řídící jednotka klimy. Zdá se, že až na to blikání, funguje zcela bez problémů. Mám dotaz: Nevíte-li prosím, zda se někdo zabývá opravami jednotek? Nebo alespoň: Mohu použít jednotku z novějšíchých modelů Alhambry, nebo třeba ze Sharana či Galaxy?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od abeljozef »

Asi mas uz z regulaciou teploty v predu a vzadu oddelene.

Neviem ci by pre teba nebolo rychlejsie a jednoduchsie zohnat druhu (samozrejme tiez uz z regulaciou teploty v predu aj v zadu).

Do prvych jednotiek sa montovlal klimatronik kde sa nedala teplota regulovat nezavisle v predu aj vzadu.
Neskor bol nahradeny s regulaciu predu aj v zadu oddelene.

Potom Novsi (z II. genracie po 6/2000) tam das ale:

- budes musiet prerobit elektricke zapojenie
- budems musiel zohnat cey ten past okolo stredoveho panela (aby sa tam dal mechanicky napratat) z takej I. ky ktora mala MFD navi. V tedy sa totiz aj do I tiek daval taky klimatornik ako do II jok. A takych I tiek je velmi malo.

akril1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.06.2009 19:59

klima

Příspěvek od akril1 »

Ahoj mám prosbu mám vw sharan 02 bliká mě při nastartování klima a když mě to kamoš napích tak to napsalo 01596 serv.klapky pro čerstvý vzduch-oběhový okruh V154 nevíte kde ta klapka je? dík R.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: klima

Příspěvek od michall »

Máš to v SZ.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od pytrs »

tak mam takovy problem po včerejšku mněl jsem vytahlou (odpojenou baterku) 2x jednou chvilku tak hodinu a po 2 celou noc protože jsem ji mněl na nabyječce
rano když jsem namontoval baterku a nastartoval tak mi začala blikat klimatizace displey po chvilce to přestalo a nejdou mi předni venilatory ani na jednu rychlost atak to děla po každem nastartovani
ale když zapnu nezavisle topeni bez nastartovani auta přes dalkovy ovladač webasto tak mi na dyspleji klimi naskoči HE a ventylatory předni mi normalně jedou a mužu na klimně regulavat jejich rychlost normalně a po vypnuti bufika zase přes ovladač webasto se ta vypne
a po naslednem nastartovani to zase blika ta klima displey pak přestane a vetylator předni nejede a na klimně na displeji normalně ta rychlost jde nastavovat přidavat a ubyrat a ventylator se netočí
tak jestli někdo nevite čim to muže byt jestli to ma něco společneho s tou odpojenou baterkou nevi dik za rady
jo a sherloka jsem pročital anic jsem nenašel

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od michall »

Už to tu někde je, tuším tady to řešil ifos asi od str 3
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=30241" onclick="window.open(this.href);return false;
byla to pojistka. Je tuším jiná na normální provoz a mód HE. Nebo ti odešel regulátor, ale to se mi nezdá, protože jinak by ti nešel HE.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od pytrs »

michall píše:Už to tu někde je, tuším tady to řešil ifos asi od str 3
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=30241" onclick="window.open(this.href);return false;
byla to pojistka. Je tuším jiná na normální provoz a mód HE. Nebo ti odešel regulátor, ale to se mi nezdá, protože jinak by ti nešel HE.
a je ta pojistka i u II sharana ajestli jo tak u toho ventilatoru je jo to se musi sundat ten kastlik u spolujezdce?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od michall »

Pojistka je v pojistkovce, u ventilátoru je ten regulátor. Pojistka je tuším 30A a měla by být ve spodní řadě 22. od leva.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“