Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

Az dam do kopy notas mrknu na etku :wink:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Jeremy31 píše:
Rom@n píše:S tím lankem se mi to moc nezdá i dkyž už bych se ničemu nedivil. Nevim jestli jsem s toho už tak blbej ale nepochopil jsem jakou hadičku máš na mysli?
hele je to to červeně označený. Jedná se o hadičku která by měla přivádět z motoru plyny zpátky do oběhu. Tak mi to bylo řečeno. Když jsem byl u známýho v servise tak když mi zjistil že v tý hadici mam díru tak jí zadělal izolepou pač novou zrovna němel a právě tuhle hadičku jsem při výměně tam našel zaslepenou ... takže ty plyny se do oběhu nevraceli a šli pryč. Ale já to zase zapojil a od tý doby to nebylo takový jako když jsem odjížděl od toho servisáka se zaslepenou ... kapiš? Možná to je tím, možná to je blbost ja nevim, zase na druhou stranu nechápu proč to tam z výroby je když to výkonu škodí ... nechápu to no ...
Tak servisák mi řekl že pokud zaslepím tuhle hadičku že to pojede líp ale po 50 tisících oddělám motor že je to prý blbost a ať to nedělám. Jinak co se týká hadic tak jsou všechny těsnýnes uplně vyhozen katalizátor a auto jede líp ale ten zátach od nízkých otáček chybí. Dnes jsem jel s Octavii 1.6 sr a ta jela od s´podu parádně a necukala. Kámoš od kterého jsem ji měl pujčenou řikal že mu to dělalo taky Vag nic ale po víměně lambda sondy je to prý v pohodě a jede to jak má. Takže Zkusím tu lambdu a uvidím.
Obrázek

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

no jo klapka, lambda, vaha vzduchu porad to samy ale ja to mam vymeneny a jede to porad stejne :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Přesně tak ... moje řeč, vyměnil jsem sondu, vyčistil klapku, nový filtry, svíce, olej ...... nic prostě! Chvíli to po tom jelo dobře ale pak to šlo zase dolů ...

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Hele tak páni ted jsem právě teprve hezky nasranej ... když jsem sundával plastovej kryt z motoru tak jsem si rozkurvil (spíš bych řekl že byl rozkurvenej) jeden šroub a totálně jsem se na tom zasekl ale to je fuk ... když se daří tak se daří .... zkoušel jsem nějak poladit to lanko jak jsem říkal jo a bohužel asi nic ... když to bylo na neutrál tak to bylo znát ale jak jsem to byl projet tak nic moc no .... spíš nic než moc ... :( ... posílám fotky z mobilu abyste měli jasno co jsem se tam snažil ladit ale myslim že to bylo zbytečný. Ta tenká červená šipka značí pohyb toho držáka lanka ... myslel jsem si že se to trochu utáhne ale fakt nic moc. Před dvěma lety mi to poladil kámoš v servise trochu a bylo to znát tak bud to neumim a nebo nevim. Tak čus a kdyby někoho něco napadlo tak pište.
Přílohy
Obraz034.jpg

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

Tak já mám taky novou klapku,váhu aj lambdu a je to stejný:( rozdíl skoro žádnej, mám na několika místech prasklou hadičku,ale zalepena,když sem si oobjednal novou,napsali mi že jí momentálně nemaji na skladě a bude až koncem týdne,tak budu čekat,KAT mi vymlátěji za 14dní tak sem zvědav. Ale mě to za jízdy občas škubne(jaká koli rychlost,ale jen někdy né při každé jízdě),ztratí to tah ale vzápětí ho neskutečně rychle nabere,tak si myslim že mám něco s těma hadicema pitomejma,lanko sem taky pošteloval a rozdíl skoro žádnej:(Tu hadičku (mini) mi taky servisák absolutně nedoporučuje zaslepit!Prý to bude lepší ale na úkor motoru a když se zaslepí ta větší tak to oddělá lambdu:(Tak snad to tady hoši nějak vyřešíme...

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Pánové, dneska jsem byl ve VW. Mám tam známýho tak jsem mu to říkal a udělal mi hned VAG a taky nic nezjistil. Říkal že to může bejt sto věcma způsobený ale když si sešlápl plyn tak říkal že kroutí hezky no každopádně mě odkázal na jinýho mýho známýho protože ve VW by akorát všechno vyměnili prej, stálo by to majlant a nezlepšilo by se nic. Takže pojedu za ním a uvidíme třeba na něco příjdem. zatím čus všem co si lámou s tímhle hlavu :D

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

Tak dneska to bylo snad nejtragičtější a sem už teda pěkně nasranej. V klidu si to jedu projet zařadim si 4 řikám si to to ale hezky táhne,dám bůra a najednou se to přidusilo a ztratilo rychlost a pak uz ta jízda byla tragická skoro to netáhlo akorát to řvalo jako kráva a výkon nikde jako kdyby někde utíkal kolem. Zítra jedu na comp tak dám pak vědět,už sem totálně zdeptanej :cry:

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

tomasriha píše:Tak dneska to bylo snad nejtragičtější a sem už teda pěkně nasranej. V klidu si to jedu projet zařadim si 4 řikám si to to ale hezky táhne,dám bůra a najednou se to přidusilo a ztratilo rychlost a pak uz ta jízda byla tragická skoro to netáhlo akorát to řvalo jako kráva a výkon nikde jako kdyby někde utíkal kolem. Zítra jedu na comp tak dám pak vědět,už sem totálně zdeptanej :cry:
tak to je teda hodně divný ... a fakt ti tam nikde nepřisává vzduch mimo?

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

O víkendu sem koukal na tu hadici od skrticí klapky k váze a byla OK,teda už je slepovaná tak je možný že to třeba vzduch přisaje,objednal jsem si jinou,ale napsali ze ji nemaji momentalne nemaji skladem az koncem tydne:(Tak jsem si ji objednal jinde a to mi napsali akorát že objednávka byla potvrzena,tak snad tahle přijde a pak uvidim no.Na comp dneska taky nejedu pac servisak na me dneska nema casa tak asi az zitra bo o vikendu,já doufám že to bude tou hadici jinak se zbláznim.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Ahoj kluci tak jak pokračujete? já byl teď týden na slovensku služebně takže jsem toho moc na autě neudělal, teď chci objednat tu Lambdu tak koukám na netu kde,v auto kelly ji nemužu najít, pokud by jste tam někdo něco chtěl tak mám 35% slevu. Jinak co jsem ten kaťák vymlátil uplně tak to jede trošku líp ale zas takovej rozdíl to neni trubku jsem tak nedal takže celkem hroznej zvuk. až vyřešim proč to nejede koupim nějakej sportovní tohle je hrůza.
Obrázek

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

Tak o víkendu jsem vyměnil tu hadici od váhy ke klapce a je to znát, jenomže i tak se mi to občas přidusí ve vyšších otáčkách,ale už né tak často holt budu muset pátrat dále, myslíte si že by to mohli dělat kabely třeba???to je snad jediná věc kterou jsem tam ještě neměnil:)Aha tak ten kaťák teda vymlacovat nebudu,pak by mě asi taky štval ten zvuk:( tak pak holt sportovní no:)

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

tomasriha píše:Tak o víkendu jsem vyměnil tu hadici od váhy ke klapce a je to znát, jenomže i tak se mi to občas přidusí ve vyšších otáčkách,ale už né tak často holt budu muset pátrat dále, myslíte si že by to mohli dělat kabely třeba???to je snad jediná věc kterou jsem tam ještě neměnil:)Aha tak ten kaťák teda vymlacovat nebudu,pak by mě asi taky štval ten zvuk:( tak pak holt sportovní no:)
Hele ja se chystám vyměnit kabely ke svíčkám na podzim ale slyšel jsem že to taky hodně dělá.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Ahoj Kluci tak jsem se vrátil ze služebky a s autem jsem najel za týden asi 3200 km a prostě to pořád není ono maximálku jsem nezkoušel nebilo moc kde ale 200 km/h podle gps to dalo jinak jsem se chtěl zeptat jaké jsou normální volnoběžné otáčky protože já mám zhruba 1000 ot/min což se mi zdá dost. Jinak nekoukal jste někdo po tom sportovním katu?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Rom@n píše:Ahoj Kluci tak jsem se vrátil ze služebky a s autem jsem najel za týden asi 3200 km a prostě to pořád není ono maximálku jsem nezkoušel nebilo moc kde ale 200 km/h podle gps to dalo jinak jsem se chtěl zeptat jaké jsou normální volnoběžné otáčky protože já mám zhruba 1000 ot/min což se mi zdá dost. Jinak nekoukal jste někdo po tom sportovním katu?
čus ... chlapy ja dost dobře nechápu jak můžete jezdit s 1,6 SR 74 kw 200 km/h. Oficiálně jezdí auto s tímhle motorem 186 km/h - víc ani tuk ... já sám jsem o zkoušel a dostal jsem se na 188 asi ... takže nevím co si stěžujete :D :D ...... jinak s těma otáčkama na volnoběh to máš dobře ... mě to jede na 900 ot. / min. takže to cca tak odpovídá.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“