prerabka brzd na 312mm

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

Ahoj.. mam Passat B5 1.9 TDI 81kW
v blizkej buducnosti planujem robit upravu vykonu motora a spolu s tym by som chcel menit aj komplet brzdy (kotuce a dosticky)

napadlo ma ale ze by nebolo odveci aj zmeni kotuce za vacsie.
Pozeral som aj passatplus.de takze viem ze mozne to je len moja nemcina je kdesi na bode mrazu takze som si len popozeral obrazky :mrgreen:

vie mi niekto prosim poradit.. co vsetko je potrebne zmenit aby som mohol dat 312mm kotuce dopredu

predpokladam ze aby som tam mohol dat 312mm kotuc, ze urcite musim vymenit drziak brzdica.. a mozno aj samotny brzdic.. ale tym som si nie isty lebo podla obrazkov to vypada rovnako..


dalsia vec.. ma zmysel menit aj zadne kotuce za nejake vacsie? neviem ci vobec existuju nejake varianty pre zadne kotuce (myslim ze rozdiel je len ak je to 4kola)

okrem toho by ma zaujimalo ake by ste mi odporucili kotuce a dosticky

uvazujem nad vrtanymi Zimmermannmi... a dosticky neviem.. co som cital po fore tak asi DS ... ale ak je niekto znaly prosim pomozte

Vdaka za kazde info ci uz k samotnemu upgradu brzd na vacsie.. ako aj k vyberu kotucov a dosiek
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Qweros »

by mě taky zajímalo tech 312mm do předu..

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

ano 312mm existuje a dávají se na 2,5TDi, podívej se na třmeny jaké máš teď, existují 2 druhy, jedny jsou skoro stejné jako na tu 2,5 ale o něco menší, to se mění kus za kus, ale pak axistuje ještě jeden typ, kde je část třmenu součástí těhlice a tam by jsi musel měnit celou těhlici, což už je nákladnější, jinak o zadku ani nepřemýšlej max. lepší kotouče a desky, protože tam jsou na každém passatu stejný brzdy a to, že držák třmenu je přes kotouč, tudíž jako 2 varianta ve předu, tudíž tam větší kotouč nedáš

k samotným brzdám já sám doporučuji destičky EBC ( něco na mých stránkách - http://www.pjshop.cz/pjschop/5-Tuning/39-EBC-Brzdy" onclick="window.open(this.href);return false; ), ne proto že je prodávám, ale pro svoji kvalitu, stojí skoro stejně jako nejlepší řada od Feroda, brzdný účinek je lepší, nepráší, tudíž ti nebudou špinit v létě alu kola, kotouče jsou taky super, ale cena u nich už je vyšší, Zimmermany jsem měl teď, byl jsem spokojený, jen po nějaké době se díry ucpaly a když je chceš vyčistit, to aby jsi si na to vzal vrtačku

jinak momentálně mám skladem na 3 auta destičky na přední nápravu a to Greenstuffy, samozřejmě pro clubáky by se udělal lepší cena :wink:
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

vdaka.. to je to co som chcel pocut :)
budem pozerat tie kotuce a brzdice z 2.5 TDI..

ak by niekto mal viac konkretnych info (pripadne cisla dielov.. ) sem s tym
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od vantac »

Sundee píše:vdaka.. to je to co som chcel pocut :)
budem pozerat tie kotuce a brzdice z 2.5 TDI..

ak by niekto mal viac konkretnych info (pripadne cisla dielov.. ) sem s tym
sundee, ale ako to bude s riadiacov jednotkov pre ABS/ESP? nebude to robit problem?

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

preco by malo.. ABS pracuje na principe ze uvolni brzdu v pripade ze koleso ide do smyku(to znamena ze stoji zatial co ostatne sa krutia)
ABS moze byt jedno aky velky je kotuc.

snimac ABS snima otacky na naboji (vpredu na homokinetickom klbe.. vzadu asi niekde na lozisku / naboji) nie na kotucoch
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od standokan »

cendler píše:ano 312mm existuje a dávají se na 2,5TDi, podívej se na třmeny jaké máš teď, existují 2 druhy, jedny jsou skoro stejné jako na tu 2,5 ale o něco menší, to se mění kus za kus, ale pak axistuje ještě jeden typ, kde je část třmenu součástí těhlice a tam by jsi musel měnit celou těhlici, což už je nákladnější, jinak o zadku ani nepřemýšlej max. lepší kotouče a desky, protože tam jsou na každém passatu stejný brzdy a to, že držák třmenu je přes kotouč, tudíž jako 2 varianta ve předu, tudíž tam větší kotouč nedáš

k samotným brzdám já sám doporučuji destičky EBC ( něco na mých stránkách - http://www.pjshop.cz/pjschop/5-Tuning/39-EBC-Brzdy" onclick="window.open(this.href);return false; ), ne proto že je prodávám, ale pro svoji kvalitu, stojí skoro stejně jako nejlepší řada od Feroda, brzdný účinek je lepší, nepráší, tudíž ti nebudou špinit v létě alu kola, kotouče jsou taky super, ale cena u nich už je vyšší, Zimmermany jsem měl teď, byl jsem spokojený, jen po nějaké době se díry ucpaly a když je chceš vyčistit, to aby jsi si na to vzal vrtačku

jinak momentálně mám skladem na 3 auta destičky na přední nápravu a to Greenstuffy, samozřejmě pro clubáky by se udělal lepší cena :wink:
tak trošku ti budu oponovat na každém passatu nejsou vzadu stejné kotouče W8 má vzadu větší
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

standokan píše: tak trošku ti budu oponovat na každém passatu nejsou vzadu stejné kotouče W8 má vzadu větší

hehe.. ale tak on asi myslel tie bezne passaty :)
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od wladi »

rovnake ako 2,5TDI by mala mat aj 2,8V6 brzdy..ci nie? :?
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od standokan »

ano
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

takze 2.8 by mohla mat 312 mm kotuce.. hmm.. moze mi to niekto s 2.8kou potvrdit ?
ked som pozeral v ETKE tak som sa z toho moc nevysomaril..
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

standokan píše:
cendler píše:ano 312mm existuje a dávají se na 2,5TDi, podívej se na třmeny jaké máš teď, existují 2 druhy, jedny jsou skoro stejné jako na tu 2,5 ale o něco menší, to se mění kus za kus, ale pak axistuje ještě jeden typ, kde je část třmenu součástí těhlice a tam by jsi musel měnit celou těhlici, což už je nákladnější, jinak o zadku ani nepřemýšlej max. lepší kotouče a desky, protože tam jsou na každém passatu stejný brzdy a to, že držák třmenu je přes kotouč, tudíž jako 2 varianta ve předu, tudíž tam větší kotouč nedáš

k samotným brzdám já sám doporučuji destičky EBC ( něco na mých stránkách - http://www.pjshop.cz/pjschop/5-Tuning/39-EBC-Brzdy" onclick="window.open(this.href);return false; ), ne proto že je prodávám, ale pro svoji kvalitu, stojí skoro stejně jako nejlepší řada od Feroda, brzdný účinek je lepší, nepráší, tudíž ti nebudou špinit v létě alu kola, kotouče jsou taky super, ale cena u nich už je vyšší, Zimmermany jsem měl teď, byl jsem spokojený, jen po nějaké době se díry ucpaly a když je chceš vyčistit, to aby jsi si na to vzal vrtačku

jinak momentálně mám skladem na 3 auta destičky na přední nápravu a to Greenstuffy, samozřejmě pro clubáky by se udělal lepší cena :wink:
tak trošku ti budu oponovat na každém passatu nejsou vzadu stejné kotouče W8 má vzadu větší
:D jasně, promiň dospělí passati mají větší
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

wladi píše:rovnake ako 2,5TDI by mala mat aj 2,8V6 brzdy..ci nie? :?
to by mohlo být taky, ale nevím to přesně, ale pokud máš ETKU tak by jsi to tam měl dopátrat
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

uz som sa dival aj do ETKY.. ale nejak som sa nedopatral.. asi so mto uz zabudol ;)

ale zistil som pomimo.. ze

B5 2.8 V6 ma 288mm
a B5.5 2.8 V6 ma 312mm

takze mozem zhanat brzdice z B5.5 2.8 aj s drziakmi
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Joda »

koukni na tohle http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... T%20460008
Takhle mají vypadat brzdy. A jde to i na toho tvího pašáka.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“