BRZDY: výměna brzdové kapaliny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od BrendlJiri »

Marek77 píše:
BrendlJiri píše:Mám gumovej pedál moc to nebrzdí teda brzdi ale někdy se dotoho musím pořádně opřít myslíte že výměna pomužě nebo ne díky za rady a nápady chlapci a děvčata :lol:
Výměna brzdové kapaliny se má provádět pravidelně každé dva roky (doporučuje se před STK). Pokud je "gumový" pedál, značíto přítomnost velkého množství vody v kapalině, čili výměnu bych rozhodně neodkládal.
Sem to čekal díky za radu skusíme uvydíme díkes 8)
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Petr74 »

Byl jsem onehdá v servisu a také jsem chtěl mimo jiné vyměnit brzdovou kapalinu. Servisák mi řekl doslova:
"Pane, v takhle starém autě bych už tu kapalinu jen příležitostně doléval. Když Vám tam dám novou, tak to sežere brzdový válec."
Tak nevím, zatím jsem ho poslechl... :?
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

Tak toto je pekny nezmysel. A ked sa raz koly 10 rocnej kapaline zabijes ?

Rozhodne ju vymen. Vyrobcom predpisana vymena je kazde 2 roky. Ako kvapalina starne tak sa jej znizuje bod varu. To moze mat raz pre teba pri intenzivnejsom brzdeni velmi zle nasledky.

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od milan325 »

Marek77 píše:Taky si myslím, že odvzdušňovací šroub se klidně může otevřít a starou kapalinu vyšlapat pedálem dokud nepoteče nová (je to jasně rozeznatelné pohledem). Teprve potom několikrát (stačí třikrát po sobě) systém natlakovat uzavřením odvzdušňovacího šroubu a našlapáním pedálem s následným otevřením odvzdušňovacího šroubu.

Pomocník je skutečně nutný - osobně doporučuji raději pomocníky dva. Jeden, který sešlapává pedál v kabině a druhý, který kontroluje a doplňuje brzdovou kapalinu do nádobky v motorovém prostoru. A Ty sám budeš kolem kol lítat jako střelenej :wink:.

Měnil jsem kapalinu před měsícem a je to docela sranda :wink: .

Doporučení: Nezapomeň vyměnit brzdovou kapalinu i ve spojce !!!
Co este teda treba spravit, aby doslo k vymene aj v spojke. Ved to ma spolocnu nadrzku. Predpokladam, ze v spojkovom valceku zostane nejaka stara kvapalina .... tak "jak na to" ?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

Od spojkoveho valca ide trubka (z casti hadica) do prevodouky. Vedla vstupu do prevodouky je odvzdusnovaci srob.

Idealne je z odsavackou brzdovej kvapaliny a odsat dostatocne mnozstvo aby si cely system natiahol novu kvapalinu z nadrzky. Pocas tohoto procesu kontrolovat hladinu v nadrzke a pripadne dolievat. Pocas odsavania niekolko krat zoslapnut spojkovy pedal.

Ak neni odsavacka tak potom rucne naslapnut, drztat spojku stlacenu a pootvorit srob. Vyde jedna davka, srob zavret znova naslapat a proces opakovat.

Pozor brzdova kvapalina je prudko jedovata a agresivna aj voci laku auta. !!!!!

Pouzivat zasadne brzdovu kvapalinu DOT4. Pre brzdy a teda aj pre spojku.
spojka.JPG

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od milan325 »

Je to jedno, v akom poradi sa plni brzdovy, alebo spojkovy okruh ?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

V ramci toho ci brzdovy alebo spojkovy je to jedno. Jednine miesto co ich spaja do kopy je vyrovnavacia nadrzka. V pripade jednotlyvych casti brzdoveho (PZ, LZ, PP, LP) okruhu to uz jedno neni. Tam je stanoveny presny postup.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

Ahoj lidi, mám dotaz: Máte někdo ponětí, kolik asi tak + - stojí výměna brzdové kapaliny v servisu VW? Loni jsem si nechal dělat zadní brzdiče na Octavii + výměna kap. u servisu, který je v okolí vyhlášenej (navíc tchánovo známej) a bylo to gumový a občas to brzdilo a občas to pružilo... no nic moc, tak bych asi raději toto svěřil VW servisu. Ve Škoda servisu mi řekli za tu octávii cca 1200,-což není zase tak hrozný. Díky....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

Nver tomu ze "znackovy" servis vzdy a automaticky = kvalitna praca. Podla mna je uplne irelevantne ci to roby znackovy, neznackovy alebo servis ala urob si sam. Podstatne je kto to robi. Aj v znackovych servisoch som videl mechanikov dutych ako bambus ktory sa skoleni zucastnuju len do poctu a ich vztah k tej praci je - kurna uz nech je fajront. Ak to tvoje auto dostane takyto tak potom je lepsie aj home made.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

jj raději bych to udělal made in doma, nastěhoval jsem se k manželce a nikoho tu neznám, kdo by mi mohl pomoct. No uvidim co se s tím dá dělat.
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
pruzik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VelkoCity Vchlabí

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od pruzik »

Zdravím.
Budu se pomalu až opadne sníh i u nás z hor chystat na výměnu všech brzdových destiček, zarovnání kotoučů a výměnu brzdové kapaliny.
Zajímá mě jen to k čemu je na odvzdušnění VAG. Když se na to napíchnu tak vrčí asi něco z ABS a píše to něco o mačkání a povolování pedálu.
Mam ABS i ESP a nechtěl bych něco zkazit.
Jak vyměnit kapalinu ve spojce i postup jak ji vyměnit v brzdové soustavě mam naštudováno. Jde mi pouze o to ABS. Dííky za nějaký ten popis jak s tim VAGom.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

Tak se mi o5 nevrátila páka od lanovodu PZ kola na brzdiči, bohužel jsem to zjistil po 10 km jízdy po dálnici, když jsem chtěl přibrzdit u letiště a rozkmitalo se mi celé auto.... zastavil jsem v domění, že jsem píchl, ale když jsem vylezl z auta, tak jsem ucítil starý známý pach spálených brzd, tak jsem zamířil o5 k PZ kolu a kotouč byl "pěkně" rudý...
Už nevím co s tím, neboť už byl brzdič na repasu a půl roku klid... no a po zajetí do servisu, kde mi to vzal a párkrát s tím zatahal se vrací jak má....
Tak nevím, zda koupit nový (použitý)... nebo co??? :cry: :cry: :cry:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Kylon »

Taky se chystám na výměnu, auto mám 2roky a zatím jsem kapalinu nevyměnoval. Nomohl by sem někdo hodit pár obrázků abych věděl jak zhruba začít ??
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Uživatelský avatar
pruzik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VelkoCity Vchlabí

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od pruzik »

Budu měnit v sobotu. Udělám ti pár fotek.
Tady je to podrobně popsaný http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 9An%ECn%ED" onclick="window.open(this.href);return false;
Alespoň odvzdušnění přez VAG a myslim že i normálně.
Pokud nezavzdušníš stačí vyšlapat jako u normálního auta.
Takovym způsobem vyměnit celou kapylinu. Prostě vyšlapat:D

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Brilantis »

Dnes jsem byl na výměně brzdovky v servisu Škoda Havex. platil jsem 450,- i s 0,5l brzdovky. Kapalina byla snad původní protože vypadala jako kdyby byl v nádobce vyjetej olej. Jinak po výměně brzdí auto o 100% líp

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“