VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Koupil sem VW passat Variant r.v.2001 1.9 96kW PD, najeto 116000km zjistil jsem až včera, kdy auto dlouho stojí třeba přes noc, tak ráno jde blbě startovat. Musím alespoň tak 15 s držet klíček a točit motorem než to chytne. pak už další startování není problém. Auto jsem koupil ve středu, takže jsem ještě neměl čas na něm něco měnit. Chtěl jsem se zeptat v čem by mohl být problém? Klíče jsem dostal oba dva originál. Teď používám ten novější než minulý majitel, druhej mám schovanej-bohužel momentálně nedostupnej. Takže první možnost by byla, že by to dělal imobilizér?? Další otázku bych měl na palivový filtr po kolika km se mění? Podle servisky bych to viděl na 3Otis. km, od minulé prohlídky to ještě neuběhlo(měněn před 18tis. km). Napadlo mě, že by to mohlo být třeba horší naftou(minulý majitel má bagry, tak by mohl do toho dávat horší naftu). Dále se mě zdá, že to celkem špatně táhne, sice není problém, aby to 170 jelo, spotřeba komb. 5,7l/100.
Ještě mě napadlo, když zapnu poprvé klíček, tak od čerpadlo je slyšet takovej jakoby bublající zvuk, při dalším zapnutí to už nedělá. Bývalý majitel říkal, že na tom byla měněná nějaká lišta, která má na starosti vstřikování(nebo dávkování paliva), že to stálo 2 tis. kč, ale přesně mě nedokázal říci jak se to jmenuje. Prosím tedy o radu, kdo máte s tímhle nějaké zkušenosti(případně co mám vše vyměnit když jsem to teď koupil(olej v motoru měněn pravidelně, do příští výměny ještě 4tis.km, rozvoďák dělaný před 18 tis. km). Za každou radu moc děkuju. PS: to startování mě pěkně štve:( V diskuzi jsem to tu nikde nenašel, a nebo jsem slepej:(

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Joda »

VAG? Vypadá to na padání paliva. Neni někde vidět únik nafty? Zvok od toho čerpadla je normální. Stálo by za to kouknout na žhavící svíčky jestli fungujou všechny.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Únik nafty vidět nikde není. Padání paliva to jako myslíš, že by to v palivové soustavě neudrželo tlak? Přibližně po 6h. to startuje ještě v pohodě tak jak má. Včera jsem tankoval plnou na Shell. Dneska jsem to přes noc měl mírně předkem z kopce a mělo to snahu chytnout už od začátku, ale nastartovalo se to tak po 8sec.
Na diagnostice jsem to ještě neměl, nejspíš až někdy o víkendu.

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Joda »

Starter ti točí standardně rychle nebo je to lenoch. Když netočí dostatečně rychle má motor problém se startováním. Jinak bych řekl, že ti zlobí tandemové čerpadlo. No ještě bych dal novej pal. filtr.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Startér točí pěkně rychle. Dneska opět problém. Stálo to na rovince, a na první startování 15sec nic, až na druhý tak po 13sec. to chytlo. Takže vyměním pal. filtr a pak diagnostika. Dá se s tím čerpadlem přípADNĚ něco dělat? právě je divný, že když to dýl stojí tak to chytá špatně a potom už bez problému. Rozhodně dneska budu volat minulýmu majiteli, protože mi o tom nic neřekl.

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Joda »

S čerpadlem nic neuděláš, ale doporučuju ti, si ho jen někde na vrakači nějak vypůjčit. Většinou to ale pomůže. Pak bych případně vyměnil těsnící kroužky na vstřikách. Tam to může taky dělat neplechu. Ale to prostě poznáš, až když to vměníš.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Kwapo »

Na 90% ti padá nafta. Šel bych po tom nejlevnejsim a to je palivovej filtr. Jestli do toho lil to co do bagru, tak bude pekne zanesene a autu dyl trva, nez z nej tu naftu vytahne prez ten hnus, potom bych poradne zkouknul cele vedeni paliva, od nadrze az po motor vcetne toho filtru. Ten unik nemusi byt velkej, staci jen ze to nekde prez noc prosakuje, kape na spodni kryty a pak na zemi poznas prd. A na konec bych otestoval to palivove cerpadlo. To byva taky nekdy. Ale pred tim, nez jej vyhodis, tak rano, kdyz budes po delsi dobe startovat, tak treba 15x otoc klickem do 2. polohy, az uslysis, ze to cerpadlo vstriklo naftu, to udeleje tak tech 15x opakovanim, tim aspon castecne natlakujes ten okruh a nemelo by to tak dlouho tocit a poznas, jestli je to cerpadlo v klidu. A bublani, spis takove zachrceni v zadu u nadrze, ne ? Jinak bych to resil celkem rychle, tohle zavzdusnovani PD motorum nedela dobre, nicis si tim trysky, starter i baterku. Jo a palivak se dela po 60.000 Km, pokud netankujes nejakou no-name naftu. Tak preju hodne zdaru :wink:

PS: Jeste bych si zkontroloval ty Km, na passata z roku 2001 je to nejak podezrele malo. Zvlast u cloveka, jenz ma firmu. Ja mam tez rok 2001 a mam poctivych 321 000 Km ... mam ho od novoty, tak jsem si jistej :D

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

díky moc za rady všem, v pondělí ten filtr vyměním. Menší otázka:je povinnost do novýho filtru lít naftu jak je stanoveno, nebo se to naplní když několikrát otočím klíčkem a začnu startovat?
Dneska jsem zkoušel 17x otacet klickem a pak to hned chytlo - to by teda značilo to padání, nebo špatný čerpadlo? Jinak jsem se díval ještě po té netěsnosti nikde nic akorát v jednom místě foto v odkazu obraz116,117. dokáže mi někdo říct k čemu to je, případně jak se to jmenuje, že bych to koupil nový. díky :)

http://llukass1.rajce.net/passat" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Kwapo »

Tak je to padani, jelikoz ti cerpadlo natlacilo po tech otocenich naftu do motoru a filtru. Cerpadlem to nebude, jelikoz kdyby bylo spatne, tak by ti ani po tech otocenich nechytl tak pekne a sal by az kdo vi od kud. Ja bych to typoval na 75% na ten filtr. Jinak mě asi nic moc noveho nenapada :(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od majkl1 »

Další velmi pravděpodobná možnost je zpětný ventil na palivovém potrubí. Už se to tu řešilo mockrát. :roll:
Filtr sice může být jak starý ponožky, ale to by ti potom zlobilo i ve vyšších otáčkách, což nepopisuješ. Tobě normálně klasicky padá nafta. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Jak ten zpětný ventil vypadá a ve kterým místě v palivové soustavě ho najdu? Případně kolik přibližně stojí nebo nějaký výrobní číslo, že bych ho radši taky vyměnil. :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od majkl1 »

Tady jestli ti to pomůže:
Přílohy
Bez-názvu-1.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Dneska jsem vyměnil pal. filtr a spony na něj jsem vyměnil za šroubovací,byl jsem to projet a zdá se mě, že to jede líp než předtím. A hlavně jsem zvědav, jak to bude zítra startovat. Jinak po výměně filtru to hned chytlo :)

Uživatelský avatar
jano_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 21.04.2009 17:01
Bydliště: Slovwakia

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od jano_m »

llukass píše:Dneska jsem vyměnil pal. filtr a spony na něj jsem vyměnil za šroubovací,byl jsem to projet a zdá se mě, že to jede líp než předtím. A hlavně jsem zvědav, jak to bude zítra startovat. Jinak po výměně filtru to hned chytlo :)
tak to je super...
len aby islo ako ma.... klop klop.... a keď nie tak porozprávať sa s predchádzajúcim majiteľom... ale dufam, ze to nebude treba... :wink:
Obrázek

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Tak bohuzel filtrem to nebylo:( špatně to startuje pořád:( v pondělí zkusím sehnat ve VW novej zpětnej vetil do pal. soustavy.

->jano_m: s minulým majitelem jsem už o tom mluvil, tvrdí mi, že mu to nedělalo, a že naposledy to měl u mechnika, který mu na tom měnil vstřikovací lištu nebo co, že je originál a stála kolem 2000,-kč. Že se mu to předtím pěkně klepalo a jelo to na 3 válce. Jinak s mechanikem jsem mluvil a říkal že je to na 100% padání paliva a že to bude filtrem. Fitr sem včera vyměnil a problém pořád trvá:(

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“