GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

zdravm,
Mozna to tu bylo popsane nebo podobna zavada, ale chtel bych se ujistit zda se nejedna o neco jineho.

jak napovida titulek mam Golf IV 1,6 16V..... Auto naprosto bez problemu, az:

pred nejakym casem my zacnuly blbout startovani a to v podobe kdy start za studena, byl bez problemu , pri ohratem motoru zacali kolisat otacky v rozsahu 100-200/min. a opetvny start u ohrateho motoru vyzadoval dlouhe toceni s motorem, a oblak dymu po natoceni.
Zavadu jsem odstranil vymenou prvni lamda sondy a vse bylo v poradku az na kolisani otacek. Lambda sonda neni original, ale drzi se…..relativne. nejdrive jsem koupil nejakou fakt levnou a odesla cca po dvou dnech, srot :D ted mam nejakou ne original ale drazsi, vse se zdalo OK.
Bouzel nezbavil jsem toho ze mi motor pri volnobehu , ohraty kolisa a nekdy az I chcipne, respective vzdy kdyz dojizdim a dobrzduju , vradim a otacky spadnou pod 500/min a motor chcipne, kdyz ne kolisa a v nizsi amplitude skoro chcipne…. Kontrlovoval jsem znova lamba sondu a sost spinava, ne cihlove opalena…. Po vycisteni a znovu namontovani je mirne zlepseni ale motor stale kolisa.
Chybove hlaseni jsem 16555 – klasika chuda smes na prvnim valci, kontroloval jsem trysku ale je v poradku.

Muze to delat neoriginalni lambda,nebo nekvalitni palivo, trisky? Pripadne regulator tlaku paliva, cerapdlo? ……… mate nekdo s timto zkusenosti?
Naposledy upravil(a) Bucek dne 10.08.2009 14:51, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od falko1983 »

Čao pane s kolísáním otáček jsem měl taky problem pomohla až ted výměna první lamdasondy za originální NTK sehnal jsem jí tady na clubu nová je šíleně drahá.Jinak bych ti doporučil výměnu dvojokruhového čidla chladící kapaliny a vyčistění škrtící klapky+základní nastavení .Jak se to dělá sem už psát nebudu jinak je to ve FAQ a když si projedeš starší příspěvky najdeš toho že máš čtení na 2 dny. 8)
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

jeste dodam, Klapku jsem cistil, Egr ventil mam novej.....co jsem procet forko pisou se tu vesmes jen stejne rady:

- Lambda sonda -vymenena ne original ... to jeste uvidim
- cisteni klapky - vycistena - dam jen zakladni nastaveni(smazat adaptivni nastaveni)
- EGR ventil - vymenen - napada me jen necistoty v hadicich, trubickack k EGR ventilu
- vymenit cidlo tlaku sani ????????

napada jeste nekoho neco jineho?
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od pinda »

No jestli chceš mám doma starší origoš lambdu před i za katíkem, má najeto cca 40000km jestli by jsi měl zájem za 700kč je k mání i s teplotním čidlem, to má najeto také cca 40000km.A kdyby bylo nejhůř mám i škrtící klapu, když tak napiš projistotu číslo dílu a můžem se domluvit, na vše dám 6 měsíců záruku.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od falko1983 »

Bucek píše:jeste dodam, Klapku jsem cistil, Egr ventil mam novej.....co jsem procet forko pisou se tu vesmes jen stejne rady:

- Lambda sonda -vymenena ne original ... to jeste uvidim
- cisteni klapky - vycistena - dam jen zakladni nastaveni(smazat adaptivni nastaveni)
- EGR ventil - vymenen - napada me jen necistoty v hadicich, trubickack k EGR ventilu
- vymenit cidlo tlaku sani ????????

napada jeste nekoho neco jineho?
Tak to změř na Vagu jsem ochoten ti to nalogovat od sebe aby jsi mohl posoudit hodnoty,samotnýho by mě to taky zajímalo :wink: A to čidlo chlad.kapaliny jsi měnil?To taky můžež skontrolovat Vagem jdi nejdřív na blok hodnot řj.motoru a pak na budíky a uvidíš jestli bude rozdílná teplota,nebo totožná.... :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

čidlo chlad.kapaliny to jsem nemenil, promerim, .....

ted jsem o vikednu vymenil trisku na prvnim valci a trosku se to zlepsilo....
ale jeste zkusim co jsi psal, protoze kolisani neni tak caste ale objevujese chvilema pri volnobehu, a obcas to i chcipne...
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

toz jsem teda zase ve slepy ulicce :D

vcera jsem:
- porovnal hodnoty řj.motoru a budíky a stejne
- kontroloval jsem hadicku podtlaku pro klapku ... v pohode...bez zavad
- procistil jsem privod k ERG ventilu......
- klapku jsem samotnou prostrikal jakymsi spec sprejem.......
- dal jsem original lambda sondu.

Vysledek ?
na VAGu mi to nehlasi zadnou chybu, zlepseni se trosku projevilo , ale po zahrati mi stejne po vyrazeni na volnobeh litaj otacky 500-800/min, kolikrat kdyz dojizdim ke krizovatce a dobrzduju , vyradim, chcipne...........
Nastavil jsem i zakladni nastaveni pro klapku.....


mate nekdo poneti co by to mohlo bejt.
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od bifur »

Skus este vybrat a precistit MAP. Mas tam zapalovaci modul, alebo cievky? Uz ma napada len toto a potom riadiaca jednotka.. A co druha lambda? Skusil si ju odpojit? Nemala by na to mat nejaky extra vplyv, ale clovek nikdy nevie..

Uživatelský avatar
mikeg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.01.2009 11:04
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od mikeg »

To cidlo chladici kapaliny neni jen o tom jestli se shoduje s hodnotou na budikach. Dej to studene na VAG najed na blok hodnot myslim ze skupina 003 nebo 004 treti policko z leva je teplota a pust si tam graf. Nastartuj a nech to na volnobeh zahrivat a sleduj krivku teploty kapaliny. Jedine tak zjistis cidlo. U me to probihalo tak ze sla teplota po stupincich pekne nahoru pak najednou na par vterin ulet treba na 72st, pak se to vratilo do normalu, pak mi na par vterin hlasilo 15, pak 20, zas se to vratilo do normalu uz kolem 60 atd. proste si to tam prubezne psalo jak chtelo. Nasledne po vymene cidla se mi to kolisani na volnobehu uplne ztratilo. Teda mam ho vymenene 3 tydny a zatim se to neprojevilo puvodne to bylo tak co 4-tou krizovatku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

Ok, vecer provedu....

jeste mam takouvou uvahu, myslim ze se to zaclo projevovat po nejakym odpojeni baterky, tady jsem se docet ze to nekomu taky delalo. Ted tak uvazuju ze mam v aute i Climatronic(ted je to asi blbost ale jen tak ze me to blesklo hlavou) cidlo mereni teploty , myslim venkovni mi ukazuje dost divne...napr venku urco neco kolem 28° a cidlo mi ukazuje venkovni teplotu cca 20(tusim ze tolerance toho cidla +/-2°C) nebo ted v tydnu mi ukazovala teplotu 3°C rano a pritom bylo cca 10-15°C ale to asi nema na to vliv.... hej chytam se vseho, protoze uz fakt jsem zoufalej :D

co se tyce te lamda sondy, tak jsem menil obe... meli by bejt v poradku....

zkusim odpoledne jeste to cidlo chl.kapaliny a jeste mrknout na klapku.... zejtra dam hlaseni:D
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
mikeg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.01.2009 11:04
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od mikeg »

Základní nastavení skrtici klapky tady taky bylo nekolikrat popsane tak se koukni. Taky by to nebylo od veci provest. A predtim nejlepe vycistit. Mel jsem ji jak jetel od tech vyfukovych plynu smichanych s olejem.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

bifur píše:Skus este vybrat a precistit MAP. Mas tam zapalovaci modul, alebo cievky? Uz ma napada len toto a potom riadiaca jednotka.. A co druha lambda? Skusil si ju odpojit? Nemala by na to mat nejaky extra vplyv, ale clovek nikdy nevie..

mam tam civky.... ty uz jsem taky menil vsechny 4.
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
Bucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.08.2009 14:15
Bydliště: Pardubicky kraj

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od Bucek »

jedu vecer dom z prace a ehjle, kontrolka "kontrola motoru" na Vag 16555 (rada 1 prvni valec chuda smes)
takze jsem to schrnem:

1. vycistil jsem klapku sakum prdum .... jak detska sedinka.
2. cidlo chladici kapliny mi ukazuje spravne(blbo) , dal jsem nove....
3. Erg ventil zkontrolovan, vporadku
4. hadicka podtlaku ke klapce , zkontrolovana.... vporadku
5. cidlo tlaku paliva... ok
6. lamda sondy... ocistil jsem je ok

nastavil zakladni nastaveni pro klapku po ohrati a jel to projet.....mirne zlepseni, ale stejne kolisani otacek, predevsim pokud otacky po vyrazeni padaji cca 2500-3000 pri dojezdu napr ke krizovatce, se volnobeh propadne na nejakych 400, motor si hrkne(jako kdyz chcipne) ale klapka to ustoji s rovna to na cca 800. z 9 krizovat me to chciplo na jedny. temer na vsech cca 8 to zakolisalo pri padu na volnobeh. Volnobeh jako takovej drzi, asi jen jednou to chvilku kolisalo +/- cca 100 ot....

jdu se obesit asi.......... :D
VW Golf IV 1.6 16v (AZD)
Barva: Z4

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od falko1983 »

Jak to tady čtu tak jsi vyzkoušel všechny varianty co se týče elektroniky.Tak mě jen napadá jestli tvůj problem nebude spíš mechanickej.Co třeba zkusit změřit tlaky válců popřípadě mě napadá jestli by nemohlo být přidřený zdviháku vetilu.Jak vypadají svíčky po vyndání mají cihlový zabarvení všechny?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: GOLF 1,6 16V - 150000 r.v.2001 - Kolisani volnobehu

Příspěvek od bifur »

Uz som ti to pisal, ale skusim este raz: A cop MAP? Pozri cez VAG ci ti prechodne stupne tlak pri zoslapnuti pedalu a daj si logovat udaje teploty nasavaneho vzduchu. Mala by ti krivka pekne stupat ako sa motor zahrieva. Ako vyzeraju kable ku svieckam? Skus ich premerat aky maju odpor. Z vlastnej skusenosti viem ze to ze vycistis klapku a das jej zakladne nastavenie este nemusi znamenat ze klapka slape ako ma. Kludne mozes mat aj prdnutu klapku. Mne to robila nova klapka, prave je na reklamacii. Sice mi nekolisali otacky, ale tiez ked padali na volnobeh, tak bud padli vela a musel som to preslapnut, alebo to zakolisalo a ustalilo sa, alebo to rovno zdochlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“