Žere olej a kouří

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Potřeboval bych poradit co stím můj GIV 1.4 16V žere olej asi tak 1litr na 800 az 1000km používám olej 10 W40 plus když sjiždím delší kopec se zařazenou rychlostí a pak dole na rovince přidám plyn tak auto kouří jak blázen a čím je větší teplo tím víc kouří třeba v zimě mi olej skoro vůbec neubejval a auto taky nekouřilo ale hlavně jezdim kratké trasy jenom mesto a obcas něco víc tak se asi olej ani pořádně neohřál tak asi proto ale teď v létě to ubejvá opravdu hodně plus to kouří přidával jsem i aditivum do oleje proti kouření a nepomohlo to tak se chci zeptat co by to mohlo být jestly to jsou gufera nebo pístní kroužky nebo dokonce oboje auto má údajně najeto kolem 131000km ale tomu veřit nemůžu serviska není a nebo jestly už není vyběhanej motor auto jinak ma spotřebu benzínu normální jenom ten olej a kouř a ještě kdyý jsem se díval na vzduchovej filtr tak tam bylo i něco málo oleje a voda z chladiče neubejvá tak bych byl rad za každou radu a omlouvám se že zakládám nové téma jestly už tady něco podobnýho je.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od xerxes »

no spíš bych to viděl na ty kroužky ale při jednom i guchera jaká máš víčko kde dolíváš olej?myslím tím jestli je mokré od oleje?

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Nevim podívám se ale to je snad jedno jestly je mokrý od oleje nebo ne?

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Tak co moc rad jsem teda nedostal prosím poraďte.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od bifur »

Clovece, ocividne sa ti dostava olej do spalovacieho priestoru. Ale ci cez kruzky alebo gufera, to ti asi nikto nepovie. Pochybujem ze by niekto z klubakov mal vestiacu gulu. Budes to musiet vykuchat. Mne teda zralo olej vcelku dost, ale nespalovalo. Ta trochu oleja vo vzduchovom filtri je ok, to je z odvetravania klukovky. Chladiaca kvapalina je cista? Nemas tam emulziu?

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Žádnou emulzi nemám je čistá.

Uživatelský avatar
spratek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový Malín, okr.Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od spratek »

Ahoj, měl jsem ten samý problém. Zkoušel jsem GO hlavy a nepomohlo to. Tyhle motory vydrží maximálně 160 tisíc a je po nich. Nevím proč, asi proto, že to auto je na tyhle motory těžký. Problém jsem vyřešil výměnou motoru. :wink: Zkus teda vyměnit ty gumičky na ventilech a pokud to nepomůže, tak si začni shánět jinej motor. :!: Já ho měnil minulej rok.

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Tak dneska jsem si nechal změřit kompresní tlaky a pohybujou se od 8 do 10 tak by to nemuselo bejt jseště do šrotu si myslim.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od xerxes »

jak ti je měřili přes Vag?

Uživatelský avatar
Tomi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 29.11.2007 11:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Tomi »

luki píše:jak ti je měřili přes Vag?
já bych to auto prodal nebo jiný motor neoplatí se to opravovat je to o pěnězích sorry

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

To nevim jestli přes Vag to auto už jsem dal jednomu chlapkovi ať si stim poradí tak včera měřil tlaky a dneska to začne kuchat tak se uvidí.

SuldaX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.05.2009 14:57

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od SuldaX »

Cau, mam stejnej problem. Mam 1.4 16V, najeto asi 165000km. Olej mi to zere stejne jako tobe cca. 1l na 1000km, ale vubec mi to nekouri ani olej nikde netece... Tak pak dej vedet jak si dopadl, co ti s tim delal, kolik te to stalo a tak... Znamej mechanik mi rikal ze by me pomohla vymena tesneni pod halvou. Ale to se mi zda jako blbost tak nevim nevim, tomu moc neverim...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od bifur »

Aky tam lejes olej? Ja som na tom bol tak isto a teraz davam od vymeny k vymene (cca 7000 km) zhruba jednu flasu - 1 liter. Nemas zasrany motor od oleja? (asi nie ked pises ze netecie, ale popozeral by som poriadne cely motor aj zozadu..) Ak davas riedky olej, daj tam 10W-40. Pozri si hadicu ovetravania klukovky - ak je zapchata respektive ma slaby prietok, tak zvykne olej po zastaveni vytlacat cez mierku. Pozri si ci ti nevyhadzuje olej cez viecko (tesnenie..) a popozeraj tesnost olejoveho filtra. Neviem co tym myslel tvoj mechos, ale mne zalievalo jednu sviecku olejom, takze som hlavu pretesnoval. Tento motor nema tesnenie, ale dava sa tam akesi lepidlo (ci co to je za hmota..). Ak si na tom rovnako, tak ti to mal rovno urobit a nie poved zislo by sa.. Ale asi skor myslel vymenit gufera na ventiloch, co zvykne zabrat pri 80 % tychto motorov (ak samozrejme nemas inu zavadu).

SuldaX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.05.2009 14:57

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od SuldaX »

Pouzivam 10W-40, mam golfa chvili, asi 3 mesice. Podle nalepky na motoru mi do vymeny oleje zbyva asi 5000km. Motor mam mozna trochu zasranej od oleje, ale od vicka nic netece... Zkusim to hodit tomu mechanikoj, snad s tim neco vykouzli a pak asi hned udelam vymenu oleje. jinak diky moc za rady, snad s tim neco pude udelat:-)

Kwitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.07.2009 21:12

Re: Žere olej a kouří

Příspěvek od Kwitek »

Mě nikde nic neteče ani u olejovýho filtru proste nikde nic motor je čistej dival jsem se opravdu všude i zespodu a toho bych si všiml a dneska co vim tak se delalo výměna gufero kroužků plus pístní kroužky a když už to mam celí vykuchaný tak jsme měl doma i rozvody ktery se maj měnit asi až tak za 20 000km ale na to kašlu a necham je udělat stim už jinak za práci budu platit 5000Kč plus ty gufera a pístní kroužky a další věci jako olej a filtr jinak používám olej 10W40 to bylo první co jsem zkusil vyměnit olej ale nepomohlo to olej se mi prostě ztrácí v spalovacim prostoru proto to auto tak kouří tak v neděli by to auto snad mělo bejt tak budu informovat co a jak to vypadá.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“