hybe se volant

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

hybe se volant

Příspěvek od klimbik »

nevim jak to nejlepe popsat, ale kdyz prejizdim fakt velke nerovnosti (rozbita cesta co uz nevpada ani jako cesta), tak obcas kdyz se vyhybam dire a zatacim, tak se mi malicko pohne(EDIT: pootoci) volant uplne lehce. kdyz jedu po rovnem tak je vse OK. Ale ty nerovnosti me znervoznujou. Chci jet do chorvatska a nerad bych se nekde vysypal.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hybe se volant

Příspěvek od Qweros »

klimbik píše:nevim jak to nejlepe popsat, ale kdyz prejizdim fakt velke nerovnosti (rozbita cesta co uz nevpada ani jako cesta), tak obcas kdyz se vyhybam dire a zatacim, tak se mi malicko pohne(EDIT: pootoci) volant uplne lehce. kdyz jedu po rovnem tak je vse OK. Ale ty nerovnosti me znervoznujou. Chci jet do chorvatska a nerad bych se nekde vysypal.
náprava.. dolní ramena nebo co to je..

mam to stejny.. po rovině dobry.. v zatačce kde jsou menší nerovnosti nebo na koskách si volant děla to chce.. i jedna pneu se mi sjela za cca měsíc a pul uplně na dráty.. říkal jsem si že něco z řízením.. ale pak když jsem sundal kolo tak s ramenama mužu hejbat rukou..

edit : nápravu mam v kufru od Meggiho značka SWAG snad v pátek ji tam budu dávat.. tak pak dam vědet jesli to doopravdy bylo ono

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: hybe se volant

Příspěvek od klimbik »

Qweros píše:
klimbik píše:nevim jak to nejlepe popsat, ale kdyz prejizdim fakt velke nerovnosti (rozbita cesta co uz nevpada ani jako cesta), tak obcas kdyz se vyhybam dire a zatacim, tak se mi malicko pohne(EDIT: pootoci) volant uplne lehce. kdyz jedu po rovnem tak je vse OK. Ale ty nerovnosti me znervoznujou. Chci jet do chorvatska a nerad bych se nekde vysypal.
náprava.. dolní ramena nebo co to je..

mam to stejny.. po rovině dobry.. v zatačce kde jsou menší nerovnosti nebo na koskách si volant děla to chce.. i jedna pneu se mi sjela za cca měsíc a pul uplně na dráty.. říkal jsem si že něco z řízením.. ale pak když jsem sundal kolo tak s ramenama mužu hejbat rukou..

edit : nápravu mam v kufru od Meggiho značka SWAG snad v pátek ji tam budu dávat.. tak pak dam vědet jesli to doopravdy bylo ono
jo tak tim to neni. delalo to se staryma ramenama a i potom s novyma, ktere mam prave taky od meggyho a zadne se mi nehybe. sam jsem to cele vymenoval, vsech 12 kusu.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: hybe se volant

Příspěvek od kelly01 »

Vůle na převodce řízení jsi seřídil?
Dostaneš se tam i z motorového prostoru..

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: hybe se volant

Příspěvek od klimbik »

neseridil, nevim vubec co to je, tak se podivam do knizky jak na to, kdyz uz vim ktere soucastky by se to mohlo tykat, zatim diky
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hybe se volant

Příspěvek od Qweros »

kelly01 píše:Vůle na převodce řízení jsi seřídil?
Dostaneš se tam i z motorového prostoru..
mužeš nějak vysvětlit kde to cca najdu a jak se to seřizuje ?

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: hybe se volant

Příspěvek od kelly01 »

Obrázek


Jinak tuhle závadu mi dělalo taky rameno :D

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: hybe se volant

Příspěvek od Hudy »

Mě to dělá taky když mám obutý ¨kola na léto 225/45/17 ale když mám zimáky 195/65/15 tak to nedělá.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: hybe se volant

Příspěvek od majkl1 »

Seřídit vůli by pomoci mohlo, ale pozor!!! Pootáčet matkou jen po milimetrech, jak to přeženeš, takse ti nebude volant vracet a to je potom rodeo. Jinak u mě to bylo střevama v posilovači. Pomohla až výměna celého řízení. Ještě to může dělat tlumič řízení pokud ho máš. Pokud ano, zkus ho odmontovat a zjistit, co to dělá bez něj. Není až tak úplně nutné ho tam mít. :roll:
Jinak já to řešil tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=113987
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“