Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Vw.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 11:39
Bydliště: Praha 8

Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Vw.GTI »

Vsechny Vas zdravim.Procetl jsem snad uz vsechny prispevky co se tyka cukani motoru v ruznych otackach.Muj problem spociva v tom,ze kdyz na to slapnu co to da, tak nekdy uz kolem 180Km/h nebo az 200Km/h mi motor zacne sam ubirat a pridavat,kdyz nepatrne povolim plyn,tak se dostanu tak na 215Km/h,ale porad to cuka.Pri normalni jizde je vse OK.Podotykam,ze auto je z Brazilie,ma elektronickej plyn a skrtici klapku.Zatim jsem vymenil: váhu vzduchu,El.mag.ventil N75,palivovy filtr,vzduchovy filtr,svicky origo NGK.Rad bych jeste podle navodu zkusil natlakovat cestu od turba po klapku jestli to nekde nefouka, pac to vidim jako posledni moznost,ze pri vetsim zatizeni-tlaku to zacne nekde profukovat.Na VAGu mi to zadnou chybu nehlasi.Za jizdy jsem to jeste nelogoval,jelikoz nevim zda to sam zvladnu.Moc dekuju za jakoukoliv informaci,pomoc.Kdyby se tu nahodou nasel clovek, co by mi s merenim-hledani zavady chtel pomoci,prijedu kamkoliv :wink:. Jeste jednou predem MOOOC dekuji...

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od R@ZOR »

Vw.GTI píše:Vsechny Vas zdravim.Procetl jsem snad uz vsechny prispevky co se tyka cukani motoru v ruznych otackach.Muj problem spociva v tom,ze kdyz na to slapnu co to da, tak nekdy uz kolem 180Km/h nebo az 200Km/h mi motor zacne sam ubirat a pridavat,kdyz nepatrne povolim plyn,tak se dostanu tak na 215Km/h,ale porad to cuka.Pri normalni jizde je vse OK.Podotykam,ze auto je z Brazilie,ma elektronickej plyn a skrtici klapku.Zatim jsem vymenil: váhu vzduchu,El.mag.ventil N75,palivovy filtr,vzduchovy filtr,svicky origo NGK.Rad bych jeste podle navodu zkusil natlakovat cestu od turba po klapku jestli to nekde nefouka, pac to vidim jako posledni moznost,ze pri vetsim zatizeni-tlaku to zacne nekde profukovat.Na VAGu mi to zadnou chybu nehlasi.Za jizdy jsem to jeste nelogoval,jelikoz nevim zda to sam zvladnu.Moc dekuju za jakoukoliv informaci,pomoc.Kdyby se tu nahodou nasel clovek, co by mi s merenim-hledani zavady chtel pomoci,prijedu kamkoliv :wink:. Jeste jednou predem MOOOC dekuji...
Vitej do klubu :D Koukam, ze to ma skoro kazda 1.8T :?
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Vw.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 11:39
Bydliště: Praha 8

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Vw.GTI »

A jak jsi dopadl ty s tvym problemem?Koukal jsem,ze si taky vymenil co se dalo.Ja uz jsem celkem bezradnej,doufam ze az se mi to povede natlakovat,ze najdu naprasklou hadici a bude po problemu.Sice me to pri normalni jizde chodi skvele,tudiz nijak netrapi,ale stve me,ze to neni 100% kdyz to chci na dalnici pohonit.Mel bych na tebe jeste dotaz,jak vycistim tu el.klapku,dostanu se pred ni,ale motorek me nepusti ji otevrit,abych se dostal steteckem i za ni...

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od R@ZOR »

Vw.GTI píše:A jak jsi dopadl ty s tvym problemem?Koukal jsem,ze si taky vymenil co se dalo.Ja uz jsem celkem bezradnej,doufam ze az se mi to povede natlakovat,ze najdu naprasklou hadici a bude po problemu.Sice me to pri normalni jizde chodi skvele,tudiz nijak netrapi,ale stve me,ze to neni 100% kdyz to chci na dalnici pohonit.Mel bych na tebe jeste dotaz,jak vycistim tu el.klapku,dostanu se pred ni,ale motorek me nepusti ji otevrit,abych se dostal steteckem i za ni...
No dostanes se tam asi jedine tak, ze ji sundas a vycistis z obou stran. Nezapomen pak udelat zakladni nastaveni. Jak jsem dopadl ja zatim nevim, pac mi auto uz 1.5mesice stoji na spalkach, odesla mi spojka. Na tu jsem mesic cekal, ale uz je na aute a dneska to snad uz dodelam, tak jsem na to zvedavej, jestli to bude fungovat. Posledni jizda pred kleknutim spojky (cesta cca 100km tam, 100km z5 a cca 10 sprintu) to jelo paradne, tak doufam, ze to bude ok. Akorat, kdyz jsem pridal tlak na max, tak uz to nechtelo drzet ani volnobeh. :-)
Me to blblo nejspis kvuli zvysenymu tlaku turba, nacetlo se to do rj a uz to delalo blbosti. Odpojil jsem baterku pres noc a druhej den to jelo zas jak novy :-) Ale zatim je to jen teorie, pac jsem to neotestoval na seriovej tlak, proste jsem to nevydrzel a zas tlak zvysil :lol: Jinak nechci strasit, ale to skubani muze delat vadna RJ. Ale vag ti nic neukaze, pac RJ je mozek motorovy el. a tu uz nic nekontroluje..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Vw.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 11:39
Bydliště: Praha 8

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Vw.GTI »

R.j. je chipnuta od AutoChip ze 180Psi na cca 215Psi.Do dneska lituju,ze jsem si to nechal udelat timto stylem,ze prehrajou soft,mel jsem radeji sahnout po krabicce.Je fakt,ze pred chipovanim to pri maximalce nedelalo.Po chipovani se mi mezi 1a2 objevilo mirny skubnuti pri malem vytoceni 1 a naslednem zarazeni 2.Kdyz jsem se tam vratil,borec mi rekl,ze to byva zatuhla regulace turba,ze to mel na aute taky a ze v dilne hned vedle nich (jina firma)mi to daj do kupy.Ve smlouve s nima se pise,ze mi davaji dozivotni zaruku na R.j. Mozna nejdriv pojedu tam kde jsem si to nechal Chipnout aby mi nahrali zpet origo soft,coz asi zaplatim znova a uvidim.Nejhorsi na tom vsem je,ze CDecko co mi dali udajne s origo softem nez to prehrali bylo prazdny,tak jsem tam druhy den jel zpet a ze jim blbla vypalovacka.Za pet minut mi dal jiny CD kde tedy nejaky data jsou,ale jestli soft z moji R.j. fakt nevim.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od R@ZOR »

Vw.GTI píše:R.j. je chipnuta od AutoChip ze 180Psi na cca 215Psi.Do dneska lituju,ze jsem si to nechal udelat timto stylem,ze prehrajou soft,mel jsem radeji sahnout po krabicce.Je fakt,ze pred chipovanim to pri maximalce nedelalo.Po chipovani se mi mezi 1a2 objevilo mirny skubnuti pri malem vytoceni 1 a naslednem zarazeni 2.Kdyz jsem se tam vratil,borec mi rekl,ze to byva zatuhla regulace turba,ze to mel na aute taky a ze v dilne hned vedle nich (jina firma)mi to daj do kupy.Ve smlouve s nima se pise,ze mi davaji dozivotni zaruku na R.j. Mozna nejdriv pojedu tam kde jsem si to nechal Chipnout aby mi nahrali zpet origo soft,coz asi zaplatim znova a uvidim.Nejhorsi na tom vsem je,ze CDecko co mi dali udajne s origo softem nez to prehrali bylo prazdny,tak jsem tam druhy den jel zpet a ze jim blbla vypalovacka.Za pet minut mi dal jiny CD kde tedy nejaky data jsou,ale jestli soft z moji R.j. fakt nevim.
Koukam, fakt profici :lol: Tezko radit, muze to bejt tim, ale taky nemusi. Jako chiptuning me taky zklamal. My jsme zas byli ve sport motoru a tam to taky jen preflesovali a bylo to. Ja cekal ze udelaj aspon zkusebni jizdu, ale ani to nevyzkouseli. Nahrajou tam nejakej univerzalni soft, kterej maj odladenej a vic je nezajima. :( Auto ted taky blbne, netvrdim ze tim chipem, ale dela pekny harakiri..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
elvis89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 20.08.2009 12:01
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od elvis89 »

na chiptuning se vykašlete...taky jsem to chtěl dělat,ale všichni mechanici mi radili,že se dím rychleji zničí motor...takže mám origo výkon,ale valí mi to zase při maximálce jako hodinky :twisted:

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od R@ZOR »

elvis89 píše:na chiptuning se vykašlete...taky jsem to chtěl dělat,ale všichni mechanici mi radili,že se dím rychleji zničí motor...takže mám origo výkon,ale valí mi to zase při maximálce jako hodinky :twisted:
Tak ja tak casto na maximalku nejezdim, jde mi spis o pruznost a akceleraci :wink: Jako je to dost znat, ten chip..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od VWMysak »

K tomu čipu. Je rozdíl mezi nahranou mapou a mapou na míru pro dané auto. Já mám mapu na míru, zkušební jízda před (série) a pak po nahrání mapy a vše ok. Ještě by to chtělo zrovna na brzdu, ale tu kamarád nemá.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Vw.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 11:39
Bydliště: Praha 8

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Vw.GTI »

A od jaky firmy to mas chipovany a za kolik.Ptam se,pac jestli si reknou stejny penize za nahrani puvodniho softu jako za naladeny,tak bych to radeji nechal udelat znova nekde na miru jak pises.Nejradsi bych tedy origo,ale treba v Praze na Jarove ve VW mi rekli,ze to nejde,ze musim poridit novou R.j.,ze prehravat nastaveni jde az u GV,amateri.No uvidim jak dopadnu v AutoChipu...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od VWMysak »

Vw.GTI píše:A od jaky firmy to mas chipovany a za kolik.
Nemám to od firmy, dělal mi to kamarád, jak se říká "doma na koleni" :lol: a chtěl za to 4tis., ale jak jsem psal, nemám s tím žádný problémy. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Vw.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 11:39
Bydliště: Praha 8

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Vw.GTI »

Tak to je slušný,šikula...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od VWMysak »

Není to nějak moc přešponovaný, takový decentní, takže klidně by to šlo ještě poladit a dostat s toho víc, ale to už by asi něco brzo odešlo. :mrgreen:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od Majllo »

VWMysak píše:Není to nějak moc přešponovaný, takový decentní, takže klidně by to šlo ještě poladit a dostat s toho víc, ale to už by asi něco brzo odešlo. :mrgreen:
na kolko to maszhuba cipnute...?

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka jen kolem 200Km/h pak cuká (AWP 1.8T 132kW)

Příspěvek od R@ZOR »

VWMysak píše:
Vw.GTI píše:A od jaky firmy to mas chipovany a za kolik.
Nemám to od firmy, dělal mi to kamarád, jak se říká "doma na koleni" :lol: a chtěl za to 4tis., ale jak jsem psal, nemám s tím žádný problémy. :wink:
Tak to je borec, nechce mi to taky chipnout? :D Nezvysil ti jen tlak turba, atd co jde udelat pres VAG?
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“