Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od Svítek »

Řešil někdo tuhle věc. Ukrutně mě to štve. Proč to nemůže jít hned jako u jiných aut :cry:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od bifur »

Ja to neriesim, pretoze mi to nerobi. Ty by si pre zmenu mohol napisat ake mas auto a motor. Popripade rok vyroby a kod motora, nech vieme aku mas klapku..

letajici sapito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.04.2009 12:33

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od letajici sapito »

Já mám golfa 1,6 16v, r.v.2001 a taky má poměrně výraznou prodlevu po přidání plynu. Mně navíc celkově moc netáhne, na to, že má 105PS. Kopce a předjíždění jsou utrpením. Nevím co s tím. VAG ukazoval špatnou druhou lambdu, ale po výměně se nic nezlepšilo, jen se zatím nerozsvěcí "check", což před výměnou v táhlých stoupání dělalo. Klapka by měla být taky vyčištěná, filtry vyměněné, ale pořád žádné zlepšení... V čem může být ještě problém???

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od bifur »

Prva lambda, cidlo teploty, MAP a aj klapka moze byt uz v tahu. Robil si pri cisteni zakladne nastavenie? Motor nesklbe, ide plynule?

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od Svítek »

Omlouvám se 1,6 16V r.v. 2000 77kW

letajici sapito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.04.2009 12:33

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od letajici sapito »

Teplotni cidlo nekontrolovali, jinak by zbytek měl být v pořádku. Taky mi přijde, že má motor až příliš velkou spotřebu, s 1,8T bych jezdil za stejně, ale s nesrovnatelnou dynamikou. :( Štve mně to, už jsem to měl napíchlé u 3 lidí a stále na nic kloudného nepřišli. Jen ta lambda a ta už je vyměněná... Zkusím ještě jednou to základní nastavení, jestli je to v pořádku...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od bifur »

sapito: a robili ste aj diagnostiku za jazdy? Skus nalogovat teplotu motora, teplotu nasavaneho vzduchu (obe teploty zacat logovat za studena a jazdit s autom kym sa zahreje), lambda regulaciu, tlak v nasavani..
svitek: kod motora nevies? mohol by byt v technicaku.. Pridusi sa trochu ked na to slapnes, alebo je tam proste iba odmlka?

letajici sapito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.04.2009 12:33

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od letajici sapito »

nene, za jízdy jsme to nezkoušeli. Jinak, prodleva je docela znat i při přeřazování, kdy se auto jakoby chytí až po chvilce a cukne...

Uživatelský avatar
hawry
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od hawry »

letajici sapito píše:Teplotni cidlo nekontrolovali, jinak by zbytek měl být v pořádku. Taky mi přijde, že má motor až příliš velkou spotřebu, s 1,8T bych jezdil za stejně, ale s nesrovnatelnou dynamikou. :( Štve mně to, už jsem to měl napíchlé u 3 lidí a stále na nic kloudného nepřišli. Jen ta lambda a ta už je vyměněná... Zkusím ještě jednou to základní nastavení, jestli je to v pořádku...
tohle je ale uplne normalni pocit, dokonce fakt! ;)
Obrázek

letajici sapito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.04.2009 12:33

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od letajici sapito »

Co máš na mysli? :)

Uživatelský avatar
Dalf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od Dalf »

Zdarec
Mám golfa 1,6 16V r.v.2002 a taky mě pěkně točí, že plyn má jakoby velkou vůli na lanku /které mimochodem ani nevím, jestli tam je nebo jestli mám potenciometr... nezjišťoval jsem ještě/. VAG nehlásí žádnou chybu a i v servisu nad tím jen mávli rukou "to je o zvyku". No zatím si moc nezvykám... prostě zmáčkneš pedál, nic... a až zmáčkneš víc, tak najednou jde motor do otáček, což má za následek téměř neschopnost řadit plynule bez cuknutí nebo bez neúměrného zvýšení otáček. Jestli někdo přijdete na to v čem je problém, díky němuž v noci nespím a zvedá mi tlak, tak vás snad zasadím do zlata...
Díky Dalf.
Některé ženy jsou všechny stejné...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od xerxes »

16V má potenciometr :wink:

Uživatelský avatar
Dalf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od Dalf »

Díky za info :wink:
Některé ženy jsou všechny stejné...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od xerxes »

Dalf píše:Díky za info :wink:
taky jsem jednou dobou tu prodlevu registroval ale asi se to nějak napravilo :roll:

Uživatelský avatar
Dalf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodleva plynu při přidání z volnoběhu

Příspěvek od Dalf »

Jedno z firemních aut máme i fabku praktik 1,2HTP, což je 3válec 12V a pedál plynu se chová řekl bych podobně a to už od doby, co byla fungl nová, i když ne až s tak velkou prodlevou. Má taky víc ventilů a taky asi potenciometr na plynu. No ale to je fabka. Mě asi nezbyde nic jiného než se s tou "vůlí" smířit :?
Některé ženy jsou všechny stejné...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“