Bora - stahovačka oken

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mattock »

mne odisli plastove drziaky v jari - uplne sa rozsypali

tak som trochu zistoval ceny a nakoniec som kupil drziak z octavie /teraz neviem ci na do 01 alebo od 01 -- to skoda dodava ako nahradny diel/

stal jeden okolo 100Sk, nakolko mal ine uchytenie, tak som skrz neho prevrtal dieru aby tam vosiel ten plech co drzi okno

hned som spravil aj spolujazdca tam bol tiez jeden rozsypany

a od jari drzia uplne v pohode

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od HanzGTD »

Tak jsem ted chtel vytahnout okno a misto toho akorad zapraskalo ve dverich(ridicovo) a okno stoji na miste...Nastesti to bylo asi jenom 2 cm od konce tak jsem ho vytahl rukou nahoru a tam zatim drzi...snad samo nesjede.
To asi vypadá na prasklou stahovačku co? Takže mam koupit tu opravárenskou sadu ve VW?? Je to Bora s el. oknama. Díky
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Mr. Death »

To se musí minimálně přilepit izolepou, to okno teď prostě nedrží a může kdykoliv sjet celý do dveří.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

:!: Přilep si to nebo budeš kupovat i sklo.!!! Průsvitnou kancelářskou lepící páskou přes rám dveří.
1.8O podívej se i na druhou stranu a budeš překvapený.Sadím sa o baňku kořalky, že tam ten držák je načatý taky
2. nedávej v žádném případě umělou hmotu, ale jen hliník
4.nepasuje to z Coctáfky
5. :? tu práci Ti nezávidím
6. :idea: rozeber i dveřní zámek a propájej si i kontakty

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re:

Příspěvek od duduh »

mattock píše:mne odisli plastove drziaky v jari - uplne sa rozsypali
tak som trochu zistoval ceny a nakoniec som kupil drziak z octavie /teraz neviem ci na do 01 alebo od 01 -- to skoda dodava ako nahradny diel/
stal jeden okolo 100Sk, nakolko mal ine uchytenie, tak som skrz neho prevrtal dieru aby tam vosiel ten plech co drzi okno
hned som spravil aj spolujazdca tam bol tiez jeden rozsypany
a od jari drzia uplne v pohode
:arrow: :arrow: :arrow: Nemáš to náhodou nafocený?Když tak dej sem foto.Samotný ten plast na Cocku se dá opravdu koupit samostatně.Držel jsem jej v ruce ale rozměrově je celkem někde jinde.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Mr. Death »

Hezky je to popsaný ve FAQ, hlavně kde jsou všechny šrouby. Jinak to žádná věda není, jenom zdlouhavá drbačka.
A nasazení té stahovačky do mechanizmu je lepší dělat ve dvou.

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od HanzGTD »

Tak je to za mnou :lol: To sklo naštěstí přes noc vydrželo na svym místě, jeden ten plastovej jezdec byl vcelku myslim, tak to asi podržel, nebo nevim, ale sklo mi nezapadlo.
Opravnou sadu měli skladem, tak jsem to mohl hned vyměnit, stála 1137Kč. Nejhorší asi bylo to lanko napnout přes tu čtvrtou kladku, ale nakonec jsem to tam nějak poskládal a funguje to.
Celý jsem to dělal podle popisu co je tady ve FAQ.

Jinak nad tou druhou stranou přemýšlim taky, jestli to preventivně nevyměnit za kovový...
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

:roll: Jestli máš dost peněz a času tak s výměnou druhé strany neuvažuj.Lépe to dělat doma než někde na cestě.
:evil:Jak říkáš, opravdu je s tím drbačka a každá drbačka se dělá opravdu lépe ve dvou.
:?: Já na té kladce měl takový výřez do kterýho jsem dal to lanko a za pomocí motoru stahovačky to tam pak doslova naskočilo samo.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Mr. Death »

To s tím nahozením je dobrý vědět. My jsme to tam páčili přes ten výřez ve dvou.

s8a8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.10.2009 16:49

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od s8a8 »

koupiljsem boru,ale nejedou preni okna,jak asi jinak nez stahovacky...:(
jeste jsem to nezjistoval sice,ale co jineho by to bylo a motorek jede,takze to je jiste..
chci sezeptat chlapci jestli nevite jestli to pasne z octavky?? ponevadz uz jsem slysel ze pasne i ze nepasne,tak jako ja nevim...
ale vzhledem k tomu ze je to stejna platforma spolu z golfem,octavkou,toledem2,leonem,tak by to melo pasovat z techto vozu....
dekuji za jakekoliv info...

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Mr. Death »

Na 100% nepasuje, dveře jsou naprosto jinak, kód dílu odlišný.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

Mr. Death píše:Na 100% nepasuje, dveře jsou naprosto jinak, kód dílu odlišný.

Vem si tu starou (VW) a pak se ve Škodovce podívej. Byl jsem tam, stojí sice 120,-Kč, ale je opravdu, ehm ale opravdu jiná na 480%.

Dvorik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.10.2009 19:27

Re:

Příspěvek od Dvorik »

Nekdo tady uvadel dil s cislem 1JM 898 462.
Nasel jsem tento dil. Cisla tam jsou jina, ale melo by to byt to same ne?

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

:fool: :fool: :mrgreen: Opakuji se:Umělohmotný držák cpát do stahovaček je blbost na N2.Zbytečná práááce.
Tedy:Servisní opravná sada je cenově kolem 1200,-Kč.Nový kovový držák kolem 350,-Kč/ks.
Dle ilustračního fota je tam 2x držák z kovu.Tedy jestli nikde neseženeš kovové držáky tak je tam na prodejce kontakt.Nejdříve tam ale zavolej jestli to bude opravdu pasovat. Přehodil by se jen motorek, ŘJ....:idea: A pak si hned raději i vyměň mikrospínač zámku dveří.
Přílohy
stahovačka.jpg
stahovačka2.jpg
stahovačka3.JPG

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od blonn »

Ja to koupil takhle,odvrtat ty stary voditka,na sroubky novy,zasadit do motorku a trada. http://aukro.cz/vw-golf-iv-4-stahovacka ... 03946.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“