přepólovaná baterka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

přepólovaná baterka

Příspěvek od jery »

čau lidi,
dostal jsem se do prekérní situace,podařilo se mi přepólovat baterku a teď po zapnutí klíčku neslyším běžet čerpadlo.motor točí ale nechytne.
potřeboval bych to nějak zprovoznit abych dojel aspoň k opravářovi,se sníženým podvozkem mě asi nenaložej na odtahovku
nevíte co sem moh odpálit ,je to benzín

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od Phoenix »

Tak obvykle tohle odnáší pojistky, takže je všechny překontroluj. Nic víc by odejít nemělo.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Standa99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od Standa99 »

Tohle se mi kdysi povedlo u Favorita. Tam mi chciply diody v alternatoru a autoradio. Ale to byl jenom blby karbec.
Tady to muze cokoliv, i ridici jednotka nebo vyhorel alarm, ktery vetsinou blokuje palivove cerpadlo. Pojistky hori diky velkemu proudu, ktery jima protika (napr. zkrat), ne od prepolovani. Drzim palce, at mas co nejmin skody.

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od jery »

tak zatím jsem zjistil, že se mi neodemkne kufr při otevření centrálem (mám dodělávanej)nevím,jestli to má nějakou souvislost.zkusím ještě změřit napětí přímo na čerpadle ale to mi asi moc nepomůže,maximálně budu vědět,že neodešel alternátor

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od jery »

tak pojistky jsou v pořádku,takže něco odešlo do věčnejch lovišt,doufám že to nebude řídící jednotka

Standa99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od Standa99 »

To vypada na nejakou chciplou elektroniku. Relatka, motorky, klapky, civky atd., tak tem by prepolovani uskodit nemelo.
Jenomze, kdyz si uvedomis co tam vsechno z te elektroniky mas (ECU, ABS, EPS, climatronic, komfortka atd.), tak to muze byt nakonec dost velka skoda. Ono se to da jednoudse proti prepolovani ochranit obycejnou usmernovaci diodou za 2 Kc,-, ale je otazka aby tam byly.
Kazdopadne hodne napovi VAG. Pokousel bych se pripojovat k jednotlivym jednotkam, jestli se budou ozyvat. Potom budes moudrejsi.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od bifur »

Skus sa napojit cez VAG a dat diagnostiku akcnych clenov..

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od jery »

takže auto už vrčí ,odpálil jsem diody na immobilizéru .díky tomu že se přepálila velká pojistka na baterce se zachránil alternátor.pak ještě odešla u centrálu komfortní jednotka ale do té vrážet peníze nebudu.(nejdou otevřít 5.dveře centrálem)

Uživatelský avatar
Michalyx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 753
Registrován: 30.06.2008 21:29
Bydliště: Calexcity

Re: přepólovaná baterka

Příspěvek od Michalyx »

to si este dobre obisiel :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“