Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

Mám GIV 1,6 16V r.v.01 ,Dnes během jízdy vyskočila kontrolka "porucha motoru" a auto začalo škubat hlavně na volnoběh a ztratilo výkon,napíchnul jsem na VAG a : 16687 - válec 3 zjištěno zapalování vynechává P0303-35-00,auto má najeto 60700 a po 60 000 se mají měnit svíčky na což jsem se zrovna chystal,myslíte že problém bude jen ve svíčce,má někdo skušenost? A dále mi VAG ukázal chybu 01039 snimač pro ukazatel teploty chladící kapaliny - sice sporadicky ale uz to vyskočilo více krát-s tím možná souvisí,že mi auto po zahřátí jakoby nedrží volnoběh lehce kolísá a zase zvyšuje ot.a tak pořád dokola i když jen lehounce,navíc jsem si všiml,že mi v poslední době kdy auto mělo 90° ukazatel na palubovce klesl a zase se vrátil na 90°,děkuji za každé vaše rady?

Uživatelský avatar
bartpt
Profík
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od bartpt »

ne vše sis sám odpověděl... :wink:
ano,to bude dělat svíčka a i ta teplota bude tak jak píšeš

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od srotty »

Nejdříve vyměň ty svíčky,pokud to bude dělat dál(jako že jo)tak bude špatná zapal.cívka.U těchto motorů je to známý problém,z výroby šla špatná série.Takže vyměň i tu cívku.Co se týká čidla-opět vyměň,stojí kolem 300 ,mě to dělalo to samé,ručička chodila nahoru dolů.

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

srotty píše:Nejdříve vyměň ty svíčky,pokud to bude dělat dál(jako že jo)tak bude špatná zapal.cívka.U těchto motorů je to známý problém,z výroby šla špatná série.Takže vyměň i tu cívku.Co se týká čidla-opět vyměň,stojí kolem 300 ,mě to dělalo to samé,ručička chodila nahoru dolů.
zapalovací cívka se dá měnit pro každou svíčku zvlášt?

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Pořadí válců? GIV 1,6 16V 77kW r.v.01 typ AZD

Příspěvek od Doug »

Jaké je číslování pořadí válců když stojím před autem a dívám se na motor zleva doprava ? GIV 1,6 16V 77kW r.v.01 typ AZD

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Pořadí válců? GIV 1,6 16V 77kW r.v.01 typ AZD

Příspěvek od Sparks »

1-2-3-4

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

Doug píše:
srotty píše:Nejdříve vyměň ty svíčky,pokud to bude dělat dál(jako že jo)tak bude špatná zapal.cívka.U těchto motorů je to známý problém,z výroby šla špatná série.Takže vyměň i tu cívku.Co se týká čidla-opět vyměň,stojí kolem 300 ,mě to dělalo to samé,ručička chodila nahoru dolů.
zapalovací cívka se dá měnit pro každou svíčku zvlášt asi ano že? dájí se ohmicky zapalovací cívky proměřit?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Toxyz »

ano každá svíčka má svou cívku...proměřit se asi dá ale nejjednodušší je odpojovat jednu po druhé a tím vyloučíš tu špatnou (návod je i ve FAQ) ale svíčky vyměň určitě i když to bude asi ta cívka
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořadí válců? GIV 1,6 16V 77kW r.v.01 typ AZD

Příspěvek od Toxyz »

kámo kámo, řešíš jeden problém ve více tématech....takhle by to nešlo :!:

sloučeno
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

Toxyz píše:ano každá svíčka má svou cívku...proměřit se asi dá ale nejjednodušší je odpojovat jednu po druhé a tím vyloučíš tu špatnou (návod je i ve FAQ) ale svíčky vyměň určitě i když to bude asi ta cívka
problém vyřešen,bylo to cívkou,díky za rady

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

srotty píše:Nejdříve vyměň ty svíčky,pokud to bude dělat dál(jako že jo)tak bude špatná zapal.cívka.U těchto motorů je to známý problém,z výroby šla špatná série.Takže vyměň i tu cívku.Co se týká čidla-opět vyměň,stojí kolem 300 ,mě to dělalo to samé,ručička chodila nahoru dolů.
Problém vyřešen výměnou cívky,díky za rady ! A ještě otz. k tomu čidlu chladící kapaliny,kde přesně ho najdu,musím vypouštět chl.kapalinu? motor 1,6 16V 77kW typ AZD díky.

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Alesek820 »

Doug píše:
srotty píše:Nejdříve vyměň ty svíčky,pokud to bude dělat dál(jako že jo)tak bude špatná zapal.cívka.U těchto motorů je to známý problém,z výroby šla špatná série.Takže vyměň i tu cívku.Co se týká čidla-opět vyměň,stojí kolem 300 ,mě to dělalo to samé,ručička chodila nahoru dolů.
Problém vyřešen výměnou cívky,díky za rady ! A ještě otz. k tomu čidlu chladící kapaliny,kde přesně ho najdu,musím vypouštět chl.kapalinu? motor 1,6 16V 77kW typ AZD díky.
Melo by to byt toto - vypoustet se chladici kapalina nemusi
Přílohy
P1100427.JPG
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Doug »

Alesek820 píše:
Doug píše: Problém vyřešen výměnou cívky,díky za rady ! A ještě otz. k tomu čidlu chladící kapaliny,kde přesně ho najdu,musím vypouštět chl.kapalinu? motor 1,6 16V 77kW typ AZD díky.
Melo by to byt toto - vypoustet se chladici kapalina nemusi
Je to jisté že je to čidlo chl.kapaliny a že se nemusí vypouštět ,stačí to tedy jen vydělat a vyměnit jo?

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Alesek820 »

Je to to cidlo.
http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty ... e-6_6.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak s tou vymenou si jsem jist tak 99% ze se nemusi nic vypoustet - pokud nikdo neodpovi tak ho zkus povolit a uvidis jestli potece nejaka chladici kapalina :mrgreen: (trosku asi potece nebude nic strasneho;-))
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bartpt
Profík
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od bartpt »

vody ti vyteče podle toho jak budeš rychlý. :lol: dělat na studeném motoru a nepovolovat nic jiného než to čidlo(např. víčko na nádobce)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“