Záhadná závada GIV 1,6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
smana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa

Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od smana »

Zdravím klubáci,
rád bych se s vámi podělil o martýrium kterým prochází máti s GIV, už je mi jí docela líto, že jí nikdo nedokáže pomoci, jelikož všechny opravy proběhly formou já vím co tomu je paní, ovšem pokaždé spíš pokus - omyl. Stálo to už několik desítek tisíc a auto stále blbne. Proto jsem si řekl, když je tady tolik odborníků, že možná někdo příjde s nějakým dobrým a zaručeným nápadem. Takže co se vlastně stalo: auto je rv 02 tuším, motor 77 kw BCB. Momentálně najeto 90 tkm. Asi před dvěma lety při cca 60 tkm se při jízdě rozsvítila kontrolka emisí nebo jak se to jmenuje, auto ztratilo výkon a začalo jet na tři válce. Od té doby se to táhne. Nechci z toho dělat román, ale aspoň se pokusím nějak postupně vypsat, co všchno se zkoušelo, opravovalo, kdybych na něco zapoměl tak doplním.

- takže samo diagnostika - špatná cívka - vyměněno jelo OK, kontrolka zhasla
netrvalo dlouho a opět stejná závada
- diagnostika - opět cívka teď na jiném válci - vyměněno jelo OK, kontrolka zhasla
opět netrvalo dlouho, kontrolka, tři válce atd.
- diagnostika - a teď to příjde NIC, bez závad
- vyměněny svíčky, už měly na to km, světe div se ale kontrolka zhasla, chvilku klid
po chvilce opět stejná závada
- diagnostika - zjištěno špatné spalování ve druhém válci či co, už si ani nepamatuju co všechno se tehdy zkoušelo, ale kontrolka zhasla dig. OK
zanedlouho opě stejná závada
- přeměřeny tlaky ve válcích - zjištěn nižší tlak ve druhém válci
- sundána hlava s podezřením na podpálené ventily, přebroušeno, složeno, tlaky OK ale kontrolka stále svítí a auto blbne, pak najednou sama zhasne a auto jede chvilku normálně, jako předtím
pak ovšem zase stejná závada
- opět změřeny tlaky - opět nižší tlak ve druhém válci
- opět sundána hlava, vyměněny hydroštely, tlaky opět OK
chvilku klid, auto se chovalo jako nové, to ovšem netrvalo dlouho
- diagnostika - už jiný servis, údajně vadný vstřikovač paliva, po demontáži zjištěno že vstřikovač je OK
- opět proměřeny tlaky, opět nižší tlak ve druhém válci, po tomto zásahu kontrolka zhasla, ale zase se za pár dní rozsvítila

Teď už si nevíme paní rady teď už zbývají jen písty, nebo kroužky, nebo že by celý motor? Momentálně je to ve stavu, kdy to občas jede normálně, pak se rozsvítí kontrolka, motor jede na tři válce, zastaví vypne motor a po chvilce se natartuje a vše OK, jede normálně, ale někdy taky ne. Jinak jí ten poslední co to zkoušel opravit řekl, ať s opravou neotálí, že jí může spadnout ventil dovnitř 8O :?:

Ví někdo z vás co tomu může být? Klidně zkuste rozvinout diskuzi, třeba na něco příjdem nebo se vyloučí něco co jsem třeba zapoměl napsat. Těším se na vaše nápady.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od srotty »

A vyměnily se všechny cívky nebo jenom ty dvě?Někdy cívka blbne a chyba se zapsat nemusí.A zkoušel to někdo projet s napíchnutým Vagem a během jízdy kontrolovat hodnoty?

Uživatelský avatar
smana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od smana »

Cívky se měnily tuším jen dvě, a zkoušelo se je i navzájem přehazovat. S napíchnutým vagem za jízdy to nikdo nezkoušel. Záhadou je hlavně ten tlak ve druhém válci.

Uživatelský avatar
vinař
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.06.2009 15:45
Bydliště: okr.Znojmo

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od vinař »

smana píše:Cívky se měnily tuším jen dvě, a zkoušelo se je i navzájem přehazovat. S napíchnutým vagem za jízdy to nikdo nezkoušel. Záhadou je hlavně ten tlak ve druhém válci.
Ještě by mohli být špatné pístní kroužky na druhém válci,co je malý tlak,je možné že i špatně přebrousili ventily

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od Toxyz »

zainvestuj a vyměn všechny cívky, mě odešly 3 najednou a počase jsem vyměnil i tu čtvrtou...pak bych řešil dál
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
smana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od smana »

vinař píše:
smana píše:Cívky se měnily tuším jen dvě, a zkoušelo se je i navzájem přehazovat. S napíchnutým vagem za jízdy to nikdo nezkoušel. Záhadou je hlavně ten tlak ve druhém válci.
Ještě by mohli být špatné pístní kroužky na druhém válci,co je malý tlak,je možné že i špatně přebrousili ventily
Jj, to je možné. Ještě by mohlo být pravděpodobné, že je v tom druhém válci špatný ventil, může být třeba přidřený nebo natažený, v nejbližší době půjde opět hlava dolů a uvidíme. Samo i ty kroužky by mohly být KO. Divné je, že ta závada je velice nepravidelná. Většinou to nastane, když se dojíždí na křižovatku a motor jde z vyšších otášek do volnoběhu.

Uživatelský avatar
Užakluk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 30.08.2009 19:43
Bydliště: Zlončice

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od Užakluk »

ahoj podobnou zavadu sem mel take,je pravdepodobne ucpanej katalizator nebo vadna lamdasonda.

Uživatelský avatar
smana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od smana »

Užakluk píše:ahoj podobnou zavadu sem mel take,je pravdepodobne ucpanej katalizator nebo vadna lamdasonda.
Ahoj, víš že mě to taky napadlo, ale říkal jsem si jestli to není blbost. Hned zítra to ještě zavolám máti ať na to mrknou než sundají hlavu, díky :!:

Uživatelský avatar
Užakluk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 30.08.2009 19:43
Bydliště: Zlončice

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od Užakluk »

cau cau jeste me napada EGR ventil,pac ten diagnostika nemusi vubec poznat.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od Shorty »

Asi je to už pasé, ale známej měl něco podobného. Kontrolka občas svítila a občas ne. V origo servise si s tím nevěděli rady, ale nakonec po čase vyměnily lambdu a jede to už v pohodě.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od tomakecTD »

To je taky mechanismus, 2 lambdasondy- nedivil bych se, kdyby v tom byl zakopanej pes......zkusil bych všecky kontakty od nich vyčistit a veškerou elektroniku motoru zkontrolovat a eventuelně kontakty stříknout WDčkem...Jinak je důežitý, jestli se ti ta chyba děje vždycky po stejné době a za stejnejch podmínek, jestli ano, katalyzátor bych nechal určitě bejt..Nadruhou stranu- lambdasonda řídí spaliny motoru, ale jako cekového, řekl bych, že kdyby ubrala palivo autu jako takovému, chovalo by se celé divně a ne že by běželo na 3 válce a jeden nic, ne? Taky bych zkusil tu cívku, prostě si myslím, že tam bude elektronickej problém. Ten tlak toho válce pokud není nějak extra malej oproti jinejm, takovej vliv by to mít nemuselo :?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

petrjonas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2012 00:02

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od petrjonas »

zdravim
nevite nekdo jak to dopadlo s tou zahadnou zavadou??protoze ja mam uplne to stejny...i na tom 2 valci mam mensi tlak..vsechny maji 9 akorad tamten ma 8.5..
akorat motor jsem nemel jeste rozhozenej...(3 civky jsem menil,svicky a kontrolka si taky blika jak chce..)diky predem za nejake odpovedi..

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od tomakecTD »

Chlape to neporadím :( vůbec netuším jak se projevují tlaky v motoru atd. Já jsem spíše přes elektro. Ale pokud je to tlakama, to nepomůžu.....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od xerxes »

TO:petrjonas pokud máš tlaky 9 a v jednom 8.5 tak to ještě není tak nejhorší měřil jsi tlaky u studeného mooru?

petrjonas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2012 00:02

Re: Záhadná závada GIV 1,6 16V

Příspěvek od petrjonas »

jj za studena..jeste mi radili jestli neni dira nekde v podtlakovy hadici..ale to by prece nezlobil jen ten 2 valec...jeste me napadlo jestli nemuze hazet nejaky spatny hodnoty konektor co se dava na vstrikovat...??sem to meril akorat obycejnou zkouseckou..jinak uz nevim..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“