SHARAN r.98 Vadná řídící jednotka ?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
LENIN_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.10.2007 09:56

SHARAN r.98 Vadná řídící jednotka ?

Příspěvek od LENIN_CZ »

Zdravím všechny VW hochy, mám problém s autem , v poslední době cca 1 měsíc se nepravidelně objevuje tato závada: Motor v tahu cca při 2800 -3000 otáčkách na 3. nebo 4. rychlostní stupeň přestane najednou táhnout a jede jak lemra. Při napojení na diagnostiku hlásí jednotka motoru 65535 - vadná řídící jednotka a 0575 - tlak v sacím potrubí , regulační odchylka obě sporadicky. Při vymazání závad se smaže pouze 0575 ale 65535 tam zůstane a jde vymazat jen někdy třeba na desátý pokus ( mezi tím třeba nastartuju motor , vytáhnu klíčky apod.) Pokud jedu autem za tmy tak při vyšší rychlosti od cca 90Km/h se lehce podsvětluje kontrolka ABS a zvyšuje intenzitu s rychlostí , také mění svit při spuštění blinkru ( při předjíždění na dálnici ) ale nerostvítí se naplno jako při startování kdy systém ABS kontroluje. Dnes jsem s tím dělal pokusy a stalo se i to že auto nešlo nastartovat a zůstávala svítit kontrolka žhavení ale jen tak napůl taky jen lehce podsvícená. Několikrát jsem vytáhnul klíčky a znovu zkusil nastartovat pak už to šlo normálně. Když se mi to stane , zastavím , vytáhnu klíčky a znovu nastartuji auto pak jede nepravidelně dlouho normálně ( třeba i 100km, nebo taky jen 1km ) dokud znovu nepřestane mít výkon. Máte někdo typ co by s ním mohlo být ? moc děkuji za případné postřehy.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: SHARAN r.98 Vadná řídící jednotka ?

Příspěvek od marasoba »

Vítej LENINE,
(to je ale pocit :lol: )

Asi jsi nový, tak několik rad.

1. Máme tady SHERLOCKA, ve kterém je databáze závad. Používáme ho, protože je přehledný, jako tohle fórum.
Adresa je tato: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441

2. Mohlo by Tě zajímat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=36660

3. Snaž se psát do správných témat, fórum zůstane přehlené a i odpověď najdeš a dostaneš dřív.

4. Domnívám se, že ve Tvém popisu je víc závad, s tou vadnou řídící jednotkou a tlakem doporučuju kontaktovat klubáka jménem CHIPTUNER, je velice šikovný, sám jsem tam byl.

5. Neber tyto rady ve zlém, snažíme se udržet pořádek, i když má šéf dovolenou (a když nemá, tak taky).

Hodně štěstí.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

japes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2009 17:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SHARAN r.98 Vadná řídící jednotka ?

Příspěvek od japes »

Ahoj. Tak loni jsem řešil naprosto stejný problém. Mám Galaxy 97 1,9 Tdi 66kw. Vyměnil jsem podtlakový hadičky a nic se nezlepšilo. Vag po vymazání hlásil opět zablokovanou ŘJ a něco s podlaky. Nakonec jsem sebral odvahu, vyndal ŘJ a rozebral ji. Je tam krátká, asi 5 cm hadička, která sice vypadala ok, ale přesto jsem ji vyměnil. Sice jsem od té doby nebyl na VAGu, ale do nouzáku mě to už nespadlo.
Seat Alhambra 103kw 2012

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SHARAN r.98 Vadná řídící jednotka ?

Příspěvek od Marek77 »

Mně tuto závadu VAG píše od samého začátku, co auto mám, tedy již pět a půl roku. Ovšem mně motor do nouze nepadá - normálně jede. Plánuju, že se taky podívám na přetlakovou hadičku k snímači plnicího tlaku v jednotce. Jenže se tak nějak neumím přemluvit k tomu, abych jednotku vyndal - její umístění je natolik nešťastné, že mám problém dostat kolem ruce a jednotku vyjmout.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“