Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Tondak »

Mel jsem ten stejny problem auto nejelo,max 150 na dalnici s plnym plynem zkusil jsem taky vse od kontroly vsech vzduchovejch hadic vymeny vsech filtru vymeny i cerpaci stanice :roll: tatovo znamej pritahl i novou vahu vzduchu nic vag : zadna chyba uz sem fakt nevedel nakonec pomohla vymena celeho vejfuku (oba dily i s potrubim od katu) sundany vejfuk byl zcela zanesen a i asi utrhla pricka ve vnitr dnes me jede auticko jak ma :lol: doporucuji sundat cely fejfuk za katem je tam spona a prace je to na chvilu zkontrolovat kat a projet auto bez vejfuku:) zatim ahoj a at to Jedeee

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

ten problémek mám teď já i když dálnici zkusim o víkendu, na našem obchvatu to roztáhnu maximálně na 160 km/h a to jen opravdu když má chlapec den, jak už sem tu psal 100x všechno vyměněný (filtry, svíčky, prasklý hadice, klapka, lambda, váha, komlet vejfuk od KATu sportovní tlumič a místo středovýho mám rezonátor) a stále stejné :cry: hadice prolezlý 100x VAG nic, jo akorát lambda sporadická a to mi ukazuje od tý doby co sem to koupil a i po výměně lambdy.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Já zas nemám problém s tím že by mi to nejelo rychle 210 km/h podle GPS jsem s tím jel minulí týden ale jen chvilku mám gumy jen do 190km/h :D Ale problém je se zrichlováním sešlápnu plyl a je tam docela velká prodleva než se něco začne dít potom to začne trošku cukat a cca od 2000ot/min se to chytne ale pořád to není takové jako dřív. A kámošova Ostavie 1.6 SR AKL kterou jsem měl pujčenou jde daleko lépe za plynem a necuká. Zkusím ještě střední díl výfuku a asi i ten zadní KAT. tam nemám takže už tam jsou jen tyhle 2 díly.
Obrázek

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

ty jo ty máš v tý 1.6 85kW?? to máš FSI ne :D Tak já s tim plynem mám taky menší problémy ale né taký jako s tou rychlostí :? za tim plynem to jakš takš de, ale ta maximálka :cry: No ono to bude asi i tim že tam mám 17" místo 15" s těma 15" to bylo mnohem mnohem lepší. Jo hoši mám ještě takovej doufám menší problém taky se vám někdy stalo že když couváte do prudšího kopce tak vám pak smrdí spojka??? mě už se to stalo 2x za sebou, kámoš má takovej prudkej nájezd na dvůr a děda to samý jinak mi to nedělá, spojku mám od března 2009 novou.

Uživatelský avatar
herodes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.05.2009 10:01

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od herodes »

pani tak pridruzil sa novy problem... sem tam mi to streli do vyfuku...

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

tomasriha píše:ty jo ty máš v tý 1.6 85kW?? to máš FSI ne :D Tak já s tim plynem mám taky menší problémy ale né taký jako s tou rychlostí :? za tim plynem to jakš takš de, ale ta maximálka :cry: No ono to bude asi i tim že tam mám 17" místo 15" s těma 15" to bylo mnohem mnohem lepší. Jo hoši mám ještě takovej doufám menší problém taky se vám někdy stalo že když couváte do prudšího kopce tak vám pak smrdí spojka??? mě už se to stalo 2x za sebou, kámoš má takovej prudkej nájezd na dvůr a děda to samý jinak mi to nedělá, spojku mám od března 2009 novou.
Už jsem to tu někde psal, Mám komplet udělanej motor od maníka co dělá závodní motory pro Škodovku v Boleslavi, protože mi žral olej tak jsem nechal udělat komplet GO. A co mi tam vše dělal bohužel nedokážu říct protože on mi to neřekne že prý je to jeho tajemství, Výsledek je odbržděnej takže nekecal. Bohužel teď hodně ztratil výkon a akceleraci tak to řešim pokud vše vyměnim a nic nezjistim tak jedu za nim on snad bude vědět. Jinak ta spojka mi to dělá taky ale má svoje za sebou už občas klouže takže výměna bude hodně brzy!
Obrázek

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od tomasriha »

herodes: čoveče to střílení do výfuku už tu taky někde řešili a vyřešili, jenže už si nepamatuju kde už to bylo:( Rom@n: No jo chlape máš pravdu už si to tady psal, to víš už sem hlava děravá:) to mám taky v plánu GO, jenže bohužel od října jsem bez práce tak že to bude muset nějakou dobu počkat, chtěl jsem si snížit hlavu,ale byl jsem od toho odrazen, at pry radsi zainvestuju GO motoru a sportovní svody s KATem a do hlavy at se vůbec neseru,nestojí to za to. S tou akcelerací je to asi v háji je fakt že oktávky 1.6 i posraný 55kWatový sou na tom o dost líp než my:(Asi bude lepší když toho maníka kontaktuješ dřív než budeš měnit nějaký věci pač tě asi vyjdou draho,jako mě a k ničemu :evil: Ta moje stará spojka právě nesmrděla a byla dost načlá a prokluzovala dost, tato nová docela smrdí hezky když couvám do kopce aspoň že nesmrdí ve vnitř, no uvidim nerad bych jí oddělal.

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

tomasriha píše:herodes: čoveče to střílení do výfuku už tu taky někde řešili a vyřešili, jenže už si nepamatuju kde už to bylo:( Rom@n: No jo chlape máš pravdu už si to tady psal, to víš už sem hlava děravá:) to mám taky v plánu GO, jenže bohužel od října jsem bez práce tak že to bude muset nějakou dobu počkat, chtěl jsem si snížit hlavu,ale byl jsem od toho odrazen, at pry radsi zainvestuju GO motoru a sportovní svody s KATem a do hlavy at se vůbec neseru,nestojí to za to. S tou akcelerací je to asi v háji je fakt že oktávky 1.6 i posraný 55kWatový sou na tom o dost líp než my:(Asi bude lepší když toho maníka kontaktuješ dřív než budeš měnit nějaký věci pač tě asi vyjdou draho,jako mě a k ničemu :evil: Ta moje stará spojka právě nesmrděla a byla dost načlá a prokluzovala dost, tato nová docela smrdí hezky když couvám do kopce aspoň že nesmrdí ve vnitř, no uvidim nerad bych jí oddělal.
Chlapy co je to to GO ?? :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

Generální Oprava motoru :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

Radim_23 píše:Generální Oprava motoru :mrgreen:
a co si za to počítaj? Jaký to má učinek? efektivita? ... hm?

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

Rekneme upe zjednodusene ze je to takovej repas motoru, proste celej se rozebere, vycisti, co se da to se vymeni atd... Prijde to ale na peknej balik, zalezi co se dela... 10-30 tis je takovy slusny rozmezi u benzinu :wink:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Jeremy31 »

A je to pak poznat aspoň?

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Radim_23 »

Jeremy31 píše:A je to pak poznat aspoň?
no vetsinou z 98% to je poznat a hodne :mrgreen:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od Rom@n »

Jeremy31 píše:A je to pak poznat aspoň?
U mě to bylo poznat celkem dost, předtím jsem měl hodně rozdílné tlaky ve válcích teď už jsou stejné,
Pocitově má oprotoi předtím auto větší sílu a lépe táhne, a hlavně nežere vůbec olej.
Obrázek

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR Netáhne a je línej

Příspěvek od miisaa.k »

Nazdar tak se taky pridavam..ja jsem vymenil lambda sondu a vyčistil skrtici klapku nastavil jsem ji na zakladni nastaveni, dal jsem novej palivovej filtr a uz to prestalo cukat ale furt to jeste nejde tak dobre do otracek...ted budu davat vejfuk a svicky a uvidim...jeste budem skouset palivove cerpadlo a pak uz nevim... :o

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“