Prosim Poradte Nisky tlak oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

Mam 1.8T 110 KW ROK 2003typ AWT.Pri pomale jizde se nic nedeje akurat mozno mensi vykon ale pri svyznej jizde se mi rosvieti pozor nizky tlak oleja vymenil som olej plna syntetika za 1300Kč fyltre aj olejovy. Moze to byt ucpany saci kos oleje?

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od elit »

Ano, muze to byt ucpany saci kos. Casta "zavada" u 1.8T.
Passat 2008 BMP

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

Je to jednoduchy vyndat vanu nebo hodne rozdelavani kolem? Zatim dik.

Uživatelský avatar
Bernes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlické Hory

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Bernes »

Měl jsem to samé při otáčkách mezi 14až16tis.při přidání plynu to začalo řvát čím dál častěji.Mám najeto na motoru 1,8t r.v.97 250tis.Tak že do servisu a bádali měřili.Je to na dlouhé vyprávění takže to zkrátím.Sací koš byl jako první,byl v pořádku čistý.Nechal jsem si přebrousit kliku závada po smontování a pár set kilometrech pokračovala.Takže znova rozdělat a vyměnilo se zubové čerpadlo a mám už půl roku pokoj.Takže závada u mě byla / olejové čerpadlo/,ale zato mám celej spodek motoru v pořádku :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

Bernes píše:Měl jsem to samé při otáčkách mezi 14až16tis.při přidání plynu to začalo řvát čím dál častěji.Mám najeto na motoru 1,8t r.v.97 250tis.Tak že do servisu a bádali měřili.Je to na dlouhé vyprávění takže to zkrátím.Sací koš byl jako první,byl v pořádku čistý.Nechal jsem si přebrousit kliku závada po smontování a pár set kilometrech pokračovala.Takže znova rozdělat a vyměnilo se zubové čerpadlo a mám už půl roku pokoj.Takže závada u mě byla / olejové čerpadlo/,ale zato mám celej spodek motoru v pořádku :lol: :lol: :lol:
jaká náhoda,že zrovna olejové čerpadlo :roll: :lol: . To musel být debil,ten kdo vůli nízkému mazacímu tlaku jako první přebrušoval kliku :roll:

Dzaba4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.10.2008 08:30

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Dzaba4 »

vwCharlie píše:
Bernes píše:Měl jsem to samé při otáčkách mezi 14až16tis.při přidání plynu to začalo řvát čím dál častěji.Mám najeto na motoru 1,8t r.v.97 250tis.Tak že do servisu a bádali měřili.Je to na dlouhé vyprávění takže to zkrátím.Sací koš byl jako první,byl v pořádku čistý.Nechal jsem si přebrousit kliku závada po smontování a pár set kilometrech pokračovala.Takže znova rozdělat a vyměnilo se zubové čerpadlo a mám už půl roku pokoj.Takže závada u mě byla / olejové čerpadlo/,ale zato mám celej spodek motoru v pořádku :lol: :lol: :lol:
jaká náhoda,že zrovna olejové čerpadlo :roll: :lol: . To musel být debil,ten kdo vůli nízkému mazacímu tlaku jako první přebrušoval kliku :roll:
Tiez cumim co to za debila, hehe... Odporucam vymenit servis, asi na tebe dobre zarabaju.

Uživatelský avatar
Bernes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlické Hory

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Bernes »

Psal jsem že to je na dlouhé vyprávění.Servis bych neměnil.Tet to vypadá jednoduše,ale hledat závadu která to dělá jen občas a hlavně když to dáte někomu tak je vše ok.Vemete si to domů a zase vám to dělá tak musíte někde začít.A myslím si že na té klice jsem nic nezkazil,když už to bylo rozdělané.Neříkám že mají necht brousit kliku ale když mají vanu dole tak to čerpadlo není zase tak drahé a u mě to byla ta závada poklesu tlaku oleje.Přitom mě každý přesvědčoval že čerpada jsou skoro nesmrtelmá.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

no jo,ale prvně když mám slabý mazací tlak,tak jdu po čerpadle,když už to uchází na klice nebo na některém z ojničních ložisek,tak motor klepe a myslím,že je mnohem jednodušší vyměnit olejové čerpadlo,které seženeš v pohodě i starší než kvůli vyndávání kliky vyndávat celou převodovku,aby jsi zhodil setrvák a dostal se zboku na deklík a z druhé strany rozhazoval kvůli toho celé rozvody. A pak jel někde přebrušovat kliku a kupoval nové ložiska. Ale to je fuk,hlavně že to máš vyřešené,jen mě to trošku zarazilo...

bricks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2009 15:01

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od bricks »

ahoj všichni nechci zakládat nové téma když ze zde řeší zase olej
já mám přesně obrácený problém. Při ot cca 1700 mi občas blikne mazání,tlak čerpadla po zahřátí při 2OOOot 2,3 bar -má mít cca 3bary. Na ot 4000 to jde už do přepoušťáku.Čerpadlo nové,koš čistý,čidlo měněno,motor neklepe,nekouří,olej to nebere vůbec .Na volnoběh to dává 1,1bar . Používali v tom olej long life najeto 177000 a v SRN měnili na 158000 turbo. Po nalití 5W40 stejné,budu to asi řešit 10W60 jak zde někteří píšou.Dělá to jen po větším zahřátí oleje.Mám ho rok a nic se nezhoršuje ani nezlepšuje.Tak už nevím co s tím dál.Kliku přebrušovat nechci když to není slyšet.
Ten koš je ale v Tvém případě nejpodezřelejší,mrkni taky na kuličku na přetlakovém ventilu je součástí čerpadla
.Měl jsem na ni karbon. Jinak supr práce,měl jsem vanu dole 3x.

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

tak diky ja som zatial vymenil olej long life 5W40 a zatim nic se nedeje tlak oleje neblika.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

já bych se na celý longlife vyprdnul a dal tam normální olej. Jako jezdit na motorový olej 30-50tis. je pakárna,zvlášť když už to má něco odhrkáno.

bricks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2009 15:01

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od bricks »

mohu potvrdit, že po výměně oleje za castrol 10/60 tlak při nízkých otáčkách vzrostl a to hlavně při vyšších teplotách. Mohu jen doporučit, motor si jen ševelí. Myslím že slavný longlife (voda) dokáže pěkně zku... motor.

dragoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.06.2009 20:24

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od dragoo »

Ahojte, iba s achcem podelit o skusenost...na 1.8T som mal nizky tlak oleja pri otackach pod 2000 mi pri jazde na tieto otacky dlhsej ako 1-2min zacal pipat nizky tlak oleja....

samozrejme bolo to olejove ale boli chytene aj hydrodvihatka takze som menil aj tie + ked uz to bolo otvorene tak rozvody a komplet pretesnenie motora + drobnsti ako sviecky a tak +...celkovy ucet cca 1400evri u znamych...

chcem tym len povedat ze obcas je to komplexnejsia diagnoza ako len cerpadlo ako u mna to bolo cerpadlo A hydrodvihatka + prepustalo olej cez tesnenia....len tolko howgh :)

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

Tak olej uz neblika ale zadrel som motor na klice!

fracek1001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2010 15:08

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od fracek1001 »

dragoo píše:Ahojte, iba s achcem podelit o skusenost...na 1.8T som mal nizky tlak oleja pri otackach pod 2000 mi pri jazde na tieto otacky dlhsej ako 1-2min zacal pipat nizky tlak oleja....

samozrejme bolo to olejove ale boli chytene aj hydrodvihatka takze som menil aj tie + ked uz to bolo otvorene tak rozvody a komplet pretesnenie motora + drobnsti ako sviecky a tak +...celkovy ucet cca 1400evri u znamych...

chcem tym len povedat ze obcas je to komplexnejsia diagnoza ako len cerpadlo ako u mna to bolo cerpadlo A hydrodvihatka + prepustalo olej cez tesnenia....len tolko howgh :)

Prosím tě jen jsem chtěl vědět jak to dopadlo mám totiž stejnej problém ale po výměně čerpadla se nic významného nestalo čidlo stále hlásí nízkej tlak ...ale motor nijak zvlášť neprotestuje nekouří jen slabě klepe.....jo kromě čerpadla mám vyměněny i veškeré foltry......no moje nervy......dík moc za odpověď.....

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“