KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
lubo87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 18.06.2009 14:34

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od lubo87 »

jedna se o GIV s motorem 1.6 SR 74kw.no dam sa natom previest dakemu mechanikovy.ten skor bude vediet co to delaa.tak diiki

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od hasto »

Poradte s výmenou ložiska na prednom kolese. Ako stiahnut staré ložisko. Nejaké prípravky a rady. Dakujem.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od zzzp »

suhlasim s majoGIV. bol som na dovolenke a svokor vyuzival auto :( ked som don sadol po 3 tyzdnoch, hned sa mi nieco nepozdavalo, tiez take praskanie, ale nie pravidelne. postupne sa to objavovalo coraz castejsie. niekedy ked bola hrbolata cesta, ale niekedy aj na nerovnej, ale hladkej ceste. kamos mi poradil vymenit tycky stabilizatora (dufam, ze myslime na to iste), a tie pukali v tych klbikoch. vymenene obe strany za cca 45 minut - ziadna velka veda, ani cena. od vtedy je TICHO...

teda az do dovolenky v Chorvatsku, ked sa zase cosi ine objavilo - ked zistim a vyriesim podelim sa o info
majoGIV píše:takze ak vam nieco klepe tak najcastejsie su to tycky stabilizatora - spojovacie medzi tlmicom a stabilizatorom potom kontrolujte spojovacie tycky na riadeni su skryte pod manzetou a gulove capy ulozenie stabilizatora - gumene pri opotrebovani zacinaju tukat
a ak je to ocelovy zvuk ktori sa straca po jemnom stlaceni brzdoveho pedalu tak je to pero ktore pridrziava strmen dufam ze viete co myslim pokusim sa zohnat foto

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od vikino »

Čau chlapáci,potřeboval bych vědět,jak dlouho může trvat výměna ložiska na přední nápravě na straně spolujezdce,zhruba,jestli je to práce pro mechanika co má k tomu nářadí na hodinu,dvě,nebo kolik????
A pokud je tu mezi váma nějakej mechanik,kolik by si tak řekl za práci cca?
Dík za postřehy
vikino

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Lolik »

Zdar kluci. Tak jsem ve si to ve středu štrádoval po dálnici do Práglu a co nevidím!!! Po dálnici si to hrnem 100-130km/h teplota -2°C a asi po 100km jízdy jsme se stavily na pumpě. Tak jsem si říkal že zkontroluji tlak v pneu a co vidím, nevidím ale cítím smrad od pravého předního kola. O proti zbývajícím kolům, které byly studené, hřálo jak na plotně.Sníh na něm udělal Pssssst! a byl pryč. Měl jsem na něj už podezření už dříve.Při průjezdu větších levo-točivých zátočin na klidné silnici při rychlosti kolem 60km/h v něm mírně hučelo.Cestou zpět jsem mu dal na půl cesty opět pohov na 40minut. jinak Když jsem sjel z dálnice a měl to domů asi 40km tak při jízdě 60-90km/h to úplně vychladlo že nešlo poznat že by někde něco hřálo.
Zkusil jsem obvolat koncern našich velkoprostorových miláčků a ceny jsou za přední ložisko takové:
Seat: 2410Kč (Znojmo)
Ford: 2124Kč (Třebíč)
VW: 2400Kč (Jihlava)
Při dotazu na výrobce mě řekli že to je original od nich. Tak to vydím že si asi objednám sadu na 1 kolo od FEBI za 2300Kč a k tomu ještě nějaká ta sleva přes známého. tak to vydím že to bude pod 2000,-Kč.
Jinak bych měl také dotaz co vše obnáší výměna ložiska na předním kole a co je potřeba jaký je postup a čeho se vyvarovat. Budu si to dělat u známého co má domácí dílnu tak mě s tím snad nějak pomuže.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

kvakee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.11.2008 10:43

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od kvakee »

zkus se podívat tady http://cgi.ebay.de/2-RADLAGER-VORNE-VW- ... ZAutoteile" onclick="window.open(this.href);return false; 8O

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Lolik »

kvakee píše:zkus se podívat tady http://cgi.ebay.de/2-RADLAGER-VORNE-VW- ... ZAutoteile" onclick="window.open(this.href);return false; 8O
To je sice pěkné ale s těmito aukcemi nemám žádné zkušenosti.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

METEOR Třebíč je zaručený zdroj. Prodávají SNR, což je Francie vyráběná ve Francii, takže myslím, že kvalita. Cena je lehce kolem dvou tisíc (2000 až 2400 Kč), ale to je normální. Je to ložisko jako do tatrofky skoro :wink:. Navíc v Meteoru mám slevu.

Výměna by se při troše štěstí dala zmáknout za dvě hodiny. Přípravky ani moc netřeba - staré ložisko se vybije kladivem a nové nalisuje ve svěráku přes vnější kroužek toho původního ložiska.

Doporučuji po opravě nechat přeměřit sbíhavost.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od ruza »

Co to může být, plný rejd doprava a krokem popojíždím dopředu. Je slyšet od levého předního kola jakoby o něco drhlo, ale nedrhne. Z toho co jsem se tu dočetl je možné svalit vinu na ten homokloub? Při levém rejdu to nedělá, ani nikdy jindy.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

Může to být vnější kloub.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od ruza »

a můžu to dál odkládat? :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

Kloub zpravidla cvaká v rejdu - drhnutí je méně obvyklý jev.

Odložit to jistě lze - s případem, že by se kloub roztrhl, jsem se na servisu setkal jen dvakrát v životě.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od ruza »

Tohle zní opravdu přesně jako kdyby pneu brala o podběh, nesčetněkrát jsem hledal místo dotyku, ale marně...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

Zkus použít užší kolo. Někdy se stává, zejména při použití neschválených disků s malým ET, že při plném rejdu někde něco o něco drhne.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od ruza »

S letními 17" 235 to nedělá, jen se zimními 16" 205.
A opravdu tam nic nedrhne, zkoumal jsem to fakt hodněkrát

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“