DVEŘE: rozebrání průchodky, oprava svazku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od abeljozef »

tenky zvaldne 1 teoreticky 1,5 hruby 2 - 2,5 mm.

Ale ubytok napatia na vodici je zavysly na dlzke vodica a jeho priereze. Neni problem ak sa na kratkom useku ten prierez mierne zuzi. Taktiez keby si rozobral vela zosilnovacov by si bol prekvapeny ake tenke kabliky idu od koncakov na DPS ku svorkam. Na kratku vzdialenost je ich vplyv v podstate nulovy.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od michall »

Lepší otázka by byla, jaký proud snese jeden pin, resp. jaký je přechodový odpor na spoji.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od Jose1 »

Tak úplně správná otázka je myslím, jestli ten pin je plnou náhradou za průřez vodičů přicházejících z obou stran. Tudíž 2,5. Ale soudím tedy, že ano. Taky souhlasím s Jozefem, že snížení průřezu na tak krátkém úseku vedení bude zanedbatelné.
Taky jsem měl teď rozdělaný zesilovač, který jsem dával do auta, za účelem jeho opravy, a potvrzuji, že výstupy na repro ještě v místech plošného spoje, zdaleka nemají oněch předpokladaných 2,5mm2. Dost mě to zaskočilo. Nehledě na to, že do toho tišťáku je zaletovaný konektor pochybné kvality, a celý silový výstup je řešen přes konektor s mrňavýma pinama. Tak jsem to ucvakal a vletoval tam 2,5 přímo. Prostě Pioneer. :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od abeljozef »

Preve preto aby sa zamedzil prehodovy odpor sa ma reprakove vedenie rozdvojit, namiesto 2 pinov pojde cez 4 (pripadne roztrojit a cez 6 pinov)

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od Roberbo »

abeljozef píše:jedna poloha je zaaretovana a druha odaretovana. Ale aj tak aby si ten pin vytiahol potrebujes vypichovak.
No, vcera som ten vypichovak v BA zhanal a nezohnal, tak som sa rozhodol, ze ho vyrobim podla postupu z internetu.

Navrtal som do odpilenej skrutky M6 dieru 4mm
vrtaky 1mm som zbrusil
vlozil do skrutky a zalepil
nasadil nejaku staru rukovat..a tu je vysledok

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od durike »

Chlapi potreboval by som pomôcť, už prechádzam do stavu zúfalosti... :? (ide síce hokej ale najlepšie čím skôr) :)
Vedel by mi niekto napísať aký je postup montáže konektorov? Alebo kde by som to našiel.
Posledná verzia ku ktorej som dospel. Namontujem vnútornú stranu konektora s tým, žeby prečnieval kúsok plastu, nato nahodím gumenú obruč (tú nemám odfotenú) tým pritiahnem vnútorný konektor k plechu a mi pekne drží.
Následné nasadím upevňovací prstenec do vnútorného konektora zakrútim ho a už len zatlačiť vonkajší konektor.
Avšak realita je taká, že ten vonkajší konektor nemôžem úplne dotlačiť. Ak som skúšal bez prstenca v pohode zapadol konektor.
Kde robím chybu?
Přílohy
IMG_20160522_194120.jpg
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od michall »

Však se mrkni na jiné dveře, jak je to tam poskládaný.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: Predne dvere: Zvazok kablov

Příspěvek od durike »

Ako je to poskladané viem len ako to poskladať s tým mám problém :) a druhú zásuvku momentálne odmietam rozoberať po zážitkoch s prvou ešte vždy neposkladanou...niekde musím robiť chybu pri skladaní alebo už neviem...
Celú nedeľu som strávil s rozmontovaním konektora a opravou troch vodičov a s následným bojom ako konektor naspäť zapojiť...:)

EDIT: problém vyriešený ten upevňovací prstenec má byť umiestnený na konektore od dverí (vonkajšia strana) a tak sa to celé zapája do konektora. Mal som gumený kĺb až mocno natiahnutý na konektore od dverí.

Ešte otázka: čo je toto za koncovku vo vodičových dverách? (nemal som to zapojené)
Přílohy
IMG_20160523_153714.jpg
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: rozebrání průchodky, oprava svazku

Příspěvek od michall »

Podle toho, kde to bylo. Třeba světýlko na zem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: DVEŘE: rozebrání průchodky, oprava svazku

Příspěvek od J.A.Y. »

chlapi já bych na vás měl taky jeden dotaz: Už asi před rokem mně přestaly otvírat okna. V konektoru byl jeden vodič úplně pryč a tuším asi jeden volnej. Protože doma nemám mj. šuplík s novejma PINama, naletoval jsem vodič na původní PIN a dal zpátky. Jenže teď se situace opakuje. To znamená, že v místě, kde končí cín, se vodič zas ulomil. Klasika :( proto se to nemá letovat. Daj se někde koupit PINy? Je tam víc velikostí, nejlíp sada abych to moh vyměnit všechno? Díky!
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DVEŘE: rozebrání průchodky, oprava svazku

Příspěvek od kubenec »

Jsou tam dvě velikosti - ISO a miniISO
http://www.ahifi.cz/iso-konektor-pin-samec-254085.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/mini-iso-konektor-p ... 54538.html" onclick="window.open(this.href);return false;

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: DVEŘE: rozebrání průchodky, oprava svazku

Příspěvek od J.A.Y. »

ok tak to zkusím poshánět, díky :good:
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“