SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bullik »

takže ta patice jde skrz fólii ve který vedou "drátkový cestičky"?
co způsobuje že to svítí zeleně? žárovka samotná, nebo je tam uvnitř zelený sklíčko?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Na budikoch je zelena folia. Ziarovky su klasicke zlte z priesvitnym sklom.

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bullik »

díky, stejně to rozeberu, než je půjdu koupit.jen jsem měl strach abych nenarazil na nějakou hi-tech n ologii...

MILANPD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2009 20:32
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od MILANPD1 »

caute.nesvietia mi cuvacie svetla len niekedy ked sa hram s radiacou pakou.takze asi to bude spinac cuvacich svetiel ale ci by ste my neporadily ako sa k nemu dostat dik
SHARAN 2001 1.9 TDI AUY 85KW

padrinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.11.2008 11:10
Bydliště: olomouc

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od padrinek »

Pánové, kolegové ve zbrani - mám problémeček - dnes jsem instaloval mlhovky, společně s rámečkama na Alhamru r.v.2002, což byla hračka, jenže protože tam dříve nebyly, tyto já přikůpil, tak jsem nikde v prostoru montáže nenarazil na el. kabeláž . Tedy v elektrice jsem dost slabej, tak jestli někdo víte, kde jsou ty dva hajzlíci Lmlh.svět. a Pmlh. svět. "zašitý"nebo jak si poradit, dejte prosím vědět. Podotýkám, že ve výbavě vozu při koupi mlhovky na voze nebyly. Dík a čau Padrinek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Tak to nebudes mat take jednoduche. Musis sa natiahnut kable od vypinaca k hmlovkam a zaroven asi budes musiet vymenit aj vypinac hmloviek nakolko esistuju 2 verzie. 1. verzia ktoru asi budes mat ty je len pre zadne hmlovky. Poznas to ze prepinac tak ako ho vytahujes aby si zapol hmlovky ma len dve polohy. Vypnute a zapnute. Zatial co 2. verzia ma polohy 3 - vypnute, zapnute predne hmlouky a zapnute predne a zadne hmouky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Áno áno, natáhnout kablíky a nainstalovat jiný přepínač. Já kupoval tenhle http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=49673" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

padrinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.11.2008 11:10
Bydliště: olomouc

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od padrinek »

No tak to jste mne potěšili pánové, ale kdo chce kralovat, musí mít korunu. Tak do toho jdu, co víc se dá "robit". Když se autí stane závislostí, holt to něco stojí. Jenže jak jsem zjistil, je toho o vela viac, co bych s tím miláčkem měl udělat. Tak zatím díky!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Prima zábavu při tahání kabelů. Trošku oříšek se dostat kabelem z motoru do auta k pedálům, ale dá se to.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Este nejake dolezite veci. Prierez vodicov 1,5 mm. Mensi ani omylom. Do konektora spinaca svetlometov osadis novy pin na poziciu c.8. Tak ziskas + pol. - pol ziskaz z kostriaceho bodu na lavej strane pod pristrojovou doskou kde dosadis nove ocko. Stymito dvomi kablami prejdes prechodkou hlavneho kabloveho zvazku do motoroveho priestoru. Najskor k jednej hmlouke od tial k druhej. :wink:

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od golfgti16vv »

tak vitam taky v klubu kdo poradi nesviti mi vnitřni osvětleni to znamena přistrojovka a podsviceni tlačitek a podsviceni klima předni zadni světla funguji v poho někdy to osvetleni vnitřku jde ale po chvili ne dřive to nebylo tak časte ale posledni dobou čim dal vic to nesviti kde bude problem diky za rady

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Kabelaz, konektory, vybehany potenciometer regulacie osvetlenia. Vytiahni vypinac aj s regulatorom, zober merak minus pol si pripni niekde ku kostre a + pol priloz na pin 1. Zapni obrysovky a potenciometer by mal regulovat papatie od nejakych 2 - 3 V az do 12V. Ak bude a aj tak to svietit nebude musis ist dalej po klabloch. Ak to nebude regulovat tak mas vadny regulator.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od golfgti16vv »

to jsem zapomnel mam novy vypinač svetel i potenciometrem a stale stejne

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Aj tak to tam omeraj a musis ist po kabloch. Zhasina to vsetko naraz (budiky, radio, tlacitka, klimatronik) ?

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od golfgti16vv »

abeljozef píše:Aj tak to tam omeraj a musis ist po kabloch. Zhasina to vsetko naraz (budiky, radio, tlacitka, klimatronik) ?
ano vše to zhasne najednou tuhle jsem to zkoušel a šlo to ale jakmile jsem přivřel dveře u řidiče tak to zhaslo může to mit souvislost nebo jen nahoda ?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“