prošlapuji pedál brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od majkl1 »

Pokud chceš měnit celej tak např. tady:
http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=41&
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od SupermanXXX »

tak po výměně špatného brzdiče se pedál opravdu přestal propadat! a už je to OK

Uživatelský avatar
rfikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od rfikus »

Kurna chlapi raky mi to přijde divný že by to bylo normální. B5tka je moje asi 10auto a žádný před tím nic takového nedělalo, i z hlediska bezpečnosti se mi to nezdá ideální. Dělá mi to taky ale brzdovka neuniká a to jsem na místě vydržel šlapat asi půl hodiny, ještě ted mě bolí noha :) když jsem zkusil z 80tky zaflekovat ano šlo to ale pedál mi zkončil na podlaze. Co až bude člověk potřebovat třeba ze 130ti na dalnici? Jak to může být brzdičem když kapalina neuniká? Vysvětlí mi to tu někdo? :) :) :)

Předem díky :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od majkl1 »

Pokud máš ESP, tak je to normální (dělá to jen na místě a až úplně dolů pedál nedojde), pokud nemáš ESP, tak je v háji hlavní brzdový válec (propouští gumičky). Stačí ti to takhle? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
rfikus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od rfikus »

Takže po dnešním bádání pánové:

Měnil jsem přední brzdový destičky, tudíž jsem zatlačit písty dovnitř, rychle nahrnutá brzdovka zpět do nádobky přes systém ABS způsobyla to že tlakový čidla v ABS si myslí, že je zavzdušněné. Tudíž se musí auto napojit přes VAG, bohužel jsme vyzkoušely vícero verzí ale pouze jedna se dostala pro komunikaci s jednoutkou (vasil) pro ABS v sekci brzdy, kde se musí aktivovat funkce test členů a při této aktivní funkci se musí našlapat brzdový pedál, dokud neztvrdne. ABS se tímto elektronicky ovzdušní a vše funguje jako před výměnou destiček, tzn: pedál se nepropadá!!!!!

Haleluja :-)

lock338
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 31.12.2008 13:34

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od lock338 »

rfikus píše:Takže po dnešním bádání pánové:

Měnil jsem přední brzdový destičky, tudíž jsem zatlačit písty dovnitř, rychle nahrnutá brzdovka zpět do nádobky přes systém ABS způsobyla to že tlakový čidla v ABS si myslí, že je zavzdušněné. Tudíž se musí auto napojit přes VAG, bohužel jsme vyzkoušely vícero verzí ale pouze jedna se dostala pro komunikaci s jednoutkou (vasil) pro ABS v sekci brzdy, kde se musí aktivovat funkce test členů a při této aktivní funkci se musí našlapat brzdový pedál, dokud neztvrdne. ABS se tímto elektronicky ovzdušní a vše funguje jako před výměnou destiček, tzn: pedál se nepropadá!!!!!

Haleluja :-)
no ja ked som dal tento test tak mi akurat zacali svietit kontrolky abs asr rucna a stale to pipalo a nic sa nedielo viac tak potom neviem ako na to :cry:
Passat..1.9.TDI
130Ps
B.5.5

mek26
Člen klubu
Příspěvky: 52
Registrován: 08.11.2010 21:54
Bydliště: Litoměřicko

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od mek26 »

rfikus píše:Takže po dnešním bádání pánové:

Měnil jsem přední brzdový destičky, tudíž jsem zatlačit písty dovnitř, rychle nahrnutá brzdovka zpět do nádobky přes systém ABS způsobyla to že tlakový čidla v ABS si myslí, že je zavzdušněné. Tudíž se musí auto napojit přes VAG, bohužel jsme vyzkoušely vícero verzí ale pouze jedna se dostala pro komunikaci s jednoutkou (vasil) pro ABS v sekci brzdy, kde se musí aktivovat funkce test členů a při této aktivní funkci se musí našlapat brzdový pedál, dokud neztvrdne. ABS se tímto elektronicky ovzdušní a vše funguje jako před výměnou destiček, tzn: pedál se nepropadá!!!!!

Haleluja :-)
Passat Variant chrompaket 1,9Tdi 96Kw,motor AVF, 2003.
Zdravím, mám naprosto stejný problém,po zatlačení pístků předních brzdičů zpět,kompletní montáži,a zkoušce jsem zjistil propadající se pedál,v servisu jsem nechal zdarma zkontrolovat kapalinu(pravděpodobně ještě původní 2003),byla nevyhovující.S kámošem jsme vyměnili komplet brzdovku(DOT4) a odvzdušnili.pořád stejné.Běží motor,stojíte na pedálu a ten se pomalu propadá až na podlahu-pr*ser,ale vypnete motor,sešlápnete jednou-trochu povolí,sešlápnete podruhé-stojíte na něm vzpřímeně jak prkno a ani se nehne.únik kapaliny není žádný a nikde.Při jízdě se to chová jak chce,brzdí to,ABS taky funguje ale jezdím s očima na šťopkách a to stojí pěkně za ho*no,místo abych si jízdu v pašíku užil.Ve středu jdu na výměnu rozvodů tak nechám udělat test ABS na VAGu a uvidíme jestli to pomůže.Dám vám všem vědět.
Přílohy
P1010024.JPG

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od fredh »

Může prosím někdo poradit mě? Nastartuju auto vyjedu a když chci zabrzdit, tak auto brzdí hodně slabě, nebo tak jakoby tupě, až to málem do někoho napálím. Po několikerém našlapání auto brzdí normálně, docela citlivě. Ale když bych chtěl těsně po vyjetí prudce zabrzdit, tak to snad do někoho narvu. Tenhle stav je někdy hned po vyjetí a někdy ne. Co to může být?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od majkl1 »

Třeba i led na kotoučích. :wink: Nemáš náhodou vrtaný?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od fredh »

nee, serie.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“