OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od michall »

Pomůže ti schéma ? Koukni na spoj mezi ovladačem a ŘJ, příp. odpoj ovladač a nasimuluj ho kouskem drátu mezi piny 4 a 1 nebo 4 a 2. Drát může mít OK izolaci, ale měď KO. Asi bych skusil zaštrachat se svazkem při vytaženém ovladači, jestli se nepohne, pak napájení, konektory, a pak už jen zkusit drát po drátu mezi dveřmi a konektorem ve sloupku.
Přílohy
okno.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od rowan »

Mám také problém s ovládáním oken - zadní okna nejdou stáhnout ze zadních dveří, pouze z ovládacího panelu u řidiče. Ze zadních tlačítek jdou pouze zavřít. Ty spínače v zadních dveřích se zdají jakoby zablokované, ale i když zkouším to povolovací tlačítko u řidiče, tak při poloze "zablokováno ovládání zadních oken" se neděje při použití zadních tl. nic, pokud to vepředu povolím tak vzadu jdou okna pouze zavřít, otevřít ne... Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Luca_69 »

rowan píše:Mám také problém s ovládáním oken - zadní okna nejdou stáhnout ze zadních dveří, pouze z ovládacího panelu u řidiče. Ze zadních tlačítek jdou pouze zavřít. Ty spínače v zadních dveřích se zdají jakoby zablokované, ale i když zkouším to povolovací tlačítko u řidiče, tak při poloze "zablokováno ovládání zadních oken" se neděje při použití zadních tl. nic, pokud to vepředu povolím tak vzadu jdou okna pouze zavřít, otevřít ne... Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Tutově to budou kabely .. příznaky se shodují.. jako u všech ostatních :-D
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od rowan »

Takže bych měl omrknout průchod kabelů do zadních dveří? Nebo myslíš kabely u spínačů?


>> Tutově to budou kabely .. příznaky se shodují.. jako u všech ostatních :-D[/quote]

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Luca_69 »

Pruchod kabelů do zadních dveří včetně konektoru.. skoro každej už opravoval kabely.. aspon co jsme tak zjištoval.
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Bandog »

rowan píše:Mám také problém s ovládáním oken - zadní okna nejdou stáhnout ze zadních dveří, pouze z ovládacího panelu u řidiče. Ze zadních tlačítek jdou pouze zavřít. Ty spínače v zadních dveřích se zdají jakoby zablokované, ale i když zkouším to povolovací tlačítko u řidiče, tak při poloze "zablokováno ovládání zadních oken" se neděje při použití zadních tl. nic, pokud to vepředu povolím tak vzadu jdou okna pouze zavřít, otevřít ne... Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Zdravím,

pokud se ti zdá, že zadní ovládání oken je jakoby "zablokované" máš tím namysli to, že nejdou zmáčknout do jedné polohy? Pokud ano, tak se tě ještě zeptám jestli jsi náhodou v poslední době nesundával tapecírunk ze zadních dveří (výměna repra atd.)? Ptám se jen proto, že jsem měl podobný problém a bylo to špatně nasazeným tapecem..........ale pokud ti jdou mačkat na obě strany stejně a stejně okno nejde otevřít tak mrkni na kabely, problém bude tam :mrgreen:

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od rowan »

Bandog píše:
rowan píše:Mám také problém s ovládáním oken - zadní okna nejdou stáhnout ze zadních dveří, pouze z ovládacího panelu u řidiče. Ze zadních tlačítek jdou pouze zavřít. Ty spínače v zadních dveřích se zdají jakoby zablokované, ale i když zkouším to povolovací tlačítko u řidiče, tak při poloze "zablokováno ovládání zadních oken" se neděje při použití zadních tl. nic, pokud to vepředu povolím tak vzadu jdou okna pouze zavřít, otevřít ne... Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Zdravím,

pokud se ti zdá, že zadní ovládání oken je jakoby "zablokované" máš tím namysli to, že nejdou zmáčknout do jedné polohy? Pokud ano, tak se tě ještě zeptám jestli jsi náhodou v poslední době nesundával tapecírunk ze zadních dveří (výměna repra atd.)? Ptám se jen proto, že jsem měl podobný problém a bylo to špatně nasazeným tapecem..........ale pokud ti jdou mačkat na obě strany stejně a stejně okno nejde otevřít tak mrkni na kabely, problém bude tam :mrgreen:
Ahoj, opravdu se ty 2 zadní ovladače oken tváří jako zablokované, prostě do polohy dolů se nedají vůbec přepnout, kladou tvrdý fyzický odpor. S tapecírunkem jsem nic nedělal, ale tento stav je již od doby co jsem auto koupil. Jak by to mohlo souviset s tapecírunkem?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od michall »

S tapecem se mi to taky nezdá. V tom vypínači je tunýlek s pérkem a kuličkou. Mohlo se stát, že tohle nechodí jak má. Zkusil bych odpojit ten vypínač, nasimulovat spínání kouskem drátu, pokud to bude chodit, kuchnout vypínač, vyčistit, opravit, promazat, vyzkoušet a dát zpátky. Jinak ty kabely.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Bandog »

Tak až teď jsem si všimnul, že se ptáš na II. řadu.........tak tam bohužel nemohu sloužit, ale u jedničky se mi fakt stalo, že když jsem při výměně repra v zadních dveřích na jedněch z nich špatně nasadil zpět tapecírunk, tak mi nechodilo ovládání stahování okna a vůbec se ta "kolébka" nedala zmáčknout (mám pocit, že nešlo okno stáhnout) a na druhou stranu makalo normálně.

Takže promiň za mylné dotazy, na dvojce to je už úplně jinak..........

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od StormBC »

nechci zakládat nové téma tak to napíšu sem: taky mi nejde stahovat obě zadní okna u GIV - ani od řidiče ani ze zadních dveří, kabely jsou neporušené a tapec nebyl nikdy rozdělaný, kdyz se zmáčkne tlacitko na stahovaní zadniho okna- je jedno jesi levé nebo pravé,,,,tak se ozve jen jakési lupnutí ale okno se nehne ani nahoru ani dolů, chtěl jsem tomu motorku jakože ručné pomoct ale okno je totalně pevné a vubec se nekýve...takže jsem uplně bezradný...díval jsem se jeste na nejaky pojistky ale tam myslim nic není...ale pokud ten motorek vydava lupnutí tak bych rekl ze funguje....i podsvicení tlačítek zadních oken funguje...díky za rady:)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Tommate »

dělalo mi to samé, jen to cvaklo, a nakonec to bylo spálené vinutí na rotoru motorku (jen jedna smyčka, taková zčernalá), když jsem motorek připojil natvrdo, tak se normálně otáčel, ale ta elektronika kontrolující dovření okna dostává asi špatné hodnoty a hned to vypíná, vypadalo to jakoby se vinutí dotklo kovového pláště motorku, sehnal jsem rozbitou stahovačku s dobrým motorkem asi za tři kila a přehodil to, ovšem poskládat rozebranou stahovačku je mazec, ale jde to

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od Radoslav »

Mne sa z času na čas vyskytne problem,že okno na vodičovej str.spustím dole a naspäť ho už nevytiahnem. :( musím chvílu počkať a potom auto zamknúť aby sa automaticky dotiahlo.No keď si predstavím,že minule na parkovisku som stiahol okno aby som si zobral parkovací lístok a dosť pršalo,no a vytiahnuť hore sa nedalo,to mi teda do smiechu veru nebolo. :ura1: :ura1: :ura1:Mal už s tým niekto problém :?:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od abeljozef »

Ostatne okna ti idu v tom case ked nejde vodicove ? Mohla by ucinkovat tepelna poistka.

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od vw frog »

Zdarec,stalo se mi to samé,co Radoslavovi.Stojím v Praze na Nuseláku v koloně,horko jako kr.va,klima nefunguje,tak si stáhnu okýnko.A EJHLE.Moje nešlo vůbec a u spolujezdce šlo jenom dolů.Nahoru jen podržením klíčku v zámku dveří.Stalo se mi to ráno,tak jsem hned volal ,,PŘÍTELE NA TELEFONU MICHALLA "a odpoledne mi to fungovalo.Tímto bych chtěl Michallovi poděkovat.Mám tam provizorně čokoládu.FROG
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re:

Příspěvek od bullik »

kazbic píše::D Děkuji.No a aby toho nebylo málo,tak dnes jsem řešil nefungující ovládání okna spolujezdce z místa řidiče a nehrající repro v předních,levých dveří.Kabely jsem prohlídl už dřív a nic.Jsou perfektní,neporušený.Samotný spínač po proměření taky v poho. Tak přišel na řadu KONEKTOR.Můžu Vám s klidem napsat,že jako elektrikář jsem se málem zblil.Něco tak hodně zaoxidovaný jsem už dlouho neviděl.Spadaný bordel z oxidace je vidět dole v konektoru.Po vyčištění jemným smirkovým papírem a vystříkání Kontaktolem jsem ještě do samice (ve sloupku) namázl kontaktní vaselínu a věřím tomu,že tady už závada nikdy nebude.Po zasunutí konektoru oboje závady VYŘEŠENY.Všechno maká tak,jak má. :wink:
4 kazbic : Prosím radu: jak rozpojit ten konektor? zkoušel jsem za něj brát všeliak, ale nějak to nejde, nechci to pokurvit.

díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“