Zaslepenie EGR ventilu na benzine

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Jarrod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2009 12:19
Bydliště: Okolie Senec SR

Zaslepenie EGR ventilu na benzine

Příspěvek od Jarrod »

Caute ludia, dufam ze nezakladam zbytocne novu temu, ale neviem to nikde najst.
Mam problem, ze predcasom mi z EGR ventilu vyrazilo poistku a auto zacalo dost moc hlucne odfukovat-skoro jak traktor.
Cital som ze sa da odstavit-zaslepit zaslepit EGR ventil, tak sa stalo, ale teraz mi auto pri pridavani plynu tak divne syci, je to pocut ako keby som daval nitro, len ta rychlost chyba... :lol: , a zerie viacej, predtym mi na pc ukazovalo pri 430km polovicu nadrze, teraz pri polovici bolo 370km.
Prosím je tu niekto kto mal podobny problem, alebo sa tomu rozumie? Prosím poradte co mam spravit.
VOPRED DAKUJEM

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od DandyCZ »

Čau...s tyvým problémem ti asi nepomůžu, snad mě jen napadá nějaká netěsnost na přírubách od EGR a jeho trubic co jsou na svodech výfuku a sání.

Ale chtěl sem se zeptat :) Když jsi to EGR zaslepil, nehlásí ti RJ chybu od ventilu EGR? Mě ventil hlásil chybu a auto spadlo i do nouzáku, ale když jsem ho vyčistil vše bylo OK, takže sem ho nezaslepoval, jinak sem to tu taky pročítal a o zaslepení EGR na benzín tu nikdo nic nepíše...tak sme se na to vyprd, aby mi to furt nehlásilo chybu na palubovce.

A kde jis ho konkrétně zaslepoval? Na přírubách od svodů nebo přímo u ventilu?..a konektor jsi nechal zapojenej nebo ne?....

Jinak sorry že se přiživuju na tvým tématu...;)

Jarrod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2009 12:19
Bydliště: Okolie Senec SR

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Jarrod »

Vpohode neprizivujes, je to tu nato aby sa to riesilo.
1. pc mi nic neukazoval, asi preto ze nebol zasraty
2. zaslepoval som to iba tam kde sa zvod spaja s ventilom(medzi to som jeb.l dva pliesky), nikde inde-mozno tam je chyba, neviem
3. konektor som nechal zapojeny

Tod asi secko.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od DandyCZ »

tak EGR je u vyfuku přimo na svodech, pak od EGR vede takova trubice ke klapce....zkus to zaslepit i tam (u příruby pod klapkou).......takhle ho mám umístěnej v mým autě...mám motor AUS.......třeba si to tam podsava a muze to delat ten bordel, jeliož tam tedď není nucenej směr produ plynů tak to může dělat neplechua může se ten vzduch nějak točit či co.....jen taková spekulace....kdo ví......

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Čau chlapi podle mě je EGR ventil úplně zbytečná věc jen to špiní klapku a ubírá na výkonu.Já mám EGR špatný nejspíš zaseklý jednotka hlásí pochopitelně chybu ale auto mi do nouzáku nepadá nevým jak by to bylo po odpojení konektoru,nemá ho někdo na klubu na tomto motoru úplně venku a zaslepený.Na naftě se to dělá standartně ale tam je řízen podtlakem u nás bohužel elektronikou... :(
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od DandyCZ »

jo když sem to čistil koukal sem co je tam špíny....tak doufám že tohle téma se rozjede a dojede ke správnému výsledku jak EGR u benzínu vyřadit bez hlášky chyby RJ....
kluci a jakej máte typ motoru?....koukám že jednomu to hlásí chybu a druhé mu ne...jestli to nezávisí na tom typu a použitý elektronice
já mám AUS.....většina ostatních má myslím BCB nebo jak to je.......ať sem hledal cokolik a 1.6 16V tak vše bylo k tomu druhému typu...AUS tu snad skoro nikdo nemá...

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Alesek820 »

Ja mam kod motoru AZD, ja jsem mel taky problem s ERG ventilem, zasekaval se mi a kdyz uz se to stalo tak to chcipalo - musel jsem udrzovat vyssi otacky - pri volnobehu otacky zakolisaly a motor chcipnul. Po vychladnuti jsem opet nastartoval jako by nic. Prvne jsem ho nechal vymenit a od te doby to slapalo par mesicu v pohode. Potom opet doslo to co jsem uz zde popisoval. PRobehla uspesna reklamace a ted uz zase asi pres pul roku v pohode. Tak nevim jestli to byl nejakej vadnej kus. Zaslepovat jsem ho nezkousel.
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Já nám ATN.Podle mého by měl jít v jednotce vypnout ale je problém se do jednotky dostat když člověk neví vstupní kód u ropy je to 12233 to ví všichni ale ještě nikdo nenapsal ten platný pro benzín.Teď trošičku odbočim od tématu ale týká se to právě nejvíce 1,6 16V všichni kdo máte problémy s kolísáním otáček na volnoběh u těchto motorů,pokud jste už vyměnily všechno jak je to už popsáno v několika desítkách topiců tj čidla,vyčistily klapy atd atd tak moje rada zní koukněte pod klapu jestli pod ní máte těsnění.Po tom co jsem si ho vyrobil a je pod klapou otáčky motoru se ani nehnou. :wink: :wink:
VW GIV 1.6 16V

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od pinda »

Ahoj, já mám AUS a zkoušel jsem EGR zaslepit, vždy to hodilo chybu, ale auto jelo normálně i spotřeba stejná, zaslepil jsem to před EGR i za EGR, jeden mechanik co dělá jen koncernová auto mi řekl že u aut co mají 2 lambda sondy to po zaslepení bude vždy házet chybu, ta lmbda za katíkem to prý pozná že se do sání nepouští zpět žádné plyny, laboroval jsem nad tím asi půl roku a nic.Jinak kdyby jste někdo chtěl EGR koupit tak mám origoš Pierburg i z účtenkou na kterém je najeto cca 5000km tak za 700kč + pošta je naprodej, kupoval jsem ho před 2 měsíci, ale závada byla jinde.

Jarrod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2009 12:19
Bydliště: Okolie Senec SR

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Jarrod »

Mne to teraz hadze chybu EMISE - DO DÍLNY!!!
Co je to ?

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

V první řadě bych to nechal napíchnout na VAG po vyčtení závad budeš vědět víc.Ale podle toho co píšeš to může být vadný katalyzátor,nebo lambdasonda to těžko říct..
VW GIV 1.6 16V

Jarrod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2009 12:19
Bydliště: Okolie Senec SR

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Jarrod »

Takze spravil som jednu vec, dal som zase dole EGR ventil aj koleno co ho drzi na motore, a predstavte si to koleno od motora bolo uvolnene, bolo cele cierne asi odtial to sycalo- teda urcite, lebo ked som to zatesnil tesniacim papierom, poriadne zatiahol, takisto aj EGR ventil zatesnil a hotovo. Auto nesyci ale vypisuje mi chybu EMISE - do servisu
Kamarat hovoril, ze ked som to uz uplne zaslepil ze tade neprejde ani prd vzduchu tak zaznamenava ze tam nieje akokeby EGR ventil a tak vypusta do ovzdusia emisie a pc to hlasi ako chybu.
Co si o tom myslite?
Ten moj EGR ventil ma zospodu dieru, pozeral som na fotkach ine a tam tu dieru nema(su akokeby zaslepene), ak by som tu dieru tam zaslepil, mohlo by to ist?
Dakujem za posterhy

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

ta záslepky dole musí být taky co jsem viděl EGR tak všechny to tam měli zaslepene

Jarrod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2009 12:19
Bydliště: Okolie Senec SR

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Jarrod »

parada takze mi ju vyrazilo...
takze hop sa do zaslepovania EGR ventilu odznova ale teraz zospodu,
dakujem.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od bifur »

Elektronicky EGR ti vzdy hodi chybu ked ho zaslepis a to presne z toho dovodu ako si pisal. Mas dve lambdy a jednoducho ti ide viac emisii von z vyfuku, preto ti hadze chybu. Ja mam klasiku podtlakovy a jednu lambdu, ja ho zaslepit kludne mozem.. :wink: Ale nemam ho zaslepeny. Dlhu dobu som mal trubku od EGR zalepenu tym bordelom ktory tade ide (hned v podstate v klapke, kde sa to miesalo s mastnotou z odvetravania..) a ked som to spojazdnil, tak fakt ziadny rozdiel necitim. Akurat mam pocit ze to je trosku kludnejsie..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“