1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

enzo84 píše:tak cukání jsem zdá se vyřešil :-) na posledním zapalovacím kabelu co vede ke svíčce byla díra v izolaci a jiskra propalovala na kostru motoru... škoda, že jsem si toho všiml až teď :-( dal jsem teda nový kabel a jede to jak ďas ;-)

akorát to startování pořád zlobí, myslel jsem, že se to tím taky vyřeší... no ale subjektivně je to ohodně lepší, protože už to necuká... chvílema to bylo dost šílený...
to startovani je asi nejaka nemoc :D ....... kluci tu uz vymenili pomalu celou elektriku v aute a nic! :D .... bohuzel asi se budeme muset smirit s tim, ze nekdy budeme vypadat na parkovisti, jako ocasi, kdyz tam budeme auto krisit! :D .......
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

asi jo, co se dá dělat... ale i když chytá blbě, tak vždycky pak chytne a jede bez problémů, teda aspoň teď po výměně těch kabelů a svíček jede fakt super :-) doufám, že mu to vydrží, koukal jsem, že konečně i spotřeba trošku opadla, asi teda žádný zázrak, ale při jeho žravosti je i 1/2 l úspěch 8)

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

enzo84 píše:asi jo, co se dá dělat... ale i když chytá blbě, tak vždycky pak chytne a jede bez problémů, teda aspoň teď po výměně těch kabelů a svíček jede fakt super :-) doufám, že mu to vydrží, koukal jsem, že konečně i spotřeba trošku opadla, asi teda žádný zázrak, ale při jeho žravosti je i 1/2 l úspěch 8)
ja ted menil filtry, daval jsem tam MANNy a fakt jsem poznal rozdil ... auto jde celkem lip do otacek ...
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Rom@n »

H8me píše:
enzo84 píše:asi jo, co se dá dělat... ale i když chytá blbě, tak vždycky pak chytne a jede bez problémů, teda aspoň teď po výměně těch kabelů a svíček jede fakt super :-) doufám, že mu to vydrží, koukal jsem, že konečně i spotřeba trošku opadla, asi teda žádný zázrak, ale při jeho žravosti je i 1/2 l úspěch 8)
ja ted menil filtry, daval jsem tam MANNy a fakt jsem poznal rozdil ... auto jde celkem lip do otacek ...
Já tam MANNY dávám pořád a zatím spokojenost každých 10 tisíc km olej+vzduchový filtr + kabynový filtr a auto zatim v pohodě jezdí jak má.
Obrázek

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Radik27 »

Zdravím, takže po přečtení tohoto vlákna typuju že na 99% je to špatná lambda sonda. nejčastější proijevy špatné lambda sondy jsou tyto: občasné cukání motoru i na volnoběh, nejčastěji pokud se rozhodnete prudce přidat tak se auto jakoby zahltí a začné "kuckat" pak se chod motoru ustálí. doporučuji kupovat lambda sondu ORIGINAL - ano je dražší ale máte jistoutu že vydrží. po vlastních zkušenostech levnější neorigo varianta byla za super peníz, ale bohužel po cca 5tis km opět odešla.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

Radik27 píše:Zdravím, takže po přečtení tohoto vlákna typuju že na 99% je to špatná lambda sonda. nejčastější proijevy špatné lambda sondy jsou tyto: občasné cukání motoru i na volnoběh, nejčastěji pokud se rozhodnete prudce přidat tak se auto jakoby zahltí a začné "kuckat" pak se chod motoru ustálí. doporučuji kupovat lambda sondu ORIGINAL - ano je dražší ale máte jistoutu že vydrží. po vlastních zkušenostech levnější neorigo varianta byla za super peníz, ale bohužel po cca 5tis km opět odešla.
je to možné a co ty špatné starty? .... já teď měnil svíčky, tak jsem zvědav ..... ale půl lidí tu vyměnilo skoro celou elektriku v motoru a nic ....
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Radik27 »

teoreticky pokud nějaká svíčka má už namále a hází jiskru sem tam, tak by to mohlo způsobovat ty špatné starty, ale to si spíše myslím, že by třeba chytli jen 3 válce a nebo by občas nějaký vynechal a pak zase chytnul...

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání -> VYŘEŠENO

Příspěvek od enzo84 »

Ahoj všem,

hlásím, že problém je vyřešen!!!

Předem bych rád poděkoval za radu "jjardovi", viz. tento topic http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=114490" onclick="window.open(this.href);return false;

Skutečně se jednalo o "prosakujicí" vstřikovací ventily. Koupil jsem tedy jeté a ihned po výměně bylo startování bez problémů. Najel jsem cca 500 Km a spotřeba při mojí ostré jízdě (dálnice 180 km/h, okresky 130 km/h) nepřelezla cca 8,5 l/100. Dnes jsem najel cca 150 km klidné jízdy a spotřeba kolem 7 l/100 :-) Celkově se dá říct, že spotřeba je cca o 1 až 1,5 l nižší než před výměnou. Takže zatím velká spokojenost.

Pro všechny ostatní kdo mají problém se startováním, když je ohřátý motor, VAG jim nic nehlásí, tak DOPORUČUJU zkontrolovat vstřiky! Já sem se s tím trápil cca rok a nebýt výše zmíněného topicu, tak bych to řešil asi pořád...

Mějte se fajn,
Enzo

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání -> VYŘEŠENO

Příspěvek od H8me »

enzo84 píše:Ahoj všem,

hlásím, že problém je vyřešen!!!

Předem bych rád poděkoval za radu "jjardovi", viz. tento topic http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=114490" onclick="window.open(this.href);return false;

Skutečně se jednalo o "prosakujicí" vstřikovací ventily. Koupil jsem tedy jeté a ihned po výměně bylo startování bez problémů. Najel jsem cca 500 Km a spotřeba při mojí ostré jízdě (dálnice 180 km/h, okresky 130 km/h) nepřelezla cca 8,5 l/100. Dnes jsem najel cca 150 km klidné jízdy a spotřeba kolem 7 l/100 :-) Celkově se dá říct, že spotřeba je cca o 1 až 1,5 l nižší než před výměnou. Takže zatím velká spokojenost.

Pro všechny ostatní kdo mají problém se startováním, když je ohřátý motor, VAG jim nic nehlásí, tak DOPORUČUJU zkontrolovat vstřiky! Já sem se s tím trápil cca rok a nebýt výše zmíněného topicu, tak bych to řešil asi pořád...

Mějte se fajn,
Enzo
no ja mam spotrebu jako ty a starty jsem mel spatny i tak, jinak mam ted novy svicky (NGK) a zatim to neudelalo, takze uvidime :)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 29.10.2007 20:32

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od GolfinoCZ »

Kolik mužou stát ty vstříky na Golfa 4, 2.0, r.v 99 na autokelly je za 4000 a to jako jen jeden??????? 8O 8O
Jestli někdo víte kde je sehnat levněji tak díky


Hned jak bude čas tak to zkusím podle návodu jestli jsou KO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... y&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

lubo188
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.02.2010 15:17

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od lubo188 »

Zdravim mam takyto problem bola cistena klapka spravilo sa zakladne nastavenie auto islo fajn no teraz mi znicoho nic kolisu otacky alebo si sam prida a ide na 1200 otacok po par preslapnuti plynu klesnu na normal 700-750 dal som ho na wag a je tam chyba -

00557 - Tlakovy spinac servorizeni (F88)
29-00 - zkrat na kostru

Vymazal som tu chybu spravil skusobnu jazdu a chyba bola spet... Bude problem v nom? Je to Golf 4 1.6 AKL a mohli by ste mi napisat cislo toho snimaca v etke ho neviem najst, dakujem.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

cau kluci, pred casem jsem zacal mit stejny problemy, cukani, chveni motoru za studena, kdyz je studenej, nedrzi otacky, zdecha, volnobeh 1500ot, obcas pri seslapnuti plynu v motoru neco klapne (bouchne). Kdyz byl motor zahratej, tak pri oddelani nohy z plynu hodne cuknul. Tak jsem vycistil klapku, udelal jsem zakladni nastaveni a pri zahratem motoru je chod motoru ok, ale kdyz je studenej, tak nedrzi volnobeh, zdecha, motor se nepravidelne chveje, pri seslapnuti pedalu cca do 2500ot cuka, nad je ok ....

na svickach mam najeto cca 12 000km (origo NGK)

diagnostika nepise zadnou chybu

diky za rady!
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od jurod »

Už jsme to tady řešili.... je to začarovanej kruh.
Zkus projít všechny hadice, přívod vzduchu, podtlak brzd.... zda někde není díra...
Já mám to samé a pomohla jiná klapka. Koupil jsem ojetou a na měsíc byl problém pryč a teď je to zpět, takže asi taky odešla.
Sleduj tento odkaz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 7&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
Havajisto tam řešil ten samý problém a prý to už má vyřešené, tak by tam měl napsat co a jak... docela by mně to taky zajímalo.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od jurod »

lubo188 píše:Zdravim mam takyto problem bola cistena klapka spravilo sa zakladne nastavenie auto islo fajn no teraz mi znicoho nic kolisu otacky alebo si sam prida a ide na 1200 otacok po par preslapnuti plynu klesnu na normal 700-750 dal som ho na wag a je tam chyba -

00557 - Tlakovy spinac servorizeni (F88)
29-00 - zkrat na kostru

Vymazal som tu chybu spravil skusobnu jazdu a chyba bola spet... Bude problem v nom? Je to Golf 4 1.6 AKL a mohli by ste mi napisat cislo toho snimaca v etke ho neviem najst, dakujem.
Zdar, zkus odpojit z toho spinace ten konektor, v něm jsou 2 piny v tom konektoru na tom kabelu a zkus je za chodu motoru proklemovat... spojit ty dva piny na přímo drátkem...
Případně zkus se podívat, jestli to není nějak zaoxidované a trošku to očistit.
Nachází se to pod alternátorem, jak jde klínovej řemen od alternátoru směrem dole, tak tam pohání takové kolečko, v něm je to čidlo...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od havajisco »

Pročítám a píšu tam kde jsem to slíbil. Takže píšu aj sem. U mě byl problém se studeným startem a mizerný tah. Vyřešila to výměna těsnění pod sáním (celkem 4 kusy- žeby ty gumové kroužky?) Kdo má ETKU hoďte to prosím sem ať kluci vidí co myslím. A k těm startům za tepla, škubání a horší tah-zkusil bych se podívat kdy otvírá termostat (u mě otevřel až v 96°C- takže mírné přihrávání) a rovnou vyměnil i teplotní čidlo (4 piny). Ale přišly mi na vadu ŘJ motoru (komunikace CANBUS mezi ABSkem a ŘJ motoru). Ale má to vliv víceméně na brzdy a trochu na dynamiku motoru (ŘJ neví nic o pohybu auta) Takže sháním ŘJ s kódem 06A 906 019. Neví někdo jestli jde překódovat z 1.6 SRanec typu APF? Díky. Mějte se.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“