MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od rcmony »

A kde by se dal koupit, ND na 1203 už budou trošku nedostatkové zboží - NE ??
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od bullik »

Já to koupil v Berouně v autodílech, stačilo se zmínit o silentbloku na dvanáctsettři a maník hned věděl.... kus 32kč...
Pokud je to krám kterej existuje delší dobu a prodávaly se tam i díly na stařešinky tak by to tam měli mít. Je to dražší než za 7kč, ale mám to !

Uživatelský avatar
dusanc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravské Kravařsko

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od dusanc »

Zdravím vespolek.
Nevím, jestli to dát do tohoto vlákna:
při výměně termostatu jsem našel ležet dole na krytu motoru takovýto silenblok.
Nepozná jej někdo? Má v průměru 7cm.
Přílohy
IMG_0095.JPG

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od pistahufnagl »

estli to jede i bez nej, tak sup s nim do popelnice - ja uz takovy veci vyhodil. :lol:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
dusanc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravské Kravařsko

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od dusanc »

Jezdí to, zatím na autě nic nepozoruji. Na podzim tam nic nebylo. Že by to byla práce kuny,
už mé, skoro dvouleté úhlavní přítelkyně, která si musela vybrat ze všech aut v okolí zrovna mou Galaxy?! Na druhou stranu, myslím že má dobrý vkus. :mrgreen:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od patper »

vypada to na ochranu nejake hadice - dava se to tam proti prodreni..... ale jen tipuju ....

Uživatelský avatar
dusanc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravské Kravařsko

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od dusanc »

patpere, ty nakonec můžeš mít pravdu! Táhnou se tam hadice od IC, ty jsou takové silné.
Zítra polezu znovu do motoru (netopím, hledám to) tak se na to mrknu.
Zvenku kroužek není narušený, zevnitř je na zubech vidět nějaké otlaky.
Viz foto:
Přílohy
IMG_0102.JPG

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od patper »

:D neco jako treba zde u filtru :idea: :lol:
Přílohy
DSC02596_změna velikosti.JPG

Uživatelský avatar
dusanc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravské Kravařsko

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od dusanc »

Ano, je to přesně ono z toho obrázku! Je to ochrana hadice. Všiml jsem si toho, když jsem tahal ven to čerpadýlko vody, co je vidět vpravo vzadu. Docela porod. Velice by se hodily ty kleště z fota. :mad3:

Uživatelský avatar
infarkt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.07.2008 13:25
Bydliště: ...ďaleký východ SR :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od infarkt »

Na mojom Sharanikovi pred 2 týždňami začali na volnobehu podivné zvuky...najprv som mysle, že to bude ten horný silenblok (olejový), ale zistil som s kámošom (na zdviháku), že to je tá kyvná vzpera nosníku motora a prevodovky :158:

V pondelok výmena, odvtedy tichota a pohoda :lol:
Foto pôvodnej vzpery v prílohe.
Vzpera ma stála 85,00 €.
Přílohy
20072010030.jpg
20072010031.jpg
20072010032.jpg
20072010033.jpg
VW Sharan 1.9TDi 96kW,2005 (môj prvý)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od vilik »

Mám podezření, že mám v čudu silentbloky. Jednat to v zatáčce vydává zvláštní zvuky a hlavně pozoruji, že to začalo kopat do řadící páky při přidání, či ubrání plynu. Je to možné?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
odarroc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.12.2007 20:56
Bydliště: Teplice

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od odarroc »

zdar Viliku,poresil jsi to nejak nakonec? Ja jsem zjistil,ze mi ALA vybruje pri razantni akceleraci a staci malinko ubrat plyn a zase vybrace prestanou.na ALE mam fungl poloosy,predni loziska,spodni cepy,ulozeni hornich tlumicu (guma s loziskem) a nové uz zimni pneu.delalo mi to i pred tim (cca8000km),ale tyto veci byly spatne tak jsem to neresil.napadla me spojka,ale nemam s ni zadny problem 180tis.najetona volnobeh zadne vybrace ani zvuky.ze by silembloky motoru? nikdo takovou zavadu jeste nepopisuje (vybrace pri sešlápnutí plynu)

Uživatelský avatar
Dyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 22.07.2010 23:24
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od Dyna »

Nějakou dobu jsem tady nebyla a už jdu otravovat s dalším problémem. :blush:
Prošla sem tady už všechny možný témata a jediný co mi vychází jako reálný je uchycení motoru.
Při jízdě z kopce, nebo po rovině bez většího zatížení motoru je vše ok, ale jakmile jde motor trochu do otáček, tak se auto napřed rozvlní. Něco jako jízda po našich "dálnicích" v koleji. Pak začne ale neskutečně vibrovat, do volantu to ale nejde. Začíná to někde kolem 70km/h. Jen nechápu, že předevčírem a včera ráno to nedělalo, večer už zase jo. Dnes po cestě do práce zase nic. Když odstavím, tak se to zase postupně zklidní až do doby než přidám plyn. Před měsícem bylo auto na technické, kde bylo všechno v pořádku. Ještě mě napadá, že na volnoběh se z pravé strany auta ozývá drnčení, který po přidání zmizí, ale asi to nebude mít souvislost.
http://kadett-gsi.napady.net/galerie/ko ... zhled.html" onclick="window.open(this.href);return false; můj nejlepší výtvor. bohužel bývalý

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od Lolik »

Dyna: Zkus vyzkoušet vůli na řízení. Něco podobného mám i já když přišlápnu plyn tak se auto trochu zavlní a kolem 90km/h vybruje auto. Zjistil jsem velkou vůli na čepu řízení u pravého kola proto asi plavu a vybrace možná budou od toho čepu nebo jsou vůle na poloosách neboď jsem nedávno převažoval kola ale moc to nepomohlo.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od bullik »

Dyna píše:Nějakou dobu jsem tady nebyla a už jdu otravovat s dalším problémem. :blush:
Prošla sem tady už všechny možný témata a jediný co mi vychází jako reálný je uchycení motoru.
Při jízdě z kopce, nebo po rovině bez většího zatížení motoru je vše ok, ale jakmile jde motor trochu do otáček, tak se auto napřed rozvlní. Něco jako jízda po našich "dálnicích" v koleji. Pak začne ale neskutečně vibrovat, do volantu to ale nejde. Začíná to někde kolem 70km/h. Jen nechápu, že předevčírem a včera ráno to nedělalo, večer už zase jo. Dnes po cestě do práce zase nic. Když odstavím, tak se to zase postupně zklidní až do doby než přidám plyn. Před měsícem bylo auto na technické, kde bylo všechno v pořádku. Ještě mě napadá, že na volnoběh se z pravé strany auta ozývá drnčení, který po přidání zmizí, ale asi to nebude mít souvislost.
No, myslím že jako první bys měla nechat zkontrolovat rozvody a to co nejdřív. Podle popisu mi to připadá že by mohlo bejt volný rozvodový kolo na klikovce a tím pádem rozhozený rozvody. To by vysvětlovalo to že to nějakej den to nedělá a nějakej jo. Je to obecná bolest nejen motorů VW. Rozhozený nebo "plovoucí" rozvody dokážou udělat šílený věci.... Jak to startuje?,nejede to někdy jako brus a někdy líně? jak se chová motor když jde z volnoběhu do otáček? táhne do kopce nebo ztrácí výkon? pokud se se zvyšujícíma otáčkama zvětšujou i vibrace je to špatně. Spíš ale raději moc nelaboruj a nech se na to podívat někoho kdo tomu rozumí. Jestli to rozvody nejsou tak budeš mít jistotu, ale jestli jo tak se ti to "potká" , ta bude to hodně drahá sranda.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“