MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od patper »

Nooooo,nevim jiste,ale neco podobneho delal spatnej vstrikovac - misto rozprasovani odkapaval....Ale uz si nemuzu nic okolo vybavit :oops: :oops: Ale motor sel hrozne tvrde :idea:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Tommate »

to už jsi druhý co píše, že to má tvrdý chod, ale to zkresluje to video - ale kdyby to bylo neco se vstřikem, tak by se to mělo nějak projevit i v otáčkách, vyloučit se to zatím asi nedá ......díky .. jinak jsem to podrobněji popsal i zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1336624#p1336624" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od mimayin »

Mám s klepáním také problém. Tedy až nyní. Abych to uvedl posloupně. Všechno šlapalo jako hodinky. Vyměnil jsem olej (Castrol 10-40) a přidal Slike (teflon). Zajel a vše v pohodě. Poté jsem přidal do benzínu Sonax na čištění palivové soustavy a vyrazil do Liberce. Už při cestě se mi zdálo, že motor chvílemi hůř akceleruje. Po návratu jsem zaslechl takévé trošku nepravidelné klepání na straně motoru směrem k baterii. Navíc za studena zcela pravidelné kolísání. Jako by nejela jedna svíčka. Vzhledem k tomu ze je to VR6 tak by se to asi neprojevilo tak razantně jako u 4válce. Poradí mi někdo? Svíčky samozřejmě vyměním, protože nevím jak jsou tam dlouho.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od mimayin »

Takže to klepe po zahřátí. Takže jdu psát do druhého tématu. Včera měl motor přece jen ještě skoro 80 C°. mimayin

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od luk.ino »

ja proste neverim zadnym prisama do oleje ani paliva 8O

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od abeljozef »

Uplne s tebou suhlasim, ziadne prisady.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od patper »

Jj,take bych si tam nic nedal - teda do starsiho auta urcite ne-e :idea:

Kamarad si dal pripravek do motoru co to vsechno vycisti a tak podobne.... no a druhej den uz skoro nenastartoval - byl bez komprese :idea: Ono to vsechno opravdu vycistilo,ale autu to moc neprospelo :(

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od marasoba »

Peposu píše:Lidcky mam problem a celkem se toho desim kdyz jsem nastartoval auto tak mi nahore neco klepe a dole z pod auta je to horsi ten zvuk.Ato jinak v provozu jede , tahne neprijde mi ze by byl nejak omezen a myslim si ze i spotreba je normalni.Nahodil jsem videa se zvukem skuste to spustit a poslechnout a rict mi co si myslite.To prvni si myslim ze ventily aa to druhe ze asi klikova hridel . nefim reknete mi vy.

Peposu, jak to dopadlo? Mám pravděpodobně stejný problém. Mě někdy pomůže, když zařadím a vyřadím trojku, někdy se to ztratí. Taky mi pomáhá jemně zatlačit řadičku dopředu, nebo dozadu - nezařadit, ale jakoby natáhnout lanka (nebo táhla).
Může to být setrvačník?

All: Má Sharan 1997 s AFN douhmotový nebo jednohmotový setrvačník?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Belmondo »

marasoba píše:
Peposu píše:Lidcky mam problem a celkem se toho desim kdyz jsem nastartoval auto tak mi nahore neco klepe a dole z pod auta je to horsi ten zvuk.Ato jinak v provozu jede , tahne neprijde mi ze by byl nejak omezen a myslim si ze i spotreba je normalni.Nahodil jsem videa se zvukem skuste to spustit a poslechnout a rict mi co si myslite.To prvni si myslim ze ventily aa to druhe ze asi klikova hridel . nefim reknete mi vy.

Peposu, jak to dopadlo? Mám pravděpodobně stejný problém. Mě někdy pomůže, když zařadím a vyřadím trojku, někdy se to ztratí. Taky mi pomáhá jemně zatlačit řadičku dopředu, nebo dozadu - nezařadit, ale jakoby natáhnout lanka (nebo táhla).
Může to být setrvačník?

All: Má Sharan 1997 s AFN douhmotový nebo jednohmotový setrvačník?
Mám to podobně, souhlas s převodovkou. Ale neřeším to. Najeto 320 tis., motor AHU - tak to má trochu nárok. Jinak AFN a vůbec všechny I. TDI mají jednohmotu.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od widle »

Belmondo píše:
marasoba píše:
Peposu, jak to dopadlo? Mám pravděpodobně stejný problém. Mě někdy pomůže, když zařadím a vyřadím trojku, někdy se to ztratí. Taky mi pomáhá jemně zatlačit řadičku dopředu, nebo dozadu - nezařadit, ale jakoby natáhnout lanka (nebo táhla).
Může to být setrvačník?

All: Má Sharan 1997 s AFN douhmotový nebo jednohmotový setrvačník?
Mám to podobně, souhlas s převodovkou. Ale neřeším to. Najeto 320 tis., motor AHU - tak to má trochu nárok. Jinak AFN a vůbec všechny I. TDI mají jednohmotu.
AFN má dvouhmotu
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od marasoba »

Já myslel, že dvouhmota je výdobytek moderních techniků (2000 a výše), ale někde na aukru jsem zahlédl prodej dvouhmotového setrvačníku a bylo tam napsáno, že je vhodný i pro Sharan 95-00 66kW, ale už to nemůžu najít. Proto jsem se ptal, ale koukám, že na to není tak jednoduchá odpověď :lol:
Mimochodem, koukal jsem na e-shop, kde jsem našel na mýho mazla setrvačník za 17 000 Kč 8O 8O , ale jestli je jedno nebo dvouhmota, tam nebylo :( . No nic, budu doufat, že je to nějaká maličkost, na kterou přijdu :?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Tommate »

tady je dvouhmota
http://www.aukro.cz/item751921331_setrv ... _leon.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a tady je i se spojkou použitý, alespoň to vypadá že je to i se setrvačníkem
http://www.aukro.cz/item754510243_alham ... _sada.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od 2P7 »

Já mám 66kw a mám jednohmotu a jsem za to rád!

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Marek77 »

Z jedničkových modelů má dvouhmotu pouze TDi 81kW, tedy motory AFN a AVG. Ostatní naftové i benzinové motory jedničkových modelů mají klasickou spojku a obyč. setrvačník.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od mimayin »

Ještě se chci vrátit k tématu zdvihátek. Nechci tady dělat reklamu fi. Wynn´s ale po aplikaci čističe zdvihátek, a následné výměně oleje (Castrol Magnatec professional 10W40) a přidání Super Charger také od fi Wynn´s) nejsou po zahřátí vůbec slyšet. Před zahřátím jen mírně při akceleraci na trojku, což je podle mne normální. mimayin

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“