Zaslepenie EGR ventilu na benzine

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Dnes na večer jsem to byl poprvé projet a první dojmy jsou kultivovanější chod motoru ve vyších otáčkách,výkon beze změn a spotřebu zatím nemám vysledovanou najel jsem s ním jen pár kilometrů a to po okrskách takže tu doplním časem. :D
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

najezdil jsem tet pár kilometru z odpojeným EGR a musím potvrdit že jede opravdu líp od spodu,takže asi na tom fakt něco je že je zbytečný :wink:

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od pinda »

Ty ho máš odpojenej na tvrdo, myslím konektor, nebo ho máš zaslepenej?Já když jsem ho zaslepil tak to lambda za katíkem poznala a rozsvítila se mi kontrolka, teď jsem ho odpojil na tvrdo, kontrolka svítí, ale auto jezdí jako nové, žadné škubání, nic.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

jo odpojil jsem konektor sice na vagu píše chybu ale zatím to neřeším hlavně že se zlepšily jízdní vlastnosti motor jde určo klidnějí :wink:

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od HAD2 »

Zjistil už někdo, jak to vypnout přes VAG? Kód k benzínovýmu motoru jsem nikde nenašel
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

U benzínu to vypnout snad ani nejde ale ani u nafty tam to jde snad téměř zavřít ale taky to nejde úplně,zkus EGR zaslepit,odpojit nebo udělat special téměř záslepku s dírkou já osobně ho mám úplně zaslepenej a nikde nic nesvítí takže já s tim nic dál neřeším.
VW GIV 1.6 16V

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od pinda »

Já zkusil udělat záslepku s dírou 5mm a potom s dírou 6mm a vždy to pourčité době náhlásilo chybu, tak jsem tam vrátil originál plechové těsnění a odpojil na tvrdo konektor, sice to hlásí chybu, ale už mi auto "ZATÍM" neškube, jízdní vlastnosti jsou odost lepší, jen mám strach aby se nic nevykadilo jiného, EGR už jsem zkoušel měnit 2x ale vždy to pomohlo jen nachvilku.Proč to tam serou tyhle hovna?Nemít tento problém tak autíčko šlape jak hodiny.

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od pinda »

Jak to bys to chtěl řešit dál, co máš na mysli?
luki píše:jo odpojil jsem konektor sice na vagu píše chybu ale zatím to neřeším hlavně že se zlepšily jízdní vlastnosti motor jde určo klidnějí :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

zatím to necham tak,časem něco vymyslím :wink:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

falko1983 píše:U benzínu to vypnout snad ani nejde ale ani u nafty tam to jde snad téměř zavřít ale taky to nejde úplně,zkus EGR zaslepit,odpojit nebo udělat special téměř záslepku s dírkou já osobně ho mám úplně zaslepenej a nikde nic nesvítí takže já s tim nic dál neřeším.
Čau, taky jsem to dneska zaslepil a jsem z toho celkem nadšenej přestalo to cukat při přidání plynu a je to taky živějši od spoda sice jsem to ještě pořádně neprohnal.. A chtěl bych se tě zeptat, protože mam taky 1.6 16v ATN, tak jestli se ti už rožla kontrolka nebo je to pořád v pohodě bez chyby? A jak pak je to s tou spotřebou, mě to zatim nějak nepřišlo že by to víc žralo?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Kontrolka nesvítí v paměti závad 0 chyb prostě to jede bez problemů a to jsem to proháněl i po okruhu.Takže sem mu nakládal.Spotřeba je podle mého taky bezezměny.Jediná věc co mě napadá že to klukům po čase rozsvítí kontrolku je v tom že já nemám seriovej katalyzátor ale sportovní od Walkera,tak jestli v tom neni ten zakopanej pes. :?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od HAD2 »

Zdravím! Dnes jsem zaslepil EGR ventil. Záslepku jsem udělal z klingeritu a dal jsem ji hned za ventil. Když jsem nastartoval, motor šel bez problémů, ale pochvilce začal jít někde z prostoru EGR ventilu bílý kouř. Těžko říc po čem smrděl, ale časem se mi zdálo, že trošku slábne. Nicméně radši jsem to vypnul a vrátil do původního stavu. Teď to nekouří. Neumím si představit, čím by to mohlo být, nějak mi to nejde do hlavy, nevidím důvod, proč by to mělo kouřit.
Než jsem povoloval šrouby u toho ventilu, stříkal jsem na to nějaký sračky na povolení, takže je možný, že se jejich zbytky začaly při zapnutí motoru odpařovat, ale jistota je jistota, zatím jsem to radši dal pryč.
Nějaký nápady?
Jestli je kód motoru to, co si myslím, že je kód motoru, tak je to BCB.
Díky za názory.
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

To se určitě odpařovaly zbytky toho povolováku jak jsi to na ty šrouby nastříkal,jinak tu záslepku bych dal raději ke klapce než hned za ventil nejsou tam už takové teploty jako za ventilem. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od HAD2 »

No jo, jenže tam v tom místě, kde je ta trubka připojená pod tu klapku, tak tam ta trubka není ukončená čistě jen tou přírubou, ale ještě za tou přírubou pokračuje takovým kolínkem dovnitř do tý klapky, takže tam to není jak zaslepit. Ani v Etce to není, tak já nevím, co to mám za atipa :-) Zítra to zase zalepím, tak to při tý příležitosti vyfotím, ať z toho taky něco máte :-)
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Tak to je divný já mám zakončení čistě jenom přírubou..
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“