SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

Někdo?
Měl by někdo čas a chuť vysvětlit mě a všem co netuší, jak funguje "dvojhmota"?
Rámcově tuším o co jde a dokonce snad chápu k čemu to slouží, ale unikají mě podrobnosti, technické řešení. Dík.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

Tak si tady v tématu trpím lehce samomluvou...... :D
Auto už je doma a řadí, jezdí jak víno, nicméně to bylo zase drahý. :?
Román se spojkou na pokračování jsem ukončil.
Výměna v servisu po peripetiích se spojkovým pedálem, který zůstával viset, viz. výše.
Ceny jsou uvedeny bez dph:
Ojetá lamela, vyhřátý přítlačák - tudíž výměna celá sada - LUK - 8 230,-
Ložisko na kterém nebyla shledána žádná závada - pro jistotu výměna - Sachs - 1 432,-
Hlavní spojkový válec, byl v háji - výměna - výrobce nevím - 2 025,-
Práce - 2 800,-
Spojkový pedál jde nyní velmi lehce, ovšem teď nevím, který ten díl za to může, ale typuji, že ten přítlačák. Rychlosti tam padaj, jak Němci do krytu, žádné štrejchání o zuby, kopání páky apod. Spojkový pedál bere v 1/3 dráhy, jak má.
Uff..... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

maxi-X
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 26.10.2007 13:58

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od maxi-X »

zdar mám problém spojkový pedál zustává vyset na podlaze nevrací se po odvzdušnění stvrdnul trošku a po nastartování se zase nevracel a nešlo řadi..takže budu odvzdušnovat znova začlo to až ted jak mrzne..je to vento VR6 nevím co dřív vím že sem akpku jinde ale mužete poradit

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

maxi-X
Vše je opravdu tady v tématu podrobně popsáno, takže odpověď najdeš o pár stran před položením tvé otázky. Jinak právě ten problém co popisuješ se projevuje právě za zimy.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Dneska jedu večer domů a najednou mi při jednom předjíždění zmizel spojkový pedál. Šmátral jsem nohou a našel ho ležet na podlaze. Nevrací se a našlapat jsem nezkoušel, protože šel dolů bez sebemenšího odporu. Původně jsem si říkal, že mi prdlo lanko, ale podle toho co píšete tak žádné není. Poradí někdo?

Může to souviset s výměnou brzd. kotoučů před cca 500km? Mám od té doby pocit, že brzdy jsou měkčí než byly dřív a když dlouze sešlápnu brzdu, tak začne po 2 vteřinách pedál jakoby jemňounce povolovat. Mám pocit, že to předtím nedělalo.

Druhou možnou souvislostí je, že momentálně jezdím bez toho velkého plastového šusplechu pod motorem. Kvůli výměně poloosy jsme ho sundali, jenže zakoupená repasovaná poloosa se třásla, tak jsem ji vrátil a čekám na vyřízení reklamace. Zatím jezdím na starou poloosu, protože jsme to chytli ve stavu natržené vnitřní manžety (při dělání brzd) dřív, než se začala nějak projevovat.
---
Safra safra, to autí mě nějak letos furt pumpuje o peníze. O prázdninách zadřený přední stěračový mechanismus (zlomený při pokusu rozchodit ho), pak brzdy, poloosa a ještě všechny 4 sněhulky.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od abeljozef »

Spojka je hydraulicka, ma hydraulicky spojkovy valec napajany z nadzky z brzdovou kvapalinou. Nemas unik brzdovej kvapaliny ?

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Bylauž tma, tak jsem nikam nekoukal, ale na laně cestou domů auto brzdilo jak mělo. Jel jsem na neutrál, takže mi šlapal i posilovač. Bylo to potupné, nechat se táhnout Agilou.... :D

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od trepifajxl »

Proto aby šli brzdy déle , než spojka tak je dno nádobky tvarované a když dochází kapalina , tak dřív se nedostává pro spojku, ale je divné, že ti nesvítila kontrolka brzd a nebo jsi ši nevšiml, čož je divné protože mívá i akustický signál
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

GAleš - chtěl jsem říct koukni do nádobky s kapalinou, jestli nemizne, ale dobře vím, že nějaké jen tak koukni nehrozí, neb je to pěkně schovaný. Tak alespoň tam strč prst, jestli tam něco je. Divné ale fakt by bylo, kdyby tam nic nebylo a nic nesignalizuje.
To našlapání spojky zkus samozřejmě taky. I když to leží beznadějně na podlaze, přitáhni si pedál rukou a prostě zkoušej. Ono se to nejspíš po čase chytne. Tahle závada se fakt projevuje, jak začne být zima a myslím, že nebudeš letos poslední, kdo to začne řešit. :?
Mám na mysli závadu jednoho ze spojkových válců. Kapalina u této závady až tak nemizne, za týden provozu, co jsem s tím jezdil, se mi kontrolka nerozsvítila.
Stačí, jak vysvitne slunce, udělá se tepleji, závada se ztratí, nebo ustoupí.
Hlavně se to nesnaž opravovat sám, je to na rozmontování půl auta, nervy a čas v ři*i. V servisu to nestojí moc a ušetří tě .... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Odtaženo do servisu. Zítra bych měl být moudřejší.

Jose1: pravdu díš, byl jsem rád že jsem vůbec zahlídl nádobku, natož abych viděl množství kapaliny. Kontrolka skutečně nesvítila, pípání jsem slyšel jen když jsem při tažení za jízdy zatáhl ručku. Měl jsem puštěný motor kvůlivá posilovačům a ručkou jsem si občas jemně přibržďoval.

S tou zimou ti nevím, včera večer zas taková kosa nebyla a navíc se to stalo naráz po jednom silnějším brždění. Chtěl jsem předjet loudala před dlouhou dědinkou, která začíná pravoúhlou zatáčkou. Takže šla spojka-brzda těsně za sebou. Po projetí té zatáčky jsem chtěl přeřadit a spojka se naráz propadla. Při čekání na odtah jsem zkusil 3-4x rukou zapumpovat ale bez náznaku jakékoli změny. Auto bylo v té době normálně zahřáté na 90.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

Nemyslím zima, jako zima, ale stačí aby se ochladilo, tak nějak všeobecně. :D
Ostatně uvidíš, já sázím na prase. :mrgreen:
Ceny máš ode mne tuším o stránku z5.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Jose, o co že jsme se to vsadili???

Diagnóza: Nakonec se ukázalo, že to byl řetěz událostí začínající u výměny brzdových desek. Zřejmě při rozhýbávání prasátek se do brzdovky uvolnily nějaké starší sedimenty a totálně zasvinily mimo jiné spojkový válec pod pedálem. Ten se zacpal tak, že přestal nasávat brzdofku z hadičky. Nečistota zamarasila těsnění okolo pístku a začlo to propouštět. Proto taky nesvítila brzdovka, kapaliny (noo teda spíš vazelíny) tam bylo dost.

Léčba: Nový spojkový válec za 2600, půllitr brzdovky, 6-8 hodin práce s demontáží/montáží a čištěním brzdového systému. Bohužel, válec v Kelly nemají, tak se mi shání někde po Evropě. Nejpozději ve čtvrtek bych měl opět umět odjet vlastní silou a ne jen jako vlečňák.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Jose1 »

Prase=prasátko=spojkový válec.
Vsadili jsme se o panáka kořalky a teď musíš dorazit na sraz chcačky nechcačky, abychom to mohli vyrovnat..... :mrgreen:
Prostě není výmluv.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od trepifajxl »

Ne nadarmo se má brzdovka měnit každý dva roky
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Už jezdíííííím!!!

Takže nakonec je vyjádření servisu, že mi nejspíš prosakovalo okolo spojkového ložiska (teda jestli je to ložisko, co je za spojkovým válcem). :D Tamtudy se dostal burdel do spojkového válce a jak ten přestal těsnit, tak se závada projevila.

Výměna spojkového ložiska.
Výměna spojkového válce.
Vyčištění brzdového systému, výměna brzdové kapaliny.

Komplet i s prací za 8.000 brutto, to jsem čekal o kus horší.

A to mi ještě vyhodili/nahodili poloosu, která mezitím dostala za 1.900 očistnou lázeň, novou náplň vazelíny a hlavně novou manžetu. Teda asi začnu vyrábět manžety pro Forda, protože za ten kus gumy chtít skoro 1.500, to je vážně na vraždu.

DOTAZ: Po výměně mi spojka zabírá až od půlky. Nedá se to nějak poštelovat aby brala více nahoře?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“