Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od xerxes »

Souhlas jedině GTI nebo V6,malý obsah už nechci jsou s tím pořát problémy :roll:

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Alfisko »

Moje vlastní zkušenost : mam 1.6 16V po městě spotřeba při normalní jízdě 6,8 na 235/45/17 + ojete zimni pneu. Dálnice 5,5 při dodžování předpisů a při rychlosti okolo 170 spotřeba 7,2!!!

Na 15" jsem se dostal na dálce okolo 4,5 litru dálnice 5,2 při dodržování předpisů!!!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Kcko »

Alfisko píše:Moje vlastní zkušenost : mam 1.6 16V po městě spotřeba při normalní jízdě 6,8 na 235/45/17 + ojete zimni pneu. Dálnice 5,5 při dodžování předpisů a při rychlosti okolo 170 spotřeba 7,2!!!

Na 15" jsem se dostal na dálce okolo 4,5 litru dálnice 5,2 při dodržování předpisů!!!
Takze tobe To zere pri 170 na dalnici stejne jako moje TDI jo? Neprijde Ti to smesny? ;-)
Prosim Te, podivej se do technicaku co tam mas napsany ...
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Alfisko »

Ne , směšný mi to nepříjde , napsal jsem to co ukazoval pal . počítač. Taky jsem z těch čísel nadšen , ale je to tak :)
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Kcko »

Alfisko píše:Ne , směšný mi to nepříjde , napsal jsem to co ukazoval pal . počítač. Taky jsem z těch čísel nadšen , ale je to tak :)
A co mas v technicaku? ;-)
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od bear »

Kcko píše:
Alfisko píše:Ne , směšný mi to nepříjde , napsal jsem to co ukazoval pal . počítač. Taky jsem z těch čísel nadšen , ale je to tak :)
A co mas v technicaku? ;-)
taky mi to hlava nebere 1.4 má při 150km/h tempík 10.2 , 1.8T má 8.2L/100km ale to jen díky převodovce. a 1.4 má stjně spřevodovanou jak 1.6 ne ?

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Kcko píše:Ani 8v ani 16V. Bud GTI nebo TDI. Tenhle nizkoobjemovej motor je uplne na nic.
Zere to a nejede to, vim to ( mel sem to, 8V a jezdil sem i 16V nejakej cas, na pr**l Ti da kazda ochcavka a spotreba po meste, a tim myslim poradny mesto ( Praha => ranni kolony, zacpy, kazdejch 100 metru krizovatka s cervenou ) => 10/11 L.

TO me fakt fascinuje, jak tady nekdo napise ze jezdi mesto za 7/8L. To bych to mesto teda chtel videt ;-)

Takze resume opakuji kdyz benzin tak GTI v jinym pripade TDI
Mě zase facinuje, jak někdo říká, že to nejede a žere to 10/11litrů :-D. Na takovou spotřebu jsem se nedostal ať jsem na to šlapal jak jsem mohl. Jezdím převážně město (Brno) a ještě jsem se se spotřebou na nádrž nedostal nad 8litrů a to ho vůbec nešetřím, protože kdo to nezná a jezdí kolem dvou tisíc, tak pak můžu říct, že to taky nejede, ale přehoupneš 3 bo 3,5tis a krásně zabere. Samozřejmě to není žadný letadlo, ale zatáhnout umí slušně. Na dálku ve 4 lidech a plném naložení spotřeba 7l/100 na dálnici stále 140km/hod a občas nějaký sjezd městem.Navíc jsem koukal, jak to s naloženým autem reagovalo na dálnici. Kdo chce (jak píšeš) dát každýmu na pr**l, tak ať si koupí GTI, kdo chce jezdit každý den město, občas někam dál, tak 1.6 16V plně doporučuji. Už několikrát jsem měl možnost jezdit s 1.4 16V a to bych opravdu nechtěl, netáhne to dole ani nahoře, díky bohu za 1.6 16V. Původně jsem si říkal, že bych chtěl něco hrozně výkonného, ale jak jsem poznal slast motorek, tak se auto může jít zahrabat. Na motorce se dá tak krásně vyřádit se spotřebou 6 litrů, auto je proti tomu hrozně nudné :roll: :wink:

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od cubic214 »

Alfisko píše:Moje vlastní zkušenost : mam 1.6 16V po městě spotřeba při normalní jízdě 6,8 na 235/45/17 + ojete zimni pneu. Dálnice 5,5 při dodžování předpisů a při rychlosti okolo 170 spotřeba 7,2!!!

Na 15" jsem se dostal na dálce okolo 4,5 litru dálnice 5,2 při dodržování předpisů!!!
a ted tu o karkulce :mrgreen: pri 170 to ma hadam 5500 otacok hukot jak krava a hlavne vir v nadrzi, 7.2 tak mozno na tdi :roll:

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Kcko »

g*o*l*f* píše:
Kcko píše:Ani 8v ani 16V. Bud GTI nebo TDI. Tenhle nizkoobjemovej motor je uplne na nic.
Zere to a nejede to, vim to ( mel sem to, 8V a jezdil sem i 16V nejakej cas, na pr**l Ti da kazda ochcavka a spotreba po meste, a tim myslim poradny mesto ( Praha => ranni kolony, zacpy, kazdejch 100 metru krizovatka s cervenou ) => 10/11 L.

TO me fakt fascinuje, jak tady nekdo napise ze jezdi mesto za 7/8L. To bych to mesto teda chtel videt ;-)

Takze resume opakuji kdyz benzin tak GTI v jinym pripade TDI
Mě zase facinuje, jak někdo říká, že to nejede a žere to 10/11litrů :-D. Na takovou spotřebu jsem se nedostal ať jsem na to šlapal jak jsem mohl. Jezdím převážně město (Brno) a ještě jsem se se spotřebou na nádrž nedostal nad 8litrů a to ho vůbec nešetřím, protože kdo to nezná a jezdí kolem dvou tisíc, tak pak můžu říct, že to taky nejede, ale přehoupneš 3 bo 3,5tis a krásně zabere. Samozřejmě to není žadný letadlo, ale zatáhnout umí slušně. Na dálku ve 4 lidech a plném naložení spotřeba 7l/100 na dálnici stále 140km/hod a občas nějaký sjezd městem.Navíc jsem koukal, jak to s naloženým autem reagovalo na dálnici. Kdo chce (jak píšeš) dát každýmu na pr**l, tak ať si koupí GTI, kdo chce jezdit každý den město, občas někam dál, tak 1.6 16V plně doporučuji. Už několikrát jsem měl možnost jezdit s 1.4 16V a to bych opravdu nechtěl, netáhne to dole ani nahoře, díky bohu za 1.6 16V. Původně jsem si říkal, že bych chtěl něco hrozně výkonného, ale jak jsem poznal slast motorek, tak se auto může jít zahrabat. Na motorce se dá tak krásně vyřádit se spotřebou 6 litrů, auto je proti tomu hrozně nudné :roll: :wink:
Me zase fascinuje jak napises ze jezdis Brno ;-) no a ma bejt? Zkus se nekdy projet Prahou po ranu a jestli udelas 8 litru tak ses u me nadclovek.

Ja rozhodne na spotrebu nejezdim, mam TDI (ale silnejsi), a setrim na dalsi prestavbu abych se prehoupl pres 200PS. (GTI sem nechtel, sice na spotrebu nejezdim, ale auto vyuzivam i k vynaseni kose a nepotrebuju jezdit 2x tydne k benzince, to si muzu pucit Mustanga od kamose a vyradit se taky)
S 1.6 sem jezdil jak s 8V tak se 16V a to auto nejede, sice se rozjede za nejakou chvili treba i na 200 ale zatah, zrychleni, nic proste , mrtvy to je. Mozna uz jsem navyklej na zatah TDIcka. Ale iluze Ti brat nebudu a hadat se taky nebudu. A dalka s plnym nalozenim 140km ve 4 lidech 7 litru? A urcite to byla D1 vid? ;-)
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Taky se nechci hádat, ale napsal jsi "větším městem", proto jsem napsal, že jezdím Brno. Podle toho co píšeš, tak je v ČR asi jediné město a tím je Praha :-D :-D. Jezdil jsem 1.8T(škoda), 1.8(Honda), 1.9TDI(škoda,VW), 2.0(Mazda)....samozřejmě souhlasím, že tam je zátah zcela jiný, ale podle mého, kdo má auto na ježdění a ne na závodění, tak ta 1.6 16V stačí a když s tím umíš jezdit, tak i zátah má se slušnou spotřebou ;-).
A tou dálnicí jsem myslel převážně Polsko, pak sjezd na Beskdy, jestli nazýváš D1 dálnicí, tak je to dobrý vtip :-). A jestli nevěříš, tak si uděláme výlet, nevím totiž, proč bych si spotřebu vymýšlel. Na spotřebu taky nejezdím, protože mě to nebaví :-), ale přesně z těhle důvodů si už nějakou dobu každou nádrž píšu ;). Taky mám rád silná auta, to žádná, ale radit lidem, kteří mají auto na popojíždění, aby si koupili to nejvýkonější co automobilka vyrábí je hloupost, proto píšu to co píšu. Samozřejmě, když sedneš z auta, které má 200PS do auta, které má 105PS a krouťák ještě dvakrát nižší, tak chápu, že se ti to zdá mrtvé. Stejně jako děda, který sedl z favorita do mé 1.6 16V, tak si pochvaloval, jak to krásně jede a jak je to silné :-) a stejně tak, jako mně se zdá šestka silnice dostatečně výkonná a kamarád, který už nějaký pátek jezdí říká, jak je to slabé a myslím, že to je přesně případ nás dvou ;). Co ty na to? Každopádně spotřeba, kterou jsem napsal je reálná, nemám potřebu si jí vymýšlet :wink:

Uživatelský avatar
Avanti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 22.03.2009 11:05
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Avanti »

Kcko píše:
g*o*l*f* píše: Mě zase facinuje, jak někdo říká, že to nejede a žere to 10/11litrů :-D. Na takovou spotřebu jsem se nedostal ať jsem na to šlapal jak jsem mohl. Jezdím převážně město (Brno) a ještě jsem se se spotřebou na nádrž nedostal nad 8litrů a to ho vůbec nešetřím, protože kdo to nezná a jezdí kolem dvou tisíc, tak pak můžu říct, že to taky nejede, ale přehoupneš 3 bo 3,5tis a krásně zabere. Samozřejmě to není žadný letadlo, ale zatáhnout umí slušně. Na dálku ve 4 lidech a plném naložení spotřeba 7l/100 na dálnici stále 140km/hod a občas nějaký sjezd městem.Navíc jsem koukal, jak to s naloženým autem reagovalo na dálnici. Kdo chce (jak píšeš) dát každýmu na pr**l, tak ať si koupí GTI, kdo chce jezdit každý den město, občas někam dál, tak 1.6 16V plně doporučuji. Už několikrát jsem měl možnost jezdit s 1.4 16V a to bych opravdu nechtěl, netáhne to dole ani nahoře, díky bohu za 1.6 16V. Původně jsem si říkal, že bych chtěl něco hrozně výkonného, ale jak jsem poznal slast motorek, tak se auto může jít zahrabat. Na motorce se dá tak krásně vyřádit se spotřebou 6 litrů, auto je proti tomu hrozně nudné :roll: :wink:
Me zase fascinuje jak napises ze jezdis Brno ;-) no a ma bejt? Zkus se nekdy projet Prahou po ranu a jestli udelas 8 litru tak ses u me nadclovek.

Ja rozhodne na spotrebu nejezdim, mam TDI (ale silnejsi), a setrim na dalsi prestavbu abych se prehoupl pres 200PS. (GTI sem nechtel, sice na spotrebu nejezdim, ale auto vyuzivam i k vynaseni kose a nepotrebuju jezdit 2x tydne k benzince, to si muzu pucit Mustanga od kamose a vyradit se taky)
S 1.6 sem jezdil jak s 8V tak se 16V a to auto nejede, sice se rozjede za nejakou chvili treba i na 200 ale zatah, zrychleni, nic proste , mrtvy to je. Mozna uz jsem navyklej na zatah TDIcka. Ale iluze Ti brat nebudu a hadat se taky nebudu. A dalka s plnym nalozenim 140km ve 4 lidech 7 litru? A urcite to byla D1 vid? ;-)

:mrgreen: :mrgreen: A když se nechceš hádat tak proč se hádáš :mrgreen: :mrgreen:

pokud využíváš auto i kvynášení koše tak chudák TDI :mrgreen:

Já proti TDI nic nemám, ale zase tak slavně to nejede abych překousl ten trašnej zvuk a černej mrak za autem. Momentálně mám vento v 1,8 s 55kW a na normální ježdění je to zlatý auto a jak tu někdo řekl, na vyblbnutí je stejně nejlepší motorka.
Každej má svůj názor a ten respektujme, ale já sem si myslel že toto forum je tu od toho aby si zájemci o 1,6 vybrali, a né aby je tady nějakej milovník TDI "urážel". Kdo chce at jezdí TDIčkem a nechá ty ostatní si v klidu pokecat o normálních motorech.
Díky za pochopení :wink:
Diagnostika VAG-COM Max

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Kcko »

Avanti píše:
Kcko píše: Me zase fascinuje jak napises ze jezdis Brno ;-) no a ma bejt? Zkus se nekdy projet Prahou po ranu a jestli udelas 8 litru tak ses u me nadclovek.

Ja rozhodne na spotrebu nejezdim, mam TDI (ale silnejsi), a setrim na dalsi prestavbu abych se prehoupl pres 200PS. (GTI sem nechtel, sice na spotrebu nejezdim, ale auto vyuzivam i k vynaseni kose a nepotrebuju jezdit 2x tydne k benzince, to si muzu pucit Mustanga od kamose a vyradit se taky)
S 1.6 sem jezdil jak s 8V tak se 16V a to auto nejede, sice se rozjede za nejakou chvili treba i na 200 ale zatah, zrychleni, nic proste , mrtvy to je. Mozna uz jsem navyklej na zatah TDIcka. Ale iluze Ti brat nebudu a hadat se taky nebudu. A dalka s plnym nalozenim 140km ve 4 lidech 7 litru? A urcite to byla D1 vid? ;-)

:mrgreen: :mrgreen: A když se nechceš hádat tak proč se hádáš :mrgreen: :mrgreen:

pokud využíváš auto i kvynášení koše tak chudák TDI :mrgreen:

Já proti TDI nic nemám, ale zase tak slavně to nejede abych překousl ten trašnej zvuk a černej mrak za autem. Momentálně mám vento v 1,8 s 55kW a na normální ježdění je to zlatý auto a jak tu někdo řekl, na vyblbnutí je stejně nejlepší motorka.
Každej má svůj názor a ten respektujme, ale já sem si myslel že toto forum je tu od toho aby si zájemci o 1,6 vybrali, a né aby je tady nějakej milovník TDI "urážel". Kdo chce at jezdí TDIčkem a nechá ty ostatní si v klidu pokecat o normálních motorech.
Díky za pochopení :wink:
To s tim kosem bylo obrazne receno. Jen sem Tim chtel rict, ze auto mam nejenom na vikendovy blbnuti a proto mam TDI a ne GTI :-) ( Ono GTI na Jizni Spojku po ranu neni to prave orechove, zasveceni vedi )

S tim cernym mrakem :) .. no ehm, ja to mam nacipovany a zadnej mrak za mnou neni ;-) , ono je to taky o tom co mas za auto ;-)

Jinak ja nikoho neurazim, proto bych nepsal ze sem to auto mel taky a doporucuji GTIcko kdyz uz chce mermomoci benzin. Rikam jen ze, 1.6 NE!

Howgh
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od xerxes »

pořát řešíte cypoviny at si každý jezdí v čím chce já jenom říkám že radějí mám benzím ale jen 2.8 V6 pak uvidíme jaká bude zas kritika :mrgreen:

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Killer2142 »

Přesně tak. Každý ať si jezdí čím chce, ale nemám rád lidi, co si myslí že mají silné auta a pak dělají na cestách akorát bordel.

V ČR existují myslím i jiná města než Praha. Já jsem z Uh. Hradiště a nepřipadám si jak na vesnici ale bohužel, pražákům těžko vysvětluj. Mají jen svoje Prahu a všechno okolo je odpad...a to slýchávám od více lidí co si pražáci myslí o ostatních.

Já mám 1.6 16V a stačí mi to. Žádný sporťák ale taky žádný šnek. Na silnicích nezavazím, asi tak to řeknu.

GTi je super věc a taky chci G5 Gti ale bohužel jako student na něj zatím nemám.

Uživatelský avatar
rallyboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.09.2009 07:48
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od rallyboy »

Nazdar chalani, tato debata ma celkom pobavila. V prvom rade chcem povedat ze na spotrebu okolo 7,2 sa na dialnici dostanes tak maximalne do rychlosti 150 .... samozrejme, ked natrafis na kolonu a ides pomaly spadnes aj na menej, pri jazde mimo obce suvisle okolo 100km/h v pohode pod 6 litrov. Spotreba pod 5 sa mi podarila len raz, fakt som sa plazil a vtedy to bolo okolo 4,9. Nemozete porovnavat TDi - v spotrebe sa to nechyta, ale zase TDi nema zvuk:)))) Ja nemozem povedat ze agregat 1,6 16V 77kW je nejaka raketa, ale dost zalezi aj od sofera, na rovine vie slapnut na pedal kazdy .... myslim ze na bezne jazdenie, spotrebu aj udrzbu je 16V v pohode. Samozrejme, kazdy motor ta casom omrzi a chces nieco silnejsie a kludne mozes mat aj 2,8 V6, po case, uz chces pridat turbo, biturbo a tak dalej :))))
Vždy sa nájde niekto rýchlejší ako ty, ale o to viac si budeš vážiť každé víťazstvo. Len tí najrýchlejší sú uznávaní...!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“