Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od fosiczka »

Vim že se to tu řeší pořád, ale já mam ohledně toho nějaké otázky co sem zde nenašel.

1) Za prvé sem zjistil že když nepoužiju dálkový ovládání, ale zamykám u řidiče, tak se zamknou pouze dveře řidiče a ostatní ne, ani přes zámek nejdou třeba stáhnout nebo zvednou okýnka, způsobuje tohle taky vadný mikročip?

2) U dveří spolujezdce sem zkoušel to co píšu v ot.č.1, a tam to funguje normálně, zamkne se celý GIV a okýnka to ovládá taky všechny. Zpozoroval sem ale, že když se lehce zavřou dveře spolujezdce tak že budou nedovřený, tak se hned rozsvítí světlo ve dveřích a i interiérové světlo, a při otevření to funguje klasika, ale pak jak se dveře zavřou normálně, už to pak nefachá (u řidiče to nedělá), tak mě zajímá jestli je to taky vadou mikročipu, nebo jestli tam neni jen blbej kontakt.

3) v autorizáči mi řekli že oprava toho zámku vyjde asi na 4500,- i s DPH, zajímá mě jestli je to jen na jedny dveře, nebo se za ty prachy vymění všude komplet, a jestli to dělaj tak že vyměněj komplet zámky nebo jen ten blbej mikročip co furt musí dělat problémy atd. (samozřejmě že nejdřív u autoelektrikáře zkusim nechat obnovit ty spoje, ale kdyby to stálo těch 4500,- komplet tak do toho investuju ať mam klid)

4) díky za odpovědi (mam golfíka chvilku tak tu asi budu somrovat často ať se snim pěkně naučim :-) )
fosiczka

Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od fosiczka »

toto sem našel v FAQ:

"SAFE se da vypnout/zapnout pokud rychle 2x po sobe zamcete (u "zdravych" zamku), nebo pokud jednotka nema informaci o polze safe zapadky (spatny mikrospinac, konektor..), tak se musi 3x zamknout, ale mezi jednotlivymi zamcenimi pockat cca 5s."

já musim zamknout 3x aby blinkry blikly, tak co mam vůbec v řiti?
fosiczka

Uživatelský avatar
xmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 03.07.2008 18:58
Bydliště: Spišská Nová Ves SR

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od xmon »

Zapni si svetielka interiéru a otváraj postupne dvere, ktoré sa Ti nerozsvieti tak ten ja papa :)
Aspoň ja som to tak zistil.

Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od fosiczka »

xmon píše:Zapni si svetielka interiéru a otváraj postupne dvere, ktoré sa Ti nerozsvieti tak ten ja papa :)
Aspoň ja som to tak zistil.
jj, to sem zjistil, sou to přední dva, ale vůbec nwm co je teda všechno v řiti, jak se tomu hajzlu řiká atd. čím víc info, tím víc jednoduší a levnější řešení
fosiczka

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

8) Šmudlo hledej!!! Aport!!!

Je toho tady jak říkáš spousta. Nejdříve bych to dal na VAG - zjistit co Ti to vlastně napíše za závady. Pak se pokus dle návodu, který zde určitě také bude, rozebrat dveře a vyměnit třeba ten mikrospínač a zároveň si propájej i ty kontakty. Budou tam možná i studené spoje.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=4" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=91" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=9 ... 2&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

atd............

:arrow: Zkus stahování oken přes zadní zámek kufru. Mi to alespoň u Borky jde. Klíčem pootočíš kousek do polohy těsně před zamknutím či odemknutím, bliknou ti směrovky a počkáš pár vteřin. Okna sjedou nebo vyjedou.

8) Dát 4 tácy za zámek je brutál. Jóóóó a jestli to budeš rozdělávat tak nepočítej s tím, že s autí adjedeš za 5 minut.
Přílohy
mikrospínač.jpg
plech.jpg
spoje.jpg
zámek.jpg
zámek2.JPG

Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od fosiczka »

"Dát 4 tácy za zámek je brutál. Jóóóó a jestli to budeš rozdělávat tak nepočítej s tím, že s autí adjedeš za 5 minut."

no a hlavně mě zajímá, jestli to je cena za jeden zámek, nebo mi vyměněj všechny
fosiczka

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

8O jó a umyjou Ti i přední okna. Dají Ti tak maximálně vybrat který chceš udělat, jestli pravý či levý.

Pozn.: 8O 1ks klíče na vytahování autorádia stojí 120,-Kč. Váží pár gramů. Zámek váží trochu více tak musí stát také trochu více.

Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od fosiczka »

duduh píše:8O jó a umyjou Ti i přední okna. Dají Ti tak maximálně vybrat který chceš udělat, jestli pravý či levý.

Pozn.: 8O 1ks klíče na vytahování autorádia stojí 120,-Kč. Váží pár gramů. Zámek váží trochu více tak musí stát také trochu více.

njn, nemam představu o cenách, jezdil sem předtim ve feldě kde bych za 4500 opravil celý auto :-D tak doufám že bude stačit propájet ty kontakty, 9000 jim nedám
fosiczka

Hanka @ Michal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2009 08:58

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Hanka @ Michal »

Přesně tohle jsem dělal minulý týden. Na dveřich řidiče, a zámek se v celku probral takže spokojenost. Přeji hodně štěstí.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od DworiBak »

4500 je za jeden zámek jinak se dá sehnat druhovýroba toho zámku za 800,nebo stačí vyměnit ten mikrospínač ale záleží jaký to přesně je,ale většinou odchází ten venkovní co řídí vnitřní osvětlení :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:lol: Čéééče ta Tvá druhovýroba je levnější jako vrakáče.

Uživatelský avatar
KamonCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 31.10.2008 08:26
Bydliště: Nymburk

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od KamonCZ »

Já jsem dokonce někde viděl za 700,- novej druhovýroba
http://www.cc-autodily.cz/?l=14&c=0&go=search
Golf IV T

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

Tam na tom odkaze teda není a není ani na těch stránkách, cely sem to prošel.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

davwid1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.09.2009 12:33
Bydliště: Náchod

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od davwid1 »

Tady je za 683Kč
http://www.cc-autodily.cz/index.php?go= ... ani=Hledej" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od VWMysak »

Když je přes -10 a stojím s autem venku, tak mi ted už 2x po odemčení auta u řidiče nesvítí vnitřní osvětlení a světýlko na dveřích, zámek zamyká celé auto centrálem a i dioda bliká, jen nesvítí osvětlení. Po zahřátí vnitřku auta je vše zase OK, stejně jako při normálních teplotách.

Zhruba před 2 lety jsme proletovávaly spoje na tišťáku protože nefungovalo ubec nic :) , takže bud mikrospínač nebo ten tišťák nebo co myslíte vy, hlavy pomazaný :?: Dík

EDIT: Po konzultaci s Pášákem to vypadá na mikrospínač.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“