Katalyzátor

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Katalyzátor

Příspěvek od pinda »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak se projevuje přicpanej katík, mám 1,6 16v a sem tam když prudce přidám plyn tak mi řinčí katík a potom to vždy je do 3000ot línější, jak se dostanu přes tyto otáčky tak motor táhne normálně, vypozoroval jsem to vždy když se ozve tento zvuk, tak mě napadlo jestli mi neumírá katík, najeto mám 154 000km, diagnostika bez závad a emise také, kontrolka žádná nesvítí, nic vážného ale člověk nikdy neví.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Rom@n »

Má sice 1.6 Sr ale to je uplně jedno, Přicpanej katík se mi projevoval že auto něchtělo jet bylo hrozně líný a netáhlo jak mělo, ale to že ti drnčí není že je přicpanej ale že se ten vnitřek nejspíš rozsipal, pokud ano tak by to chtělo vyměnit protože s toho mužou začít lítat kusy a aucpat ti jiný části výfuku.
Já teď katák vyndal uplně a jak to jede nedokážu posoudim já ho měl ucpanej takže když sem ho dal pryč začlo to jed líp o 50% ale zas nevim jak to má jed normálně sní, to posoudím až ho tam dám. Spotřeba je uplně stejná jezdim hodně tak to mám jak porovnat ale zvuk strašnej protože jsem ho jen vymlátil a nechal tam obal. Ale včera jsem koupil novej takže ho tam stejně dám. Protože pokud mýsto něj nedáš trubku tak tak to má hrozný zvonivý zvuk.
Obrázek

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Katalyzátor

Příspěvek od pinda »

Mě to jede docela dobře, jen do těch 3500ot je to línější než před tím, jak mile dosáhnu 3500ot tak je to jako kdybych měl turbo, auto vystřelí jak z praku, u přicpaného katíku by to asi nešlo v těch vyších otáčkách(přes 3500ot) moc dobře za plynem, ne?No mám najeto 154000km, tak ten katík by měl asi nárok jít do důchodu?

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Rom@n »

No Podle těch Km by nárok měl, tak já nevím když ti to táhne v poodě ale to že to zvoní je vysipanej kat. Třeba je v celku tak to neni takovej problém mě se začal rozpadat a přicpalo mi to výfuk.
Obrázek

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Katalyzátor

Příspěvek od pinda »

No, ale mě to zvoní jen někdy, třeba když jedu tak na 2000ot a prudce šlápnu na plyn tak to jakoby zařinčí, kdyby se rozpadal tak by lambda za katíkem už poznala že je v háji ne?Kolik tě stál ten novej katík?

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Rom@n »

Koupil jsem z bouraný octávky měl najeto asi 30000 km podle servisky i stavu auta to odpovídalo za 2200 kč i lambdou zítra ho tam budu dávat tak uvidím. Jestli by to lamda za katem zjistila nevím. já mám jen jednu před katem.
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Toxyz »

ohledně řinčení >> vlézt po auto a zkontrolovat držák výfuku, často urezne a pak to dělá hrozný zvuky

16v se musí víc točit, do 3000 jsou líné a "ožívají až ndad 3000
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Katalyzátor

Příspěvek od torr34 »

Cau no taky by to videl na to ze je vysypany nebo spis jenom trosku ukruseny po stranach a to se bude krusit vic a taky vic triskat.... Jo a lambda to nepozna kdyz ho tam porad aspon trosku bude.. ja to mel podobne a ani na emisich jsem nemel spatne hodnoty:-)

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Katalyzátor

Příspěvek od g*o*l*f* »

Toxyz souhlasím, pokud to od tří tisíc jede tak dobře jak říkáš a pod tři moc ne, tak to je u 16V normálka,nic tomu není. Pořádně tahá až právě od 3tis. A ty držáky zkontroluj, taky jsem měl urezlé. Nejdřív vepředu, čemuž taky trochu pomohl vadný silentbok motoru, tak zavařen, teď špatný u střeďáku a možná ulít zase i ten přední, klape to, vrže to a vyfuk se mi celý hýbe, koncovky mám nakřivo :-), musím zvednout a opravit.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“