Táhne mírně doleva .... Vyřešeno

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Táhne mírně doleva .... Vyřešeno

Příspěvek od Luko.V »

Ahoj klubáci. Obracím se na Vás s malou prosbou o radu, doufám, že nějaký šikula mi dokáže poradit. Mám Pašíka B5.5, 1.8T, r.v 2001. Minulý měsíc jsem byl na výměně čepů řízení, jelikož ty stávající byly už K.O, při nájezdu na nerovnosti bylo slyšet chroupání. Po výměně jsem ihned jel na seřízení geometrie, bylo vše O.K. Ale ted po nějaké době jsem si všimnul, že auto má tendenci jakoby táhnout doleva, když pustím volat, tak taky jako by šel mírně doleva. Ramena přední nápravy byly komplet měněny cca před 15.000 km, v autorizovaném servise. Tlumiče jsou původní, mají najeto 177.000 km. Nevíte, kde by mohl být zakopaný pes? Že by byly tlumiče K.O? Nebo i pružiny? Předem díky za pomoc. Lukáš
Naposledy upravil(a) Luko.V dne 14.10.2009 18:21, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od Hudy »

Zdarec,mě to dělá taky,byl jsem na výměně homokynetáků a hned na to na geometrii a za nějaký čas mě to táhlo do prava,není to moc,při rozjezdu to tahá ale pak se to jakoby malinko ustálí ale když pustím volant tak malinko jede do leva.Mám tam taky ještě origo tlumiče ale už mám domluvenou výměnu tak uvidím no a ještě nechám vyměnit stabilizátor,uvidíme jestli to pomůže.

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od kipo »

Meral si tlak v pneumatikách?Ak máš v predu jednu gumu aj o malinko nenej nahustenú,tak ta na rovnej ceste bude ťahať do strany.Najskor skús pozrieť toto,až potom uvažuj nad ostatným.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od majkl1 »

Táhnutí do strany mohou způsobovat pouze buď brzdy (přibržďování) nebo rozdílný valivý odpor v pneu, který může být způsoben buď podhuštěním nebo zbořením kostry. Možná ještě i teoreticky vadný posilovač řízení, ale to se hned tak nestává. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od Luko.V »

Tlak v pneu jsem měřil, jsou všude stejné. Brzdy mám zadní fungl nové jak kotouče tak desky, originál ATE (2 měsíce), přední jsou na 80%, měněny loni na jaře komplet. Tak jsem si říkal, jestli to nejsou ty tlumiče no :cry: . Zkusím je nechat změřit, v jaké jsou formě a pak uvidím víc ... A ted mě tak napadlo že jsem si všimnul, že na levé straně je ten čep řízení na konci v trochu jiné poloze než na druhé straně, jakoby mírně nakosený, myslíte, že to může mít nějaký vliv? Díky
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od Luko.V »

Ještě přidávám výsledky geometrie, pokud se v tom někdo vyzná a mrkne na to, budu rád .... :D
Přílohy
Geometrie
Geometrie
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od majkl1 »

OK :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od Luko.V »

Zdarec,mě to dělá taky,byl jsem na výměně homokynetáků a hned na to na geometrii a za nějaký čas mě to táhlo do prava,není to moc,při rozjezdu to tahá ale pak se to jakoby malinko ustálí ale když pustím volant tak malinko jede do leva.Mám tam taky ještě origo tlumiče ale už mám domluvenou výměnu tak uvidím no a ještě nechám vyměnit stabilizátor,uvidíme jestli to pomůže.

Byl jsi na výměně těch tlumičů? Pomohlo to?
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: Táhne mírně doleva ....

Příspěvek od Luko.V »

Závada vyřešena! Včera jsem byl přezout z letních na zimní (přehazuji jen gumy, kolo zůstává stejné) a po výměně a vyvážení kol vše v naprostém pořádku. Nikam to netáhne, prostě super. Kola byla pěkně šišatá :-). Asi se na našich silnicích není čemu divit... Tak jsem rád, že závada nebyla většího charakteru. Všem díky za rady a postřehy ;-)
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“