1.6 16V kopa problémů!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Při dneěním krasnem a vidatném dešti se to na mně sesypalo :D
Nepříjemně mi píská řemen od alternátoru , nevíte někdo jak ho napnout? Popřípadě jsem slyšel o nějakém přípravku na řemen aby nepískal. I za sucha jde kvuli toho remenu s podkapoty takové šumnění , je to docela nepříjemné , tak pokud nškdo víte co s tím tak prosím poradte dík.

Další je že v posl době sleduju zvýšenou spotřebu ,mám vadnou škrtící klapku , nejspíše nedovírá jak má, na volnoběh mi to škube s motorem. Je možné že se mi kvuli te klapky zvedla spotřeba?

Další problém je ten , že když pustím stěraše tak střídavě chodí jak mají , obcas zpomalí občas zase jedou jak mají , sere mně to :D
Myslel jsem ze to delala spatná baterka , ale pretrvalo to i s novou baterkou , taktéz prosím o radu co s tim.

(kdyby měl někdo doma skrt, klapku na 1,6 16V AUS tak mam zájem)
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od pinda »

Ahoj, mám originál škrtící klapku na 1,6 16V AUS - najeto necelých 40 000km, kdyby byla potřeba mám kompletně všechna čidla na tento motor včetně lambda sond, zapalovacího modulu, snímačů poloh vačkové a klikové hřídele, EGR, relátka na čerpadlo, snímač detonací, plynový pedál, zkrátka vše.Pozn.Vše je z jednoho motoru, tudíš najeto cca 40000km a na vše dám 1/2 roku záruku

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Toxyz »

tak popořadě:

zřejmě máš vytahaný klínový řemen, ale je možné že ti píská kladka....řemen bych žádným přípravkem rozhodně neošetřoval, lepší koupit za pár stovek nový

škrtící klapku vyčistit, udělat základní nastavení, kouknout jak jsou na tom svíčky...jo a náhodou nebral si benzín na nějaké noname benzince?

stěrače jsou klasickej problém, zatuhnuté...takže rozebrat, vyčistit, namazat .....pokud to necháš brzo se zastaví úplně :!:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Benzín jsem na zádné no name benzince nebral , tankuju vzdycky na shell , ten remen byl měněný pri rozvodech a to pred 10 tis km myslíš že uz bude vytahaný? a ty stěrače mám promazat komplet ten mechanismus? nebo motorek nějak promazat?

Tu klapku jsem čistil , provadel zákl . nastavení s paskalem a nepomohlo , i n ki ríkal ze je nespís vadná. svíčky mám nové , a kdyby bylo špatné nějaké čidlo tak by to asi ukazala diagnostika ne?

to pinda: psal jsem sz!!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Myslíš ze ta klapka muže mít vliv na spotřebu? Jo a ještě z výfuku při prudkéakceleraci pri rozjezdu mi prý jde modrý kouř , z čehož plyne bohatá směs pokud se nepletu!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Toxyz »

stěrače se musí komplet rozebrat, myslím že je to popsáno i ve FAQ

pokud je řemen zánovní tak bych se přikláněl k té kladce, můžeš ji zkusit namazat (jen kladku) jestli to třeba nepomůže...ale je možné že se nějak zasekává a nenapíná tak jak má

pokud to říkal paskal tak bude mít pravdu :lol: ....ne vážně, jestli nejde nastavit a jinou chybu diagnostika neukazuje asi bude něco s klapkou, nejlepší by bylo vyzkoušet jinou

modrý kouř? hmmm...a olej se neztrácí?
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Pavca »

Ty stěrače, to je klasika. Musíš sundat ramínka stěračů, pak ty plastový kryty pod oknem - opatrně ať Ti neprasknou, odpojit konektor od motorku a celý mechanismus stěračů vyndat. Pak vyndáš osičky z pouzder, pouzdra i osičky odrbeš smirkem a pořádně namažeš vazelínou nebo něčím podobným. Je to piplačka a nejlepší na tom je, že tak za dva roky to můžeš dělat znova. :? Já to dělal předloni v srpnu, letos v červnu se mi začaly stěrače občas zpomalovat, aby se před čtrnácti dny zastavily úplně uprostřed skla... Takže jsem si to zopakoval. :lol:

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

ok dik , to uz je jeden problém vyřešen :)
takže ty klouby promazat a bude to ok pokud tomu dobre rozumím. Návod jsem ve FAQ nenašel , asi neumím hledat :D
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od kavicak »

Alfisko píše:Benzín jsem na zádné no name benzince nebral , tankuju vzdycky na shell , ten remen byl měněný pri rozvodech a to pred 10 tis km myslíš že uz bude vytahaný? a ty stěrače mám promazat komplet ten mechanismus? nebo motorek nějak promazat?

Tu klapku jsem čistil , provadel zákl . nastavení s paskalem a nepomohlo , i n ki ríkal ze je nespís vadná. svíčky mám nové , a kdyby bylo špatné nějaké čidlo tak by to asi ukazala diagnostika ne?

to pinda: psal jsem sz!!
taky sem vzdycky bral na schell porad mi vyskakovala sporadicka chyba lambda sonda tak mi rekli ze mam skusit natankovat na jine benzine a mam klid takze uz schell nechci vided

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od xerxes »

kavicak píše:
Alfisko píše:Benzín jsem na zádné no name benzince nebral , tankuju vzdycky na shell , ten remen byl měněný pri rozvodech a to pred 10 tis km myslíš že uz bude vytahaný? a ty stěrače mám promazat komplet ten mechanismus? nebo motorek nějak promazat?

Tu klapku jsem čistil , provadel zákl . nastavení s paskalem a nepomohlo , i n ki ríkal ze je nespís vadná. svíčky mám nové , a kdyby bylo špatné nějaké čidlo tak by to asi ukazala diagnostika ne?

to pinda: psal jsem sz!!
taky sem vzdycky bral na schell porad mi vyskakovala sporadicka chyba lambda sonda tak mi rekli ze mam skusit natankovat na jine benzine a mam klid takze uz schell nechci vided
shell?nebral jsi tam naftu? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Naftu do benzina netankuju jedine naopak se mi to dari :D jako sem tam natankuju na OMW. Zítra by mi měla prijít klapka a snad to bude v porádku!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od xerxes »

:D kolik tě stála klapka?

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Jezdec



Registrován: 24.03.2009 23:09
Bydliště: Ostrava
Pomozte mi někdo co s tim :D už fakt nevim co s tim muže být. Při volnoběhu se mi motor klepe , kope a hybe to celym autem , je to strašně nepříjemné. Svíčky jsou ok , vzduchový filtr nový ,klapka v pořadku. Otáčky na volnoběh mám okolo 680-700/min. Když ale jemně přidám plyn , tak na 1000/min tak to kope už podstatně méně , ale pořád je cítit jěmné kopání od motoru.

V posl době registruju i zvýšenou spotřebu a pokles výkonu. Tankuju jen na Schell N95. Spotřeba se po městě pohybuje okolo 9 litru při velmi slušné jízdě. když se dostanu z města na nějakou rychlostní silnici , tak se spotřeba zhoupne na 8 a něco litru , ale pod 8 litru se nemohu dostat . cca mesíc zpět jsem jezdil po městě za cca 6,8 litru celkem svižnou jízdou .

Prosim pomooooooc :D

Jezdím na 235/45/17

_________________
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!
_________________
VW Golf IV 1.6 16V


Nahoru



pinda
Předmět příspěvku: Re: A zase problémy s 1.6 16VNapsal: 17.10.2009 20:48

Pilot


Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov
Co lambda sondy, snímač tlaku v sacím potrubí, nebo EGR ventil může být přiotevřenej?

_________________
Golf IV 1,6 - prodáno Seat Toledo II 1,6 16v - současnost


Nahoru



Alfisko
Předmět příspěvku: Re: A zase problémy s 1.6 16VNapsal: 17.10.2009 21:39

Jezdec



Registrován: 24.03.2009 23:09
Bydliště: Ostrava
Dneska jsem byl napichnuty na vagu , ukazalo to chybu cidla v sacim potrubi , ale to se smazalo a je to ok. menil jsem filtr a prohazoval ty klapky , tak mozna to bylo tim a chytlo to nejakou chybu.

_________________
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!
_________________
VW Golf IV 1.6 16V


Nahoru



Alfisko
Předmět příspěvku: Re: A zase problémy s 1.6 16VNapsal: 17.10.2009 21:42

Jezdec



Registrován: 24.03.2009 23:09
Bydliště: Ostrava
A lambda sondu jsem vylouci , protože kdyby byla ko , tak by to preci neklepalo s motorem ne? ERJ by si nacetla nahradni hodnotu a helo by to dal. Pokud se pletu tak mne oprav!

A kde najdu ten egr ventil? muzes mi to vyfotit kde to je?

_________________
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!
_________________
VW Golf IV 1.6 16V
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od pinda »

Pod tou žlutou šipkou, vede do nej patice s 5 ti dráty a z něho vede trubka pod škrtící klapku.
Přílohy
motor.JPG

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od pinda »

Jo, ještě k té lambdě, zkus jí normálně odpojit a uvidíš, dělá ti to jen teplé,nebo jen studené, zkus ještě teplotní čidlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“