PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od parizek_ltm »

ja jsem vychazel z vahy paru, coz by bylo dost na hrane
pokud je to jak pises, pak tedy beru zpet :oops: a neni co resit

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od rcmony »

No, podle velkého TP je max. zatížení střechy 75kg.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od parizek_ltm »

rcmony
to ano, ale osobne si myslim, ze je to zatizeni strechy jako plochy, ne hagusu, ktere tlaci jen na ram auta. Kdyby to bylo i na hagusy, to by z auta pri nehode moc nezbylo :) 75kg na strechu by odpovidalo, lezel jsem nahore a nekoho tezsiho bych tam asi nepustil :lol:

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od rcmony »

No to si právě nemyslím. Vždycky se počítá s nějakou zahrádkou, držákem. Na plochu jako takovou se nic nepokládá. Ve skutečnosti to vše samozřejmě vydrží několikanásobně více. A nejde jen o to vlastní zatížení, ale změní se i težiště vozidla v podélné ose atd. atd. Proto se výrobce sychruje.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od bullik »

ahoj, něco málo zkušeností z používání příčníků Diheng.....

použil jsem je pouze dvakrát od doby co jsem je koupil. O reznutí nemůžu říct nic, protože je mám sundaný v garáži. nejsou špatný, ale jednu věc bych jim vytknul a to utahování na hagusu. utahujou se rukou pomocí plastové matice. když jsem to zkoušel po rozbalení tak to bylo OK, ale na autě není k matici dostatek místa (přístupu pro ruku), takže nemůžu pořádně zabrat, tak aby to šlo utáhnout na krev. poprvý jsem je nandaval na auto když bylo -1 °C a pršelo. Myslel jsem že mi umrznou prsty a bylo to utažený málo. vezl jsem jen něco lehkýho dlouhýho, tak jsem to nechal být.
Mám v plánu ty utahovací plastový matky vyhodit a dát tam obyč M6tky a utahovat to 10tkou klíčkem. to by mělo bejt v pohodě.
Závěr - pro příležitostný použití (ne extrémní) jsou dobrý. Pro častý používání a vožení těžkejch nákladů, nebo třeba plný rakve lyží, bych volil nějakej jinej výrobek (dřív jsem měl na transportéru Thule a byl jsem maximálně spokojenej...ale to je o jiný ceně...).
příčníkům ZDAR !

Uživatelský avatar
marioh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.02.2009 19:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od marioh »

Pani a co hovorite na toto? Je to integrovany stresny box znacky Kamei. Prestali ho vyrabat asi niekedy v roku 2001. Je polozeny priamo na hagusy. Dlho som ho zhanal, ale vdaka kamaratovi sa mi ho podarilo zohnat. Este ho dam nastriekat do farby auta a bude ako novy. Podla mna je to lepsie ako dat priecniky a na to polozit box, uz len koli vyske a hlavne hlucnosti.
Přílohy
DSC00414.JPG
DSC00415.JPG
Obrázek
Obrázek
Seat Alhambra II, 1.9 TDI, 103,5 kW (140,8 PS), Tiptronic

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od 007houmr »

Jo, to vypadá zajímavě. Na kolik je to litrů? V barvě vozu by to bylo ještě víc zajímavý! Tak trochu mě to připomíná nástavbu na dodávkách, ale odpor vzduchu to asi nebude mít až tak velkej jako některý malý boxy.
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od ruza »

Chlapi, plánuju vlastní výrobu zahrádky, kterou umístím jako příčníky. Často převážím croozera a když ho rvu do auta ještě s kočárem a dalším nákladem, je to solidní tetris. Chtěl bych si vyrobit konstrukci s připravenými úchyty na croozera.
Rád bych využil jen ty příchytné prvky z příčníků od Hakra (na obrázku) a do nich bych rovnou uchytil kovovou konstrukci.
Co mě trápí je to, jestli se v tomto případě jedná o prostý naklád, který vezu na střeše, nebo jestli je na to třeba pohlížet skrz legislativu jako na příslušenství podléhající homologaci pro provoz.
Není v tomto někdo z Vás alespoň kovaný?
Přílohy
hakr pricnik.gif
hakr pricnik.gif (16.33 KiB) Zobrazeno 1703 x

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od michall »

Cokoli je na autě, musí mít homologaci. Mám něco podobného ze zahrádky od Neumanna, ale používám to jen na držák vlajky na spanilku, jinak nikde. Pokud by se ti to utrhlo, bude průůůůůšvih. Na druhou stranu ... zahrádka na SAG stojí třeba kolem 2tKč.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od ruza »

Když na příčník naložím kovové trubky, tak je přeci homologované mít nemusím. Z této logiky si říkám, že pokud použiju originální homologované držáky, můžu do nich upnout cokoliv. Je to jen a jen prostý náklad. Bych řekl... :lol:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od michall »

Eh ... asi jsem to špatně pochopil .... ty chceš na origo příčníky přidělat něco dalšího? Pokud nezasáhneš do konstrukce, pak je to jen náklad a jsi odpovědný za řádné upevnění ... bez homologace.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od ruza »

Možná jsem to blbě popsal. V tom kovovém úchytu (viz foto) je zasunutý kovový profil. Ten já vytáhnu (není tam nijak připevněn, vždy se utahuje až s připevněním na hagusy) a nahradím ho jiným profilem vlastní výroby.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od michall »

Asi bych byl opatrnej, tohle už je součást příčníku a ta podléhá homologaci. Mám to podobně, ale jen na tu vlajku. Pokud by se nedejbože něco semlelo, budeš bit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od jarinvw »

Kluci chromové hagusy s číslem 3B9 860 034 2ZZ jsou na Sharana II ?? Díky

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HAGUSY: příčníky, zahrádky, stř.nosiče ...

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem koupil (prozatím) tyhle viz obr. za 500,- nový, no neber to!!!! Jen to má malý háček... jsou jen na třmínky a matičky M10, ale časem pořídím zamykací patky viz druhý obr. protože je to pakárna, našroubovat 8 matek a není tam žádné místo na klíč... :mrgreen:
Menabo Raven
Menabo Raven
Patka uzamykací
Patka uzamykací
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“