DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od jmichalko »

Pekný večer,práve som zistil, že kontrolka otvorených dverí mi stále svieti aj pri zavretých dverách. Skušal som aj tlačítko na dverách, svetlo na dverách zhaslo, ale kontrolka nie. Neviete mi poradiť. Mám problém aj s osvetlením interiéru taktiež mi nesvieti pri otvorení dverí. Len keď si ručne zapnem vypínačom.

Uživatelský avatar
Raptor181
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: West Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raptor181 »

Pravdepodobne je vadny spinac v zamku. Ide asi o SHARANa.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: Dvere

Příspěvek od sid666 »

jojo,mám stejný problém...navíc mi nechodí centrálko...problém je v řídící jednotce pod sedadlem řidiče...už se na to chystám dost dlouho...ještě jsem nenašel borce,který tomu hoví... :cry:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Dvere

Příspěvek od Tomm »

sid666 píše:jojo,mám stejný problém...navíc mi nechodí centrálko...problém je v řídící jednotce pod sedadlem řidiče...už se na to chystám dost dlouho...ještě jsem nenašel borce,který tomu hoví... :cry:
Nemusi to byt hned komfortka. Muze to byt i ten zamek, resp. mikrospinac. Nejlepsi je to napojit na diagnostiku a precist pamet chyb - dozvis se presne kde je problem.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ještě záleží co je to za Sharana starý měl spínač pro osvětlení ještě dole na sloupku

forny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2008 21:05
Bydliště: Prešov, SK

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od forny »

Mam podobny problem, interierove svetla sa mi rozsvietia iba pri otvoreni vodicovych dveri a kufra. Na ostatne dvere osvetlenie nereaguje aj ked na pristrojovke mi signalizuje otvorenie jednotlivych dveri. Bol som s tym aj v autorizovanom servise a vyzera to asi na chybu v riadicej jednotke palubnej site alebo co. Zatial cakam na vymenu jednotky potom sa uvidi...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od michall »

Viděl bych to na chybu v kabeláži. Co se týká osvětlení, jsou 3 větve - řidičovy dveře, kufr a ostatní dveře. Koukni na schéma, str. 16-17, zajímají tě spínače F3, F10 a F11 a spoj B155, který vede do "centrály" na konektor P7, pozice 6. Tam by měla být zem, pokud otevřeš dveře (kromě řidičových).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od jmichalko »

O tejto téme som písal v roku 2006, prvý príspevok na tejto strane, problém som vyriešil novou komfortnou jenotkou a všetko pracuje tak ako má.

Uživatelský avatar
pepe 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.09.2009 20:27
Bydliště: Brno

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od pepe 70 »

Ahojte chlapi!!Potřebuji malou radu.Mě zase interiér svítí tak cca10min.a to trvale.Nezáleží v jakém je auto režimu(stání,jízda atd.)V autě to jde vypnout ale v kufru ne a tak to stále svítí.Hlavně večer je to trochu nepříjemné.Navíc když auto stojí v garáži odemčené a já později otevřu kufr tak se nerozsvítí.Víte někdo jak nato??? :?: V podpisu jsem zapoměl je to G1
Ford Galaxy G1 2,3 16V/LPG/stan
Drakouš - Bohouš

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od abeljozef »

Ktore svetla ti svietia ? Tie v kufri alebo stropne ?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od patper »

8O Tada Pepe 70 8O koukam,ze mas peknou raritku :!: Muzu poprosit o nejake foto tveho mazla :?: :!: :?:
Kdyz tak je dej semka :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=16360" onclick="window.open(this.href);return false;

Sorry za OT

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od Honza42 »

Chová se to přesně tak, jako kdyby byl vadný některý dveřní spínač (nebo blbě seřízený). 10 minut to svítí a pak se to vypne. Zkus při otevřeném kufru prstem pořádně zamačknout spínač osvětlení a podržet cca 1 minutu. Auto by mělo zhasnout. Při zkoušce musí být pochopitelně ostatní dveře zavřené. Takhle bych postupně prošel všechny dveřní spínače.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
pepe 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.09.2009 20:27
Bydliště: Brno

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od pepe 70 »

Sorry za odmlku ale byl jsem mimo net.V P.zadních dveřích je spínač poškozen a vykuchán,ale když jsem odpojil vedení tak se nic nezměnilo.Dále jsem zjistil že když nechám auto zavřený,ale odemčený tak po zhasnutí osvětlení a následném otevření kufru se osvětlení nerozsvítí?!?!Ale zároveň se rozsvítí i při odemčení.Když jsem to koupil tak byly světla odpojeny.Ani nevím zda to má spínač v 5dveřích.není tam nic vidět.(nějaké foto jsem uložil)Ani neznám popis a uložení relátek.Jen sliším klapnutí a zhasne to.Pro znovu rozsvícení musím na nějakou dobu zavřít všechny dveře a potom otevřít(nebo zamknout-odemknout).
Díky moc :gy:
Ford Galaxy G1 2,3 16V/LPG/stan
Drakouš - Bohouš

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od Charlie.007 »

Máte někdo v SAG takový to plynulý pozvolný zhasínání nebo Vám osvětlení interiéru zhasne naráz :?: (relátko udělá cvak a je tma) :lol:
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: DVEŘE: kontrolka otevřených dveří, osvětlení interiéru

Příspěvek od crossic »

Čuste...já mám trošku podobný problém...auto mě hází chybu:

1379 - spínač pro kontrolu vnitřního prostoru N183

V praxi se to projevuje tak, že když jedu, tak cvaká relátko pod palubkou a rozsvítí se interiérové světlo a hned zhasne...jakoby se otevřeli tveře, ale na budíkách nesvítí dveře otevřené.. To jsou dva různé snímače na to asik co? Na kontrolu dveří mám podle mě ty černý plastový dole na sloupkách překrytý prachovkama, ale ten N183 nevím, kde je...a je mi divný, že to spíná jen za jízdy...doufám, že to bude jen tím čidlem. Ví někdo, kde je? A nebo máte nějakej tip jak tudle závadu odstranit?? Dík
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“