STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

vizard67 píše:
Votrubec píše:Mě to poskakuje při cestě nazpět nahoru jde perfektně a dolu to poskakuje dyž ho zvednu tak jede normálně ramínko jsem už vyměnil ale je to stejný kdž jedu déle a nechám to puštěný se to po nějakých těch minutách stratí pak vypnu a zapnu stěrač a je to zas -- už jsem si zvykl.
Uplne stejny problem a dneska jeste ke vsemu zacal cvakat pri pohybu nahoru i dolu.Tak jsem to rozebral promazal a cvaka dal :evil:Dela to nekomu taky :?: Nebo delalo a jak jste to odstranili?Snad mozna prihnout ten kontakt na tom kolecku?Nevim!Dik
Tak dneska rano jsem vyjel a sterac O.K. :D :!: Necvaka!Nejak si tam ta vazelina pres noc sedla kam mela nebo nevim?

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od prikryl »

Zdarec pánové, přispěji svoji troškou do mlýna...
Mám SH II a Passat B5, mají stejné hnací ústrojí zadního stěrače. Taky proto jsem oba před týdnem rozdělával...příznaky výše popsané...je to bohužel v principu věci - krycí manžeta (ucpávka čí "guferko") pod stěračem na hřídeli brzy steří, voda prosakuje kolem hřídele a ta, byť je pochromovaná (a to hodně špatně), koroduje, koroze tam zůstává a hromadí se do té doby, než se Vám stěrač zasekne, nebo začne pocukávat. Mně se dokonce rozervalo celé pouzdro hřídele. No a v zimě to pěkně zamrzne a praská...Druhý problém je v tom, že je hřídelí vedená voda do ostřikovací trysky...stačí zabrznout,prasknout a je to opět v háji...
Oprava nebyla úplně jednoduchá. Vyšičtění nestačí, hřídel byla v dezolátním stavu. Bronzové pouzdro se zakouslo na hřídeli natolik, že se začalo protáčet v plastovém krytu. Takže moje oprava:
Rozdělat (jednoduché)
Vyčistit
Stáhnout bropnzové pouzdro z hřídele (předpokládám, že Vám na hřídeli taky zůstane)
Dále jsem řešil osobně následovně:
Stočit hřídel na "zdravý kov" (mimo oblast která je v bronzovém pouzdře)
napájet na hřídel "bambalec mosazi"
Stočit na průměr 10 mm
Vyrobit futro prům 10 x 0,5mm a narvat jej do plastového krytu předvrtaného na 11 mm
Tím je vyřešena hřídel.
Problém nastává s osřikovačem - je veden ze spodního krytu průchodkou, trubičkou hřídelí až k trysce. Přiznám se, že nevím, zda se má tryska otáčet se stěračem nebo stát vůři sklu na místě. VYřešil jsem následovně:
Trubička somozřejmě uhnila...uřízl jsem ji tam, kdy byla ještě "zdravá", napájel trubičku novou...ta se volně protáčí v hřídeli stěrače - takže i když se stěrač otáčí, tryska vzhledem ke krytu stojí, stříká na stejné místo - do prostřed skla...
Tož a pak to namazat a složit...
Nakonec co s ucpávkou? Buď se Vám tam podaří nacpat nová, nebo udělejte těsnění z rozumné gumy a narvěte jej doosazení pro ucpávku. Nicméně, bude se muset občas vyměnit !!!

Nový motorek (myslím tím komplet s převodovkou a elektroniku) stojí cca 3,200 Kč, prodává se i opravárenská sada, ale u té nikdo neví, co obsahuje...nevíte někdo?

Jinak jsem v etce viděl i nádr. díl - právě ta kritická gumová ucpávka. Nikdo však v návodu na auta nepíše, že se má každý rom měnit ;-)

Všem, kdo mají tyto vozy (a bude to více typů) doporučuji kontrolu, jakmile zarezne, je amen.... !!!!

Jestli bude zítra čas, přiložím fotky.
Přílohy
trubka.jpg
hridel.jpg
motor.jpg

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

Zdravim chlapi.Jak sundam tu cernou krytku z trysky na zadnim steraci?Nechci to ulomit.Je to tam jenom nejak nacvaknuty?Dik

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Jo jo, jen nacvaknutý, ale jde to ztuha, zvlášť v týhle zimě.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

Ted jsem prisel z garaze a povedlo se :!: Potrebuju z telesa toho sterace dostat nejak 3cm stary trubicky ty trysky tak snad to zejtra nejak odvrtam az do ted jsem to doubal a je to tam nejaky zarezli nebo co a drzi tam na fest tak jem zvedav zejtra jestli se mi zadari?Novou uz mam ale nemuzu ji tam dostat kvuli tomu kousku ty stary :twisted:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Já jí "vyšťouchnul" zezadu, ale musí se sundat tapec a rozdělat stěrač. Zkus to malým háčkem na háčkování nebo zahnutým zubařským háčkem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

Nejsem zubar tak ho tezko sezenu ale malej hacek na hackovani bude asi mit tchyne :).Zitra dopol.tam musim na nedelni navstevu :? tak se ji zeptam.Odpol.se na to vrhnu a dam pak vedet jak jsem dopad.Jinak tapec mam sundanej a celej sterac venku a rozdelanej.

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

Tak se nepovedlo :twisted: Dva hacky jsem ohnul a dvojka vrtak je kratkej abych to odvrtal.Slozil jsem to vsecko dohromady a asi holt uz vzadu nebudu nikdy ostrikovat.Jedine nekde sehnat starsi a funkcni.Mam uz 2 zadni sterace a oba k H...u!Na prvnim je ulomena na konci ta cerna tryska a tady na tom tam zustala ta trubicka!!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Tak pomalounku odvrtávat, jak zbyde šlupička plastu, už to stopro půjde tím háčkem
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

michall píše:Tak pomalounku odvrtávat, jak zbyde šlupička plastu, už to stopro půjde tím háčkem
To jo taky jsem to tak myslel ale vrtak o tomhle prumeru je kratkej!Me ta trubicka samozrejme zustala az na konci ty trysky.Jedine se mrknoutnekam do zelezarstvi jestli prodavaj tak slabej vrtak delsi :?:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Nějak takhle?
http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=282988&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vizard67 »

Nevim?Proste me praskla a zustala uvnitr 3cm na konci te trysky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Na fotce je konec trysky v trubičce, ulomená je ta část, co je venku (s vlastní tryskou=kovovou kuličkou). Tzn. pokud v trubičce vidíš zalomený plastový kus trubky, vem vrták 2mm a opatrně to odvrtej. Pak už by měl jít vytáhnout.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Majorek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.12.2009 22:48
Bydliště: Karviná

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od Majorek »

Mám problém když chci zmáčknou stírání zadního stěraže tak mi jen ostřikuje a nestírá je možné že bude zadřený?Nebo je chyba nekde jinde .Vše jsem pročetl a můj problem jsem nenaše .Díky za odpověd

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od ajo »

privod el . pprudu do motorčeka je OK ? Nie je ulomeny drôt v prechodke do zadných dverí?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“