KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od Jose1 »

bodyvlk
No jo ale když mám v autě naházený de-ski od sněhu a zapocený děcka, tak se to rosí furt, takže musím foukat na čelní sklo celou cestu ze sjezdovky. :?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od pytrs »

tak už se pročetl kde co kolem automat.klima doted jsem znal jen klimu manual AC tak ted nevim jak to nastavit ten ECOM celkem chapu je jak u aut bez klima ale co to AUTO ted nastavim třeba 23 stupnu tepla a co mam zmačknout auto nebo ne
apotom vletě to dam na nejnižši teplotu ten LOV nebo jak to je a jak zapnu ten kompresor aby to chladilo zase AUTO
nebo to AUTO je jenom zapinani toho kompresoru klimatizace a použiva se jen v letě aby foukalo studeny vzduch
a ted v zimně to nezapinat při te teplkotě 23 ktera se nastavi na displeji
jinak nastaveni pro předek a zadek celkem asi chapu

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od abeljozef »

AUTO - Plnoautomaticky mod kde nastavis len pozadovanu teplotu a on sa stara o vsetko ostatne vratane toho z ktoreho vyduchu bude fukat. Samozrejme bez aj kompresor klimy. Akonahle napr. rucne nastavis smer fukania tak uz to plnohodnotny mod AUTO nie je a preto aj napis AUTO zhasne. Kompresor klimi stale bezi.

ECON - v tomto mode je vypnuty kompresor klimatizacie. Je vypnuty len za tach okolnosti ze ECON svieti.

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od pytrs »

takže ted v zimně mam mit zapnuty ecom a v letě použivat auto asi to stale moc nechapu

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od BlueDot »

Taky jsem bojoval s tím že mi stále chladil ofuk předního skla, což mi trochu vadilo když už bylo v autě teplo ... a zjistil jsem že pokud normálně pustím ofuk předního skla (=klima jede na AUTO) a následně přepnu klimu na EKON, tak zůstane běžet ofuk předního skla a klima je vypnutá. Je jasný že v extrémních případech (viz Jose1 a auto plný vody z lyží) je potřeba to nechat na AUTO a vzduch i odvlhčovat, ale pokud je jen lehce zafuněno, tak to většinou stačí jen vyfoukat ... Mě navíc stále běží vyhřívání předního skla (aspoň se to tak tváří), což má asi taky vliv na to, že se okno docela rychle odrosí i na AUTO.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od abeljozef »

Ak ti stale bezi vyhrievanie celneho skla tak to je zle lebo ti to pretazuje alternator. Ale to uz je mimo tuto temu. O tom inde.....

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od Jose1 »

Když přepnu na EKON, jede pořád dál odvlhčení vzduchu, nebo se to vypíná taky?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od BlueDot »

S tím výhřevem ... když zapnu na klimě ofuk čelního skla, rozsvítí se zároveň kontrolka na spínači výhřevu ...takže předpokládám že výhřev jede (?? ... to je jen moje smyšlenka ...auto mám od jara takže nemám fyzicky vyzkoušeno zda to opravdu rozmrazuje) - v okamžiku kdy při zapnutém ofuku předního skla (+zároveň svítí kontrolka výhřevu) přepnu z AUTO na EKON, tak zůstává běžet ofuk předního skla (ale přestane nechladit) a zůstává i rozsvícená kontrolka výhřevu. To by neměla?? Jakou souvislost má výhřev předního skla s přepínáním klimy AUTO/EKON??

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od abeljozef »

Jose1 píše:Když přepnu na EKON, jede pořád dál odvlhčení vzduchu, nebo se to vypíná taky?

Klima odvlhcuje a kedze prepnutim na ECON vypnes klimu tak uz nema ako odvlhcovat

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od abeljozef »

BlueDot píše:S tím výhřevem ... když zapnu na klimě ofuk čelního skla, rozsvítí se zároveň kontrolka na spínači výhřevu ...takže předpokládám že výhřev jede (?? ... to je jen moje smyšlenka ...auto mám od jara takže nemám fyzicky vyzkoušeno zda to opravdu rozmrazuje) - v okamžiku kdy při zapnutém ofuku předního skla (+zároveň svítí kontrolka výhřevu) přepnu z AUTO na EKON, tak zůstává běžet ofuk předního skla (ale přestane nechladit) a zůstává i rozsvícená kontrolka výhřevu. To by neměla?? Jakou souvislost má výhřev předního skla s přepínáním klimy AUTO/EKON??
Klimatronik vie obsluhovat vyhrievanie celneho skla. Je to jeho standartna funkcia. Aj to je normalne ze ked prepnes na ECON zostane celne sklo vyhrievane. Dokonca ked je okolo 0 stupnov vonku a nastartujes moto klimatornik asi na minutu vyhrieva celne skolo aj to je normalne. Ale co je dolezite limit ne pracu vyhrievania celneho skla je 10 minut.

Cize prepnes na ECON a vyhrievanie okna svieti ale do 10 min sa musi vypnut.

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od BlueDot »

Zkusím to zkontrolovat, ale asi to tak bude. Díky Jozefe, Ty jsi bezedná studnice informací :)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od Jose1 »

Myslel jsem, že se jen odpojí na EKON spojka a přestane tlakovat kompresor. Takže i neodvlhčuje..........noo dobře teda.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od abeljozef »

Odvlhcovanie je prave kondenzacia vlhkosti obsiahnutej vo vzduchu na vyparniku klimatizacie koly jeho nizkej teplote. Cize nejde klima, kondenzator ma normalnu teplotu okolia a tym padom nie je mozna kondenzacia.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od Jose1 »

To zní Jozefe logicky ale.......
Já měl právě takovou ideu, že když nechám zapnutou vnitřní cirkulaci vzduchu (nasává z kabiny), tak, že právě tím odvlhčovačem ten vzduch zbavím vody. A myslím tím vody, která se tam dostala jinou cestou, než z výparníku.
To teda jako taky neé?
Mimochodem vůbec netuším princip odvlhčovače. :oops:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KLIMA, FUNKCE: kdy klima chladí přední okno (i v zimě)

Příspěvek od trepifajxl »

Tak to je úplně špatně, pokud zapneš vnitřní okruh tak se vlhkosti nezbavíš a ještě jak dýcháš tak se ti to pěkně usadí na oknech a právě musíš pustit vzduch z venší a klimatizaci abys to odvlhčil.
Jednoduše to zkusíš třeba v dešti tak, že nejlépe v promočeným kabátě vlezež do auta zapneš topení a vnitřní cirkulaci a za malou chvilku náš v autě jako v prádelně a okna pěkně potažený vlhkostí.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“