NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Jose1 »

Tak já se tedy přeptám. V létě jsem doléval kapalinu. Koukl do expanzky, byla růžová, dolil jsem tedy růžovou. Nepokazil jsem nic?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Marek77 »

Pravděpodobně nic. Růžová kapalina má specifikaci TL774D (G12) nebo TL774F (G12+) a ty lze libovolně mísit v jakémkoli poměru. Nejspíš bude vše v pořádku.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Jose1 »

Marku díky, myslel jsem si to, ale přece......
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Marek77 »

Ok.

Uživatelský avatar
baryn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od baryn »

Chlapi, jak nejlíp odvzdušnit systém chlazení/topení? Mám konkrétní problém, na sharan II mám zřejmě zavzdušněný přídavný vodní čerpadlo k bufiku anedává tolik co má. Díky za rady

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od zzzp »

taktiez som sa pytal,ked som potreboval doliat.existuju tusim tri farby. tak mi povedali,nech dolejem taku aku mam - teda ruzovu. a su teda vzajomne miesatelne...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Marek77 »

zzzp píše:taktiez som sa pytal,ked som potreboval doliat.existuju tusim tri farby. tak mi povedali,nech dolejem taku aku mam - teda ruzovu. a su teda vzajomne miesatelne...
Ne vždy se chladicí kapalina rozlišuje právě barvou. Například kapalina G11 je zeleno-modrá, splňuje specifikaci TL774C, ale tuto specifikaci klidně bude splňovat jiná kapalina jiného výrobce, která je třeba bezbarvá nebo modrá.
Pokud máš v autě růžovou kapalinu, je to pravděpodobně G12 nebo G12+, ale není to vždy pravda. Pokud máš zelenou (zeleno-modrou) kapalinu, měla by to být G11, ale nemusí. Nicméně většinou to barevně souhlasí, takže jestli jsi do růžové dolil růžovou, je to nejspíše v pořádku.

Do SAG se smějí používat chladicí kapaliny tří specifikací, a to TL774C (originální označení VW G11, barva zeleno-modrá), TL774D (VW G12, barva oranžová) a TL774F (G12+, barva růžová někdy spíše fialová). Chladicí kapaliny, které nesplňují jednu z těchto specifikací, se do motorů SAG používat nesmějí.

Kapalina TL774C se nesmí míchat s kapalinou TL774D. Nově vyvinutá kapalina TL774F se smí míchat s oběma (s TL774C i s TL774D).


Pokud máš v chladicím systému schválenou chladicí kapalinu, měla by tedy splňovat jednu z těchto specifikací. Tedy pokud potřebuješ doplnit, řiď se barvou. Druhá možnost je doplnit kapalinu G12+ splňující specifikaci TL774F (tu lze dolít kamkoliv).

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Joska Galaxy »

Kamarádi autobusáci, v jaké části mezi ryskami Max a Min se vám hladina kapaliny drží ? Mně drobně nad minimem, dolil jsem, aby byla v půlce mezi horní a spodní ryskou, ale zase si slezla na to svoje místečko, mírně nad Min. (mám auto asi 3 měsíce, tak doufám, že voda (chlad. kapalina)kamsi nemizí...jedná se o G I, 1.9, TDi, 81 kw). Eventuelně, dolíváte a za jakou dobu a cca kolik ? Vzpomínám na Sierru či na Galanta...tam jsem za např. 6 let nemusel dolévat ani deci. Naproti tomu u Civica dolejvám jak kdy, ale nejpozději za 6 měs., ale tam to bude díky LPG. Jak je to tedy s našimi SAGy ? :?:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Jelko4 »

ja mam taku tmavo zelenu,je to v pohode?

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Tommate »

pokud to někde neteče z hadic, tak to často propouští někde v prorezlém topení, v ideálním případě by samozřejmě neměla kapalina ubývat

Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od stw »

Zdar

Skúsenosti s G12++ ? Castrol? (G12 PLUS PLUS splňuje normu VW TL 774 G)
thx
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od parizek_ltm »

Zkusenosti ?
Neni to jedno ? Vzdyt je to jen "voda". A pokud tam nalejes patricnou, zbytek uz bude jen o psychice, ze tam mas vodu za litr ;) :roll:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolév

Příspěvek od Marek77 »

stw píše:Zdar

Skúsenosti s G12++ ? Castrol? (G12 PLUS PLUS splňuje normu VW TL 774 G)
thx
Kapalina G12++ dle specifikace VW TL774G je novinka, která nahrazuje starší kapaliny G12 a G12+. Je s nimi mísitelná v jakémkoli poměru a dokonce je mísitelná i se zelenou G11. Čili i v tomto případě platí, že je to jakási náhrada či alternativa použitelná víceméně univerzálně.

Je to podobné jako u olejů - nový olej VW 504.00 / 507.00 je univerzálně použitelný olej do veškerých motorů VW. A zřejmě o něco podobného univerzálního se snažili i u chladicí směsi.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 02.01.2012 21:06, celkem upraveno 1 x.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Joska Galaxy »

Tak mám do svého autobusu dolít G 11 a v obchodě mi nabídli pouze K 11, která dle etikety odpovídá normě : VW TL 774 C a podle toho, co jsem zde od Vás četl, by to mělo být OK a nemusím se tedy bát to míchat s origo původní G 11. Celé se to jmenuje Antifreeze Extra K 11 a prej je to přípravek vysoce antikorozní. Jinak mi ještě sdělili, že oproti G 11 je o dost levnější a splní svůj účel...takže jsem snad špatně neudělal :wink:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, CHLADÍCÍ: chladící náplň, výměna, míchání, dolévání

Příspěvek od Marek77 »

Pokud odpovídá specifikace VW TL....., není problém.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“