Přihřívač - nezávislé topení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

no měl jsem osvětlenou palubovku atd. to jsem vypnul a climatronic pořád svítí tlačítka pokud ještě jel bufik až se vypl tak i to osvětlení.

Viki76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.08.2009 20:29

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Viki76 »

Ahoj, asi mi to dělá to samé. Mám V6 a dodělávané DO T91 od webasta. Mám standardně nastaven čas vypnutí 30min a když jedu třeba jen 10min trasu, tak bufík jede dál nejen během jízky a dokonce i po vypnutí zapalování a zamčení vozu dokud neuplyne 30min od zapnutí DO. Climatronic je v režimu HE a ventilátor jede.

Myslel jsem si, že se bufík přepne po nastartování do nějakého jiného režimu, ale je to úplně nezávislé na stavu motoru. Projevuje se to tak, že DO stále bliká.

Dělá vám to samé i originální DO od VW? Trochu lituju, že jsem ušetřil asi 6tisíc a raději nedal origoš.

Ještě mám jeden dotaz prosím: Po startu bufíku se zpod auta ozívá takové cvakání. Je to normální? Co to může být?

Děkuji Viki

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od AmOc1982 »

cvaka palivova pumpa to je normalni :wink: a ty mas koncernovou prijmac T91+ dalku a na dalce ti blika stav webasta ?? to se mi nezda myslel jsem to dela prave jen origo webasto dalka :?:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Viki76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.08.2009 20:29

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Viki76 »

Diky. Takze to cvakani je normalni? Kdyz se vypne bufik a motor bezi tak to necvaka.
Myslel jsem, ze neco odeslo/odchazi.

Mam webasto sadu, ktera se jmenuje T91. Je tam takova cerna krabicka a DO s logem webasto. Prodejce webasto mi take nabizel original VW, ktera je drazsi a udajne se lisi jen logem VW na DO a kabelazi. Rozdil 6t.
DO normalne blika a blika i kdyz jeden motor dokud neuplyne doba 30min. Myslel jsem si, ze kdyz treba nastartuju, pak rizeni webasta prevezme motor a DO se deaktivuje. Nestane se tak.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

zkoušel jsi ho při tom jeho řežimu vypnout dálkou ? ikdyž motor třeba běží . nebo po vypnutí motoru ? jinak ta funkce se mi moc nezdá pojedeš 5 minut tam a za 5 minut zase zpět a bufik pojede hodinu .

Viki76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.08.2009 20:29

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Viki76 »

Dálkou lze normálně vypnout. I když běží motor. Otázkou je, zda-li se vypne bufík anebo jen to blikání a ŘJ webasto. Bufík možná pojede dál, protože si ho bude řídit motor a který bude bufík potřebovat kvůli nízké teplotě kapaliny.

Jak jsem se snažil vysvětlit, tak bufík s DO webasto je nazávislý na jakémkoliv stavu vozu. Po zapnutí DO ho vypne buď čas nebo DO nebo možná dostatečná teplota kapaliny (to ale nemám vyzkoušené).
Fakt je, že když jsem včera přijel po delší cestě tak se po stisku DO aktivoval jen větrák climatroniku, ale už ne bufík. Asi když je natopeno, tak bufík nezapne.

Ví někdo jak to funguje s originálním DO? Má to podobné chování? jaká je třeba vazba se spínacíma hodinama? Co když uskutečníte cestu v době sepnutí a vypnete motor dříve než sepnutí skončí?

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

vše závisí na okolní teplotě vzduchu a teploty vody motoru, dnes jsem mluvil s klukem co má namontované origo T91 ovladač černý, bude tam rozdíl v tom že má manual časovač a hodiny nahoře na stropě a tam si prý můžeš navolit v menu i funkce čas kdy má jet bufik a kdy ne atd , my pokud budeme mít jen dodělanou dálku tak na tím ovladačem nic nenavolíme jen vypnout a nebo zapnout a ta půl hodina je podle mě už daná tak jak tlačítko RESET taky je to jen na půl hodinu.

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Radek2311 »

Asi to tak je včera jsem namontoval origo jednotku T91 ale nejde mi přispusobit dalka a dalkovym to neni mam jich vic a nejde nejde mrška.Neznate přispusobeni ne přes VASILA ale třeba Supervag nebo vag.
Dik R
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

ty sis to tam dával sám ? popiš to trochu a jeslti měš nějaké foto hod to sem , řídící jednotka se prý má překodovat ale ja našel kod jen pro V10 .

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od miky20 »

já mám teda originál nezávislé topení a na DO z fabriky. 30 minut běhá nejdele. Pokud po deseti minutách běhu například nastoupím do vozu a jedu tak nez. topení jede do té doby než se zahřeje motor na provozní teplotu a nebo než jej vypnu na DO. Sleduji toto dění na hodinách ve stropě. Jinak cvákání je normální i mě to cvaká, když topení běží. Nějak jsem to do detailu nezkoumal a ani nenastavoval hodiny ve stropě. Je pravda, že motor se zahřeje neskutečně rychle i ve velmi nízkých teplotách ani se nechce věřit u V10.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od trepifajxl »

[quote="Viki76"]
Fakt je, že když jsem včera přijel po delší cestě tak se po stisku DO aktivoval jen větrák climatroniku, ale už ne bufík. Asi když je natopeno, tak bufík nezapne.


Pokud jsi to nějakou dobu nechal a ne hned zase vypnul , tak až by větrák vyfoukal teplo z radiátoru topení tak by bufík měl, pokud to bude v době do 30 min. normálně naběhnout a dotopit tu vychládající vodu
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

Radek2311 píše:Asi to tak je včera jsem namontoval origo jednotku T91 ale nejde mi přispusobit dalka a dalkovym to neni mam jich vic a nejde nejde mrška.Neznate přispusobeni ne přes VASILA ale třeba Supervag nebo vag.
Dik R
už se ti to podařilo rozjet ???

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od LuboR5 »

Máro ty jsi říkal že jsi pomocí Vaga rozběhl Webasto , furt mi vrtá hlavou když budu mít jen dálku kde navolím funkce které chci ?, třeba tu půl hodinu topení ? pokud to půjde vagem tak jo ok ale pokud se na to vag nedostane tak jak ?

Viki76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.08.2009 20:29

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Viki76 »

Lubo, koupil jsem přesně toto
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/1-1 ... ladani-T91" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak to vypada a diky informacim na foru vsechno slape jak ma. Climatronik maka bez problemu. Usetril jsem nekolik tisic nepouzitim cerneho DO od VW. T91 je udajne uplne stejna jen se lisi kabelazi.
Dobu vypnuti si programujes pomoci DO.
Je to vysvetleno zde
http://www.webasto.cz/navody/media/osob ... i_t_91.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyz jsem se dival na montaz, tak se do VAG vubec nemuselo.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Mára_VR6 »

LuboR5 píše:Máro ty jsi říkal že jsi pomocí Vaga rozběhl Webasto , furt mi vrtá hlavou když budu mít jen dálku kde navolím funkce které chci ?, třeba tu půl hodinu topení ? pokud to půjde vagem tak jo ok ale pokud se na to vag nedostane tak jak ?
Koukám, že Viki byl rychlejší :wink: Je to tak, taky už jsem na to koukal, že se všechno programuje jen tím ovladačem.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“