Kdy měnit rozvody?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Marah »

sweet.cabrio píše:to je pravda poslouchej je Já to neudelal .. a potkal se mi motor :-Da nebylo to jen u rozvodu a u pumpy ale musely se mi udelat i new ventyli odešlo jich asi 8ks. .. takže hned vymenit a i pumpu !
Jojo, jen souhlasím...Je to špatně ušetřených 15 stovek :mrgreen:

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

Marah píše:
sweet.cabrio píše:to je pravda poslouchej je Já to neudelal .. a potkal se mi motor :-Da nebylo to jen u rozvodu a u pumpy ale musely se mi udelat i new ventyli odešlo jich asi 8ks. .. takže hned vymenit a i pumpu !
Jojo, jen souhlasím...Je to špatně ušetřených 15 stovek :mrgreen:
Koukám že muj příbeh s motorem u SLanýho když se mi potkal si četl :-D:-D 16600,- i s vyčistení klapkou :lol:

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Marah »

sweet.cabrio píše:
Marah píše: Jojo, jen souhlasím...Je to špatně ušetřených 15 stovek :mrgreen:
Koukám že muj příbeh s motorem u SLanýho když se mi potkal si četl :-D:-D 16600,- i s vyčistení klapkou :lol:
:mrgreen: :mrgreen: A to to ještě dobře dopadlo

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

to me povídej :lol: ted musím na výmenu oleje :-D už mám ujeto 10 000 za 4mesíce

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

no já olej přejíždím už asi o 1000 je to velký průser??UŽ SE CHYSTÁM NA VÝMĚNU!!o rozvodech ani nemluvím..jediné co se může stat když neviměním rozvody je potkání ventilů??bo je ještě něco před?nějaké vůle bo tak??

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

no to pojedeš jako já a z ničeho nic ti to chcípne a statíš výkon a praskne ti řemen třeba jeden jsou tam myslím 2 no ale já tomu dal jeste to že jsem to zkusil rozjet a odešly ventyli .. jako není to prdelej já mám štestí že me to delal známej v servise jinak byych tam byl u přes 20 000,- ser na to a radči to vymen nestojí to za to pak ... né stým olejem není zas takovej pruser ale já to mením po 10 000,- abych mel jistotu a chci nejak o to pečovat chci aby mi vydržel ten motor :-D

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od vtuni »

olej to zkousne.... servisní interval je 10-15 tis..pečliváci mění po deseti... lidi co na to kašlou po 15...vysledek je stejnej... nebo sice jinej..rozdíl je ale zanedbatelnej...
rozvody už nejsou pr*el.... :( tam bych si nezahrával.....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

vtuni : tak to jsem pečlivák :lol: patříš mezi nás taky?? :mrgreen: V pátek jedu menit olej jeste my chybí 50km do ujetí 10 000km :-D

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od vtuni »

nějaký ty desítky/stovky kilometrů moc neřeším... ale snažím se by voko dodržovat těch 10 tis... tak cca měsíc z5 jsem měnil asi po 10.700km....ale bylo to tím že auto jelo na dílnu na dýl+ emise+stk..atd...... tak se to sfouklo najednou... když by šlo na dílnu třeba o 14 dní dřív tak bych to měnil stejně... třeba za stavu 9800km...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od DworiBak »

přesně jak psal vtuni u oleje to neni zase tak hrozný,ale rozvody mohou udělat daleko větší paseku může to odníst i píst nebo taky ohnout ojnice která pak dokáže udělat taky řádnou paseku,občas se i podívá na svět boží :wink:
Přílohy
P011009_13.34[03].JPG

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od vtuni »

nesmíš na tom motroru sedět jak slepica na vajcách...se pak nediv že se ti klube... :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

no právě že mě bliká na displayi SERVICE tak doufám že to je jen olej...ale rozvody měním též

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od vtuni »

to že ti bliká service znamená že vypršel přednastavený čas servisní prohlídky...zpravila určitý počet km..nebo 1 rok.... nic víc nic mín... oni jenom chtějí vydělat... tak to auto naučili to samo hlásit protože většina lidí zpanikaří a hned s tím jede do VW... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tam oni to vagem smažou..s autem nic neudělají a naúčtujou si 15000,- a jedeš dál. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .pokud ti vypršel přednastavený servisní interval oleje tak by ti mělo blikat OIL service.... a to by ti měl odpočítávat třeba stylem... oil service 1000km... oil service 500km.. oil service jetzt... a tak podobně..dle verze pal PC..budíků......
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

zvedni si to vypust olej a dej tam novej a jed nekomu kdo má pc at ti to vymaže a je to ..

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od vtuni »

rada nad zlato... :mrgreen: zapomněl jsi napsat že má vyměnit i olejovej a vzduchovej filtr.. :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“